Sportas

2016.08.18 13:09

Niujorke – aktyviai olimpiečių pasirodymus sekančių Amerikos lietuvių klubas

Jungtinėse Amerikos Valstijose, Niujorke, nuo Lietuvos nutolusiame apie 7 000 km, gali pasijusti kaip Lietuvoje. Gausiai susirinkę Amerikos lietuviai, pasipuošę trispalvės spalvų marškinėliais, Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse aktyviai palaiko Lietuvos sportininkus.

Tokio pobūdžio renginius, kurių metu kartu žiūrimi Lietuvos krepšininkų ar kitų sportininkų pasirodymai, jau ne pirmus metus organizuoja Niujorko lietuvių atletų klubas, įkurtas dar 1903-aisiais. Tai seniausia tebeveikianti užsienio lietuvių sporto organizacija pasaulyje.

„Čia, Niujorke, yra labai daug lietuvių, tik visi yra truputį išsisklaidę, tai sunkiau visus surinkti. <...> Mes tikrai bandome suvienyti Niujorko lietuvius, kad mes viską darytume kartu. Mes taip užaugome, buvo labai svarbu, tada Lietuva nebuvo laisva“, – pasakoja Niujorko lietuvis Vydas Marijošius.

Lietuviams broliams Rimui ir Vytui Kaziams priklausančiame bare Niujorke vietiniai lietuviai gali ne tik stebėti krepšinio rungtynes, bet ir paskanauti lietuvių mėgstamų patiekalų – cepelinų, koldūnų, kugelio – viskas paruošta paties baro savininko.

Plačiau apie tai – reportaže.