Sportas

2021.07.28 04:16

Medalio neiškovojusios irkluotojos ir liūdėjo, ir dėkojo už palaikymą: turbūt stebuklas, kad esame čia

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.28 04:16

Tokijo olimpinėse žaidynėse irkluotojoms Donatai Karalienei ir Mildai Valčiukaitei nepavyko pakartoti Rio sėkmės ir iškovoti apdovanojimų, tačiau jos užėmė ketvirtąją vietą. Po finišo kur kas labiau nusivylusi atrodė Milda, o Donata padėkojo visiems jas palaikantiems žmonėms.

„Labai daug emocijų dabar, liūdesys yra toks. Kovojome tikrai, tikėjome, kad turime šansų, ta ketvirta vieta tokia nemaloni iš tiesų. Bet kažko pritrūko, kažko gal nepadarėme...

Kai žiūri iš kitos pusės, kol kas tai yra aukščiausia pasiekta vieta ir ta ketvirta vieta yra ganėtinai aukšta olimpiadoje. Kai pagalvojame, kur mes buvome prieš metus ar dvejus, turbūt stebuklas, kad esame čia“, – po olimpinio finalo kalbėjo 27-erių sportininkė.

Po Rio olimpinių žaidynių prabėgus maždaug pusmečiui D. Karalienė baigė karjerą, sakydama, kad pavargo nuo sporto. Praėjus dar kiek laiko atletė pagimdė dvynukus, o į irklavimą grįžo tik 2020 m. spalio mėnesį.

Visą tą laiką M. Valčiukaitė irklavo su kita porininke – Ieva Adomavičiūte – jos dviese ir iškovojo kelialapį į olimpines žaidynes, tačiau šių metų spalį Ieva buvo diskvalifikuota dėl dopingo vartojimo, todėl į vieną valtį sėdo Rio medalį jau iškovojusios atletės.

„Ko pritrūko? Ketverių metų“, – pusiau juokais, pusiau rimtai po finišo sakė D. Karalienė.

O Milda atsiminė savo skaudžią nugaros traumą, dėl kurios irkluotojai reikėjo operacijos: „Prieš metus aš nežinojau, ar vaikščiosiu.“

Galiausiai D. Karalienė išreiškė padėką Lietuvai ir jas palaikantiems žmonėms: „Norėčiau padėkoti tiems, kas tikėjo, kėlėsi, laikė kumščius, sukryžiuotus pirštus, ir tiems, kas džiaugėsi ir palaikė toliau. Ačiū visai Lietuvai.“

Paklausta, kaip jaučiasi žmonių palaikymas, Milda teigė, kad sportininkės jį jaučia ir be žodžių.

„Žinutės nėra taip svarbu, mes žinome, kad ir tauta serga, ir artimieji, draugai. Tos žinutės nėra būtinos, vis tiek jaučiame. Ir čia mūsų didžiulė komanda – aptarnaujančio personalo, trenerių – matome, kaip visi atsiduoda darbui. Tų žodžių kartais ir nereikia“, – kalbėjo M. Valčiukaitė.

Tokijo olimpinėse žaidynėse irklavimo varžybos dar nesibaigė. Ketvirtadienio rytą vienviečių valčių varžybose į startą stos Mindaugas Griškonis, jo finalo plaukimai vyks penktadienį ryte.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.