Sportas

2021.07.28 03:28

Per plauką – Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė olimpinėse žaidynėse finišavo ketvirtos

vyrų dvivietė – 12-oje vietoje
Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.28 03:28

Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė antrose savo olimpinėse žaidynėse medalių neiškovojo, tačiau užėmė ketvirtąją vietą. Iki antro bronzos medalio sportininkių karjeroje pritrūko 1,71 sek.

Ankstų trečiadienio rytą Lietuvos laiku Tokijo „Sea Forest Waterway“ irklavimo kanale A finale startavusios Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė ilgą laiką plaukė lyderių trejetuke, tačiau antroje distancijos pusėje neišlaikė tempo ir finiše nebesugebėjo pasivyti varžovių.

Olimpinėmis čempionėmis, kaip ir tikėtasi, tapo nuo pat atrankos įspūdingą formą rodžiusios Rumunijos irkluotojos Ancuta Bodnar ir Simona Radis. Jų pranašumas finale nebekėlė abejonių jau nuo maždaug 1000 metrų ribos.

Sidabras atiteko Naujosios Zelandijos įgulai Brooke Donoghue ir Hannah`ai Osborne, o bronzą iškovojo olandės Roos de Jong ir Lisa Scheenaard. Antra vieta nuo čempionių atsiliko 3,79 sek., o trečiąją šios aplenkė vos 0,91 sek.

Lietuvės į finalą Tokijuje pateko tiesiausiu keliu. Atrankos plaukime jos buvo antros, o pusfinalio plaukime užėmė trečiąją vietą.

Valanda anksčiau nei merginos į irklavimo kanalą Tokijuje paskutinį sykį šiose žaidynėse išsiyrė vyrų porinė dvivietė. D finale Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius neaplenkė nė vieno varžovo ir galutinėje varžybų įskaitoje užėmė 12-ąją vietą.

Armando Kelmelio, Martyno Džiaugio, Dovydo Nemeravičiaus ir Dominyko Jančionio keturvietė savo B finale irgi neaplenkė varžovų ir galutinėje įskaitoje užėmė 10-ąją vietą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.