2021.07.27 07:35

Ketvirtoji olimpinių žaidynių diena – pagrindiniai įvykiai ir lietuvių rezultatai

atnaujinta 17.16
LRT.lt2021.07.27 07:35

Antradienį, liepos 27-ąją dieną, Tokijo žaidynėse buvo išdalinti medalių komplektai, startavo ir lietuviai.

Antradienį iš viso paaiškėjo 22 nauji olimpiniai čempionai.

Liepos 27 d. Tokijo olimpinėse žaidynėse varžėsi trys Lietuvos sportininkai – plaukikai Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas bei buriuotoja Viktorija Andrulytė.

LRT.lt kviečia kartu sekti liepos 26 dienos olimpinių žaidynių pulsą.

Įdomiausi ir svarbiausi dienos įvykiai

Moterų sunkiosios atletikos svorio kategorijos iki 59 kg čempione tapo Taipėjaus sportininkė Kuo Hsing-Chun, sidabras atiteko Turkmėnistano sunkiaatletei Polinai Guriajevai, o bronza pasidabino japonė Mikiko Andoh.

Moterų sunkiosios atletikos svorio kategorijos iki 64 kg aukso medalį iškovojo kanadietė Maude Charron, sidabras teko italei Giorgiai Bordignon, o bronza atiteko Taipėjaus sportininkei Wen-Huei Chen.

*****

Tekvondo vyrų svorio kategorijos virš 80 kg čempionu tapo Rusijos olimpinio komiteto sportininkas Vladislavas Larinas, sidabras atiteko Šiaurės Makedonijos kovotojui Dejanui Georgievski, o bronzą iškovojo kubietis Rafaelis Alba ir Pietų Korėjos kovotojas Don Kyo In.

Moterų tekvono svorio kategorijos virš 67 kg finale triumfavo serbė Milica Mandič, kuri įveikė Pietų Korėjos kovotoją Dabin Lee. Bronzos medaliai atiteko britei Biancai Walkden ir prancūzei Althea Laurin.

*****

Komandinio dailiojo jojimo olimpiniais čempionais tapo vokiečiai, sidabras atiteko amerikiečiams, o bronzą iškovojo britai.

*****

Latvijos vyrų 3x3 krepšinio rinktinė toliau sėkmingai kovoja dėl olimpinio medalio – latviai ketvirtfinalyje 21:18 įveikė Japonijos rinktinę.

*****

Kanojų slalomo rungties finale triumfavo vokietė Ricarda Funk, sidabras atiteko ispanei Maialen Chourraut, o bronza pasidabino australė Jessica Fox.

*****

Moterų softbolo olimpinėmis čempionėmis tapo Japonijos sportininkės, kurios finale 2:0 įveikė JAV rinktinę. Bronzą iškovojo Kanados sportininkės.

*****

Moterų komandinės sportinės gimanstikos olimpinėmis čempionėmis tapo Rusijos olimpinio komiteto komanda. Antroje vietoje liko amerikietės, o bronza atiteko Didžiosios Britanijos sportininkėms. Tiesa, JAV rinktinė finalo pabaigoje turėjo verstis be traumą patyrusios Simone Biles.

*****

Komandinio fechtavimo finale auksą iškovojo Estijos moterų ketveriukė – J. Beljajeva, E. Kirpu, K. Lehis, I. Embrich. Sidabras iškeliavo į Pietų Korėją, bronza – į Italiją.

*****

Dziudo vyrų finale svorio kategorijoje iki 81 kg auksą iškovojo japonas Takanori Nagase, įveikęs sidabro medaliu pasidabinusį Saeidą Mollaei iš Mongolijos. Bronza pasidalijo belgas Matthias Casse ir austras Shamilas Borchashvili.

*****

Moterų dziudo svorio kategorijoje iki 63 kg finale auksą iškovojo prancūzė Clarisse Agbegnenou, pranokusi slovėnę Tiną Trstenjak. Bronzo medaliais pasidabino italė Maria Centracchio ir kanadietė Catherine Beauchemin-Pinard.

*****

Latvijos 3x3 krepšinio rinktinė 22:18 įveikė Nyderlandų krepšininkus ir tiesiu taikiniu žengė į turnyro ketvirtfinalį, kuriame laukia akistata su japonais.

****

Moterų sunkiosios atletikos varžybose svorio kategorijoje iki 59 kg triumfavo Hsing-Chun Kuo iš Taipėjaus, išrovusi 103 kg ir išstūmusi 133 kg (bendrai – 236 kg). Antroje vietoje liko Turkmėnistano sportininkė Polina Gurejeva (217 kg), trečioje – japonė Mikiko Andoh (214 kg).

*****

Vyrų banglenčių finale pirmą kartą žaidynių istorijoje triumfavo brazilas Italo Ferreira (15,14), pranokęs Kanoa Igarashi (6,60). Moterų finale aukso medalį iškovojo amerikietė Carissa Moore, surinkusi 14,93 balo. Jai nusileido Pietų Afrikos atstovė Bianca Buitendag (8,46).

