Sportas

2021.07.28 07:52

Į finalą nepatekęs Šidlauskas nusivylė: visas plaukimas nieko vertas

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt iš Tokijo2021.07.28 07:52

Į du pusfinalius Tokijo olimpinėse žaidynėse patekęs Andrius Šidlauskas liko nusivylęs paskutiniu 200 metrų krūtine plaukimu. Panevėžietis liko paskutinis, 16-as, ir pripažino, kad nepavyko niekas: „Manyčiau, kad nepavyko visas plaukimas. Aišku, kad labai apmaudu pačiam. Tokia neviltis jaučiasi, bet ką padarysi. Nusisuko fortūna”.

200 metrų krūtine atrankoje A. Šidlauskas įspūdingai startavo ir plaukė pasaulio rekordo tempu, bet galiausiai liko 13-as ir pateko į pusfinalį. Tačiau jame lietuvis visą laiką atsiliko nuo varžovų ir liko toli nuo finalo – 2 min. 10,69 sek.

„Vakar pradėjau labai galingai ir galvojau, kad šiandien reikia tik pataisyti, kad išlaikyčiau tempą iki pabaigos. Vakar pritrūko 15 metrų, tai šiandien startavau galingu, bet ilgesniu grybšniu, kad užtektų jėgų pabaigai, bet gavosi taip, kad visas plaukimas nieko vertas. Šiandien ryte jaučiausi geriau, bet kažko trūko savyje. Rytas man visada sunkus, bet šįkart nuotaika tikrai buvo gera“, – nesėkmės priežasčių ieškojo A. Šidlauskas.

Jis dar plauks estafetėje keturi po 100 metrų kombinuotu būdu, bet pasirodymą individualiose rungtyse jau baigė. Plaukikas džiaugėsi, kad per penkerius metus patobulėjo: „Palyginus su praėjusia olimpiada, manyčiau, kad vien patekimai į pusfinalius yra geras rezultatas. Nuo Rio de Žaneiro pasigerinau per dešimt pozicijų. Aišku, ruošiamės tam, kad būtų geresni rezultatai, bet daug kas priklauso ir nuo psichologijos. Ką atidirbai – tą gavai.“

A.Šidlauskas nekantrauja padėti komandai estafetėje: „Dar didesnė atsakomybė ir bendras komandinis pojūtis. Azartas, jaudulys, labai gera atmosfera. Savyje jauti virdulį, nes reikia kapoti gerai.“

100 metrų krūtine pusfinalyje plaukikas užėmė 13 vietą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.