Sportas

2021.07.27 22:16

LRT trumpai. Tokijuje – Manto Knystauto tęsiama įspūdinga Lietuvos imtynininkų serija

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.07.27 22:16

Tokijo olimpinės žaidynės jau įsibėgėjo, o šios savaitės pabaigoje prie starto linijos stos dar vienas Lietuvos atstovas.

Šalies olimpinę rinktinę sudaro 41 sportininkas, o rugpjūčio 1 dieną savo kovas pradės ir vienintelis imtynininkas – Mantas Knystautas.

LRT.lt prieš olimpiečių startus pristato lietuvių atstovaujamas sporto šakas.

27-erių M. Knystautui tai bus debiutas olimpinėse žaidynėse, tačiau jis pratęsė gražią imtynininkų tradiciją. Šios sporto šakos atstovai nėra praleidę vasaros žaidynių nuo pat 1992 metų. M. Knystautas tapo 10-uoju Lietuvos imtynininku, kuris dalyvaus olimpinėse žaidynėse.

Kelialapį į Tokiją lietuvis nugvelbė kovo mėnesį Vengrijoje vykusiame atrankos turnyre.

M. Knystautas Japonijoje kovos graikų-romėnų imtynių stiliaus turnyre svorio kategorijoje iki 130 kilogramų.

Olimpinėse žaidynėse imtynininkai kovoja pagal du stilius – graikų-romėnų ir laisvųjų. Pagrindinis jų skirtumas – graikų-romėnų imtynėse galima naudoti tik rankų ir viršutinės kūno dalies jėga. Tuo tarpu laisvųjų imtynių atstovai savo kovoje gali pasinaudoti ir kojų pagalba.

Svorio kategorijos iki 130 kg pirmosios kovos prasidės rugpjūčio 1 dieną nuo aštuntfinalio etapo. Šioje kategorijoje olimpinėse žaidynėse varžosi tik 16 geriausių pasaulio imtynininkų. Ketvirtfinalio ir pusfinalio etapai taip pat vyks rugpjūčio 1 dieną.

Medaliai M. Knystauto svorio kategorijoje bus išdalinti rugpjūčio 2 dieną po bronzinės ir finalinės kovos.

Lietuvos imtynininkai istoriškai sėkmingai pasirodydavo olimpinėse žaidynėse. 2008 metais Pekine Mindaugas Mizgaitis iškovojo sidabro medalį, o 2012 metais Londone Aleksandras Kazakevičius laimėjo bronzą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.