Sportas

2021.07.27 14:33

Pasaulio rekordo tempu plaukęs, bet jėgų pritrūkęs Šidlauskas: vos nemiriau

Dovilė Šeduikytė, Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.27 14:33

Andrius Šidlauskas tęsia sėkmingą savo pasirodymą Tokijo olimpinėse žaidynėse. Panevėžietis pateko ir į antros savo rungties finalą – 200 m krūtine. Tiesa, labai galingai atrankos plaukimą pradėjęs ir net pasaulio rekordo tempu kurį laiką skriejęs atletas galiausiai pritrūko jėgų ir vos neliko už borto.

A. Šidlauskas savo plaukime pirmavo kone 170 metrų, tačiau jo pabaigoje liko šeštas, o bendroje įskaitoje į pusfinalį pateko su 13-u rezultatu.

„Biški“ per galingai pradėjau, sakyčiau. Mes mėgėjai pradėti pasaulio rekordais, bet kažkaip pats nežinau, buvo toks jėgų pliūpsnis, toks vau... Nesijaučiau toks super galingas, bet sakau, reikia pabandyti, kažkaip išeis. Bet pravariau 150-imt, mačiau, kad lyderiavau, paskutinį 50-imt galvoju, viskas, numirsiu tuoj.

Svarbiausia, kad gerai pasibaigė, kad išėjo prasibrauti į pusfinalį. Praėjau 13 numeriu, laikas beveik prie asmeninio rezultato, esu laimingas“, – emocingai po sėkmingo plaukimo kalbėjo A. Šidlauskas.

Tiesa, jis pripažino, kad pusfinaliui trečiadienio rytui teks keisti taktiką, nes šitokiu tempu atlaikyti visų 200 metrų jis negali.

„Reikės rytoj pusfinalyje pakeisti taktiką, nes nelabai gerai išėjo. Bandžiau, sakiau, gal išeis. Ryte pabandysime kitaip pakonstruoti, gal pradžią truputį ramiau, kad būtų rezervas finišui. Dabar liko 15 metrų ir nusėdau, tiesiog pradėjau iš paskutinių jėgų kapoti, kad išeičiau. Mačiau, kad iš šono pradėjo žmonės mane lenkti. Gal per daug pasitikėjau savimi, aišku, smagu, kad viskas į gerai, lauksiu rytojaus“, – kalbėjo plaukikas.

Po savo plaukimo A. Šidlauskas buvo paklaustas ir apie ryte finale aštuntąją vietą užėmusį Daną Rapšį, su kuriuo abu plaukikai treniruojasi pas Ina Peipalienę. Anot Andriaus, nuliūsti Danas neturėtų, nes būti aštuntoje vietoje pasaulyje yra puikus pasiekimas.

„Smagu, kad jis aštuntas. Pasaulyje užimti aštuntą vietą vis tiek yra aukštas pasiekimas, jis tarp geriausių. Pats jis truputį nuliūdęs, bet tuo pačiu ir džiaugiasi.

Manyčiau, kad nieko čia blogo, čia sportas, tiesiog turi pagarbą atiduoti kitiems, kurie pasiekė tokius aukštus rezultatus. Pirmi keturi laikai tikrai yra kosminiai. Britai pasiekė sezono geriausius laikus, su šortais (turima galvoje specialius plaukimo kostiumus, kurie prieš daugiau nei 10-metį padėjo plaukikams pagrinti daug pasaulio rekordų, bet vėliau buvo uždrausti – LRT) pasiekė kokį antrą-trečią laiką istorijoje, čia tikrai yra vau, nereikia nusiminti“, – kalbėjo A. Šidlauskas.

200 m plaukimo krūtine pusfinaliai trečiadienį prasidės nuo 5:21 val. Lietuvos laiku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.