*****

Kalnų dviračių kroso trasoje, moterų finale dominavo Šveicarijos sportininkės. Šveicarės iškovojo visų spalvų medalius. Jolanda Neff laimėjo auksą, 20,55 km distanciją įveikusi per 1 val. 15,46 min. Sidabro medalis atiteko Sinai Frei (1 val. 16,57 min.), bronza – Lindai Indergand (1 val. 17,05 min.).

*****

Moterų sinchroninio šuolių į vandenį finale pergalę iškovojo Kinijos atletės Y. Chen ir J. Zhang (363,78). Sidabru pasipuošė amerikietės J. Parratto ir D. Schnell (310,80), bronza – meksikietės A. Orozco ir G. Agundez (299,70).

*****

Tokijo olimpinėse žaidynėse debiutuojančio banglenčių sporto mažajame finale triumfavo australas Owenas Wrightas, įveikęs brazilą Gabrielį Mediną. Australas gavo 11,97 taško, jo oponentas – 11,77.

Vyrų finale susitinka brazilas Italo Ferreira ir japonas Kanoa Igarashi.

*****

Šiuo metu (9:30 val.) dienos medalių įskaitoje pirmauja Didžioji Britanija ir Rusijos olimpinis komitetas (ROC) – po vieną aukso ir du sidabro medalius. JAV iškovojo auksą ir keturis bronzos medalius.

*****

Pirmasis medalių komplektas buvo įteiktas triatlonininkėms, kurios turėjo įveikti 1,5 plaukimo, 40 km dviračio ir 10 km bėgimo distanciją. Auksą iškovojo atletė iš Bermudos Flora Duffy, finišavusi per 1 val. 55,36 min. Sidabrą iškovojo britė Georgia Taylor-Brown (1 val. 56,50 min.), bronzą – amerikietė Katie Zaferes (1 val. 57,03 min.).

*****

Mišrių komandų šaudymo rungtyje, kurioje iš 10 metrų atstumo buvo šaudoma pneumatiniu pistoletu, auksą iškovojo Kinijos sportininkai – Jiang Ranxin ir Pang Wei. Sidabras atiteko rusams, bronza – Ukrainos sportininkams.

*****

Tokijo baseine buvo išdalinti keturi medalių komplektai geriausiems pasaulio plaukikams. Olimpiniu rekordu buvo pažymėtas moterų 100 m nugara plaukimo finalas, kuriame triumfavo australė Kaylee McKeown. 20-metė olimpinių žaidynių debiutantė nuotolį įveikė per 57,47 sek. Sidabrą iškovojo kanadietė Kylie Masse (57,72 sek.), bronzą – amerikietė Regan Smith (58,05 sek.).

Vyrų 100 m nugara finale dominavo Rusijos plaukikai. Auksą iškovojo Jevgenijus Rylovas, distanciją įveikęs per 51,98 sek. Sidabro medaliu pasidabino taip pat plaukikas iš Rusijos – Klimentas Kolesnikovas (52 sek.). Bronzą iškovojo amerikietis Ryanas Murphy (52,19 sek.).

Moterų 100 m krūtine finale netikėtai triumfavo 17-metė amerikietė Lydia Jacoby, atplaukusi per 1 min. 4,95 sek. Jai už nugaros liko Pietų Afrikos atstovė Tatjana Schoenmaker (1 min. 5,22 sek.). Bronza atiteko amerikietei Lilly King (1 min. 5,54 sek.).

Lietuvių rezultatai

Andrius Šidlauskas 200 m plaukimo krūtine atrankoje parodė puikų laiką (2 min. 9,56 sek.) ir užsitikrino vietą pusfinalyje, kuris įvyks naktį iš antradienio į trečiadienį.

*****

Šeštąjį etapo plaukimą V. Andrulytė pasiekė 19-a. Bendroje įskaitoje Lietuvos buriuotoja užima 26-ąją poziciją (108 baudos balai).

*****

6 val. 5 min. Lietuvos laiku „Laser Radial“ jachtų klasėje startavo Viktorija Andrulytė, kuri šiandien turės įveikti du plaukimus – penktąjį ir šeštąjį.

Penktajame plaukime Lietuvos buriuotoja liko 26-a, nuo lyderės atsilikusi 2 min. 36 sek. Pirmus tris punktus V. Andrulytė įveikė būdama 16-oje, 17-oje ir 18-oje pozicijose, tačiau kiti trys atsižymėjimai buvo prastesni – 27-a ir dukart 26-a.

*****

Be olimpinio medalio liko geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys. Jis 200 m laisvu stiliumi finale užėmė paskutinę, 8-ąją vietą.

Galingu startu pasižymintis D. Rapšys šį kartą startavo itin prastai – po pirmųjų 50 metrų plaukė toli nuo lyderių grupės. Panevėžietis bandė spurtuoti distancijos pabaigoje, tačiau nei pastangų, nei jėgų nepakako – D. Rapšys, į finalą patekęