Sportas

2021.07.27 11:00

Olimpinių žaidynių debiutantas Maldonis: apie pažįstamą Tokijo kanalą, norimą vėją, karščio faktorių ir tikslus

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.27 11:00

Vienintelis Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo atstovas Tokijo olimpinėse žaidynėse Mindaugas Maldonis jau atvyko į Japoniją ir įsikūrė sportininkų kaimelyje. Nuo trečiadienio lietuvis kibs į treniruotes, o jų iki pirmojo starto dar turės nemažai. Mindaugas jau pažįsta Tokijo irklavimo kanalą, o prieš debiutą žaidynėse džiaugiasi vien į jas patekęs ir apie konkretų tikslą kol kas nekalba.


„Pirma olimpiada, labai smagu, pats kaimelis didelis, yra kur pasivaikščioti, gražiai viskas atrodo. Dar neturėjau galimybės nuvykti į savo kanalą, nors ten esu buvęs prieš dvejus metus, tad žinau, ko tikėtis. Nuo rytojaus jau pradėsiu sportiniais tikslais judėti ant vandens“, – kalbėjo M. Maldonis.

Laiko Tokijuje baidarininkas dar turės pakankamai, nes jo startas numatytas tik po savaitės, tad treniruočių bus daug, o Tokijo kanalas jam jau pažįstamas.

– Kiek jūsų laukia treniruočių iki pirmojo starto?

– Kiek treniruočių – neskaičiavau, bet pirmas tris dienas galėsiu tik po vieną daryti, nes vyks dar akademistų varžybos, tad mums bus numatyta vakare pora valandų. Paskui jau darysiu po dvi treniruotes vandenyje per dieną. Spėsiu nemažai.

– Ar žiūrėjote varžovus, ar galima paplanuoti, kas aplenkiamas, ką aplenkti bus sunkiau?

– Dar varžovų skaičiuoti negaliu, nes starto protokolų dar nėra, bet jų bus nemažai. Pirmą kartą leis vienai šaliai atstovauti po du, o tai yra naujovė. Kadangi nebuvo gauta kvotų, jie tiesiog priėmė daugiau dalyvių, leido atsirinkusiems į žaidynes dalyvauti daugiau rungčių, nei esi atsirinkęs. Kol kas darau savo darbą, kai bus protokolai – matysiu, kokia situacija.

– Vykdamas į Barnaulą buvote išsikėlęs tikslą užimti bent penktą vietą, ar turite tikslą čia?

– Vien tik patekimas į olimpines žaidynes yra didelio tikslo įgyvendinimas. Iš esmės, ką sau sakau – padaryti geriausia, ką galiu, ką galėsiu tą dieną. Toks yra tikslas.

Aišku, norisi kuo aukščiau pasirodyti, bet konkrečių vietų mūsų sporte neįmanoma įvardyti. Starto dieną matai, kaip atrodo varžovai, kaip atrodai ir jautiesi pats, tada gali spręsti, kur save galėtum įdėti. Kartais būna geriau, kartais būna blogiau nuo prognozių.

– Kiek įtakos gali jums padaryti oro sąlygos?

– Labai daug, nes kaip matėme akademistų atveju, teko ir prieš vėją, ir pavėjui, ir iš šono. Tos sąlygos tikrai gali būti nevienodos, vieni takeliai gali būti geresni nei kiti. Sąlygos tikrai darys įtaką.

– Esate sakęs, kad jums geriausia irkluoti prieš vėją?

– Taip, nes tada distancija prailgėja ir aš galiu šiek tiek daugiau iškentėti nei kiti sprinteriai.

– Ar negąsdina karštis, ar kaip nors treniravotės, kad priprastumėte prie jo?

– Lietuva buvo dėkinga tuo, kad visos dienos buvo 30 laipsnių ir daugiau, drėgmės pilna. Kadangi jau esu čia buvęs, man tas karštis nėra naujovė, šiuo metu ganėtinai vėsu. Prieš dvejus metus man karštis problemų nesukėlė, tikėkimės, kad nesukels ir šį kartą.

– Vadinasi, adaptacija buvo lengva?

– Taip, atvykau vakar, laiko skirtumo sunkumų aš nejaučiu. Šiandien buvau treniruotėje ryte, judėjau gal vangiau, bet jaučiuosi normaliai, skrandis gerai dirba, visos sistemos veikia.

Vienviečių baidarių 200 m sprinto varžybose Mindaugas Maldonis startuos rugpjūčio 4 d., kai vyks atrankos varžybos ir ketvirtfinaliai. Patekus į kitą etapą startai lauktų jau rugpjūčio 5-ąją, kai vyks pusfinaliai ir finalas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.