2021.07.27 04:51

Be medalio – prastai startavęs Danas Rapšys finale finišavo paskutinis

LRT.lt2021.07.27 04:51

Geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys liko be olimpinio medalio. 26-erių metų panevėžietis 200 m laisvu stiliumi finale užėmė paskutinę, 8-ąją vietą.

Galingu startu pasižymintis D. Rapšys šį kartą startavo itin prastai – po pirmųjų 50 metrų plaukė toli nuo lyderių grupės.

Panevėžietis bandė spurtuoti distancijos pabaigoje, tačiau nei pastangų, nei jėgų nepakako – D. Rapšys, į finalą patekęs trečiu geriausiu laiku, galiausiai finišavo paskutinis – 1 min. 45,78 sek.

Finale iš viso varžėsi aštuoni geriausi 200 m laisvu stiliumi rungties plaukikai.

Olimpiniu čempionu pirmą kartą karjeroje tapo 21-erių metų britas Tomas Deanas, finišavęs per 1 min. 44,22 sek. Per plauką nuo aukso buvo kitas britas – Duncanas Scottas, kuris atplaukė tik 0,4 sek. lėčiau.

Bronzos medaliu pasidabino brazilas Fernando Schefferas (1 min. 44,66 sek.).

Ketvirtoje vietoje liko rumunas Davidas Popuvici (1 min. 44,68 sek.), penktoje – rusas Martinas Maliutinas (1 min. 45,01 sek.), šeštoje – amerikietis Kieranas Smithas (1 min. 45,12 sek.), septintoje – Pietų korėjietis Sunwoo Hwangas (1 min. 45,26 sek.).