2021.07.28 06:54

Penktoji olimpinių žaidynių diena – Biles pasitraukimas, latvių auksas ir lietuvių rezultatai

atnaujinta 17.09
LRT.lt2021.07.28 06:54

Trečiadienį, liepos 28-ąją dieną, Tokijo žaidynėse bus toliau dalinami medalių komplektai, startuos ir lietuviai.

Trečiadienį iš viso paaiškės 23 nauji olimpiniai čempionai.

Liepos 28 d. Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis net 12 Lietuvos olimpiečių – aštuoni irkluotojai, trys plaukikai ir burlentininkas.

LRT.lt kviečia kartu sekti liepos 28 dienos olimpinių žaidynių pulsą.

Įdomiausi ir svarbiausi dienos įvykiai

*****

Tokijo olimpinėse žaidynėse trečiadienį Latvijos trijulių krepšinio rinktinė tapo olimpiniais čempionais, iškovodami pirmąjį Latvijos aukso medalį Tokijuje.

Finalinėse rungtynėse Latvijos krepšininkai po labai atkaklios kovos 21:18 palaužė Rusijos olimpinio komiteto komandą. Pergalingą tolimą metimą pelnė Karlis Lasmanis.

*****

Latvijos vyrų 3x3 krepšinio rinktinė pateko į turnyro finalą. Pusfinalyje latviai 21:8 įveikė belgus ir dėl aukso susigrums su Rusijos olimpinio komiteto rinktine.

*****

Olimpiniai medalių komplektai buvo išdalinti atskiro starto dviračių plento varžybose. Moterų tarpe čempione tapo Nyderlandų atstovė Annemiek van Vleuten. Sidabrą iškovojo šveicarė Marlen Reusser, o bronza atiteko kitai Nyderlandų sportininkei Annai van der Breggen.

Vyrų grupėje olimpiniu čempionu tapo slovėnas Primozas Roglicas. Nyderlandų atstovas Tomas Dumoulinas iškovojo sidabrą, o trečias finišavo australas Rohanas Dennisas.

*****

Viena didžiausių JAV gimnastikos žvaigždžių Simone Biles pranešė, kad dėl psichologinės sveikatos bėdų ketina nedalyvauti daugiakovės rungtyje ketvirtadienį.

*****

JAV krepšinio rinktinė atsitiesė po pralaimėjimo turnyro starte ir 120:66 sutriuškino Irano krepšininkus.

*****

Vyrų krepšinio turnyro B grupėje Vokietijos rinktinė 99:92 įveikė 8 NBA žaidėjus turinčią Nigerijos ekipą. Kitoje grupės dvikovoje Australija 86:83 įveikė italus.

*****

Irklavime buvo išdalinti 6 medalių komplektai. Vyrų porinėje dvivietėje triumfavo prancūzai, moterų ir vyrų keturvietėje nepralenkiami buvo australai, porinėje vyrų keturvietėje stipriausi buvo Nyderlandų atstovai, o analogiškoje moterų rungtyje pirmos finišavo kinės. Sidabrą čia iškovojo Lenkijos kvartetas.

*****

Rytinėje plaukimo sesijoje buvo išdalinti 5 medalių komplektai. Triumfą 1500 m laisvu stiliumi distancijoje pasiekė šios rungties olimpinė ir pasaulio rekordininkė Katie Ledecky.

Lietuvių rezultatai

*****

Danas Rapšys 200 m kompleksniniu būdu trečiajame atrankos plaukime finišavo 7-as ir distanciją įveikė per 1 min. 59,9 sek. Bendroje įskaitoje lietuvis užėmė 33-ąją vietą.

*****

Trečiadienį savo pasirodymą olimpiniame baseine pratęsė Kotryna Teterevkova.

19-metė lietuvė stojo į kovą dėl antro bilieto į pusfinalį 200 m krūtine rungtyje. Vilnietė pirmajame atrankos plaukime distanciją įveikė per 2 min. 26,82 sek. ir jame užėmė 3-ąją vietą.

Tiesa, tokio lietuvės laiko patekti į pusfinalį neužteko. Bendroje įskaitoje K. Teterevkova užėmė 23-ąją vietą. Lietuvę nuo pusfinalio skyrė 2,55 sekundės.

*****

7-ajame burlenčių varžybų etape Juozas Bernotas finišavo 12-as ir bendroje įskaitoje rikiavosi 16-oje vietoje. Aštuntame etape J. Bernotas liko 18-as, tačiau bendroje įskaitoje palypėjo laipteliu aukštyn. 9-ame etape J. Bernotas finišavo 13-as ir bendroje įskaitoje vėl nusileido į 16-ąją poziciją.

*****

Andrius Šidlauskas 200 m krūtine rungties pusfinalyje liko paskutinis. A. Šidlauskas finišavo per 2 min. 10,69 sek., o tai yra daugiau nei sekunde prasčiau nei jo atrankos laikas (2:09,56).

*****

Moterų irklavime porinėje dvivietėje valtyje Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė antrose savo olimpinėse žaidynėse medalių neiškovojo, tačiau užėmė ketvirtąją vietą. Iki antro bronzos medalio sportininkių karjeroje pritrūko 1,71 sek.

Olimpinėmis čempionėmis tapo rumunės Ancuta Bodnar ir Simona Radis. Sidabras atiteko Naujosios Zelandijos įgulai Brooke Donoghue ir Hannah`ai Osborne, o bronzą iškovojo olandės Roos de Jong ir Lisa Scheenaard.

*****

B finale Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius neaplenkė nė vieno varžovo ir galutinėje varžybų įskaitoje užėmė 12-ąją vietą.

*****

Armando Kelmelio, Martyno Džiaugio, Dovydo Nemeravičiaus ir Dominyko Jančionio keturvietė B finale taip pat finišavo paskutiniai ir galutinėje įskaitoje užėmė 10-ąją vietą.