2021.07.28 05:43

Jėgų pritrūkęs Šidlauskas antrajame savo pusfinalyje varžovams neprilygo

LRT.lt2021.07.28 05:43

Antradienio vakarą su pripažintomis plaukimo žvaigždėmis pasaulio rekordo tempu daugiau nei pusę distancijos įveikęs Andrius Šidlauskas trečiadienio rytą pritrūko jegų 200 m krūtine rungties pusfinalyje. Paskutinis savo plaukime likęs panevėžietis bendroje įskaitoje užėmė 16-ąją vietą.

Abu pusfinalio plaukimai trečiadienio rytą prasidėjo įspūdingais tempais. Pirmajame po šimto metrų pasaulio rekordo tempas lenktas 0,81 sek., antrajame – 0,96.

Lietuvis laukė antrajame ir pirmus 100 metrų atrodė tikrai puikiai, tačiau A. Šidlausko tempas akivaizdžiai krito po antrojo pasisukimo, plaukikams pradėjus trečiąją distancijos atkarpą. Ties 100 m riba Andrius fiksavo 7-ą laiką, tačiau visi plaukikai buvo labai arti vienas kito, tačiau po išnėrimo lietuvis buvo aštuntas ir gerokai atsilikęs nuo varžovų.

Galiausiai A. Šidlauskas finišavo per 2 min. 10,69 sek., o tai yra daugiau nei sekunde prasčiau nei jo atrankos laikas (2:09,56).

Tiesa, su atrankos varžybų laiki A. Šidlauskas savo plaukime vis tiek būtų likęs paskutinis, tačiau būtų aplenkęs 4 varžovus iš pirmojo plaukimo.

Į rungties finalą nepateko Rio olimpinis čempionas Kazachstano plaukikas Dmitrijus Baladinas.

Plaukdamas 100 m krūtine A. Šidlauskas užėmė 13-ąją vietą, šįkart bendroje įskaitoje liko 16-as. Lietuvis dar turėtų plaukti kombinuotoje estafetėje 4 po 100 m.