Sportas

2021.07.27 12:05

Netikėtai kritusi Japonijos olimpinė viltis Osaka prabilo apie pernelyg didelį spaudimą

LRT.lt2021.07.27 12:05

Ankstyvą antradienio rytą Tokijo olimpinėse žaidynėse buvo užfiksuotas netikėtumas – kovą dėl aukso jau trečiajame etape baigė antroji pasaulio raketė, Japonijos sporto pažiba Naomi Osaka.

23-ejų metų tenisininkė, debiutavusi Tokijo olimpinėse žaidynėse, aštuntfinalyje 1:6, 4:6 nusileido čekei Marketai Vondroušovai

N. Osakai itin nesėkmingai susiklostė pirmasis setas – čekė laimėjo pirmus keturis geimus ir įgijo tiek sportinę, tiek psichologinę persvarą. Penktajame geime N. Osakai pavyko iškovoti pergalę, bet M. Vondroušova sėkmingai užbaigė setą ir laimėjo 6:1.

Antrojo seto metu užvirė itin atkakli kova. N. Osaka laimėjo pirmus du geimus, bet tuomet čekė persvėrė rezultatą 3:2. Po aštuonių geimų rezultatas buvo lygus – 4:4. Čekė, vėl sužaidusi sėkmingą pabaigą, triumfavo 6:4.

Namuose žaidusi ir favorite laimėti moterų vienetų turnyrą laikyta N. Osaka po kovos teigė, kad nesusitvarkė su spaudimu.

„Nuo pat olimpinių žaidynių pradžios jaučiau didelį spaudimą, – teigė antroji pasaulio raketė. – Galbūt dėl to, kad tai buvo mano pirmosios žaidynės, tačiau jau pirmais metais kelti tokius tikslus (auksą – LRT.lt) yra kiek per daug.“

N. Osakai olimpinių žaidynių teniso turnyras buvo pirmas nuo birželį vykusio „French Open“. Sportininkė kiek anksčiau atskleidė, kad kenčia nuo depresijos.

„Džiaugiuosi savo pasirodymu, atsižvelgiant į tai, kad turėjau pertrauką. Esu turėjusi ir didesnių pertrauką, po kurių viskas klostėsi puikiai.

Nesakau, kad šį kartą viskas buvo blogai, tačiau pati iš savęs tikėjausi gerokai daugiau.

Manau, kad mano pačios požiūris nebuvo tinkamas, nes nežinojau, kaip tvarkytis su šiuo spaudimu. Tačiau šioje situacijoje padariau tai, ką galėjau“, – pridūrė japonė.

N. Osaka yra dukart „Australian Open“ ir „US Open“ turnyrų čempionė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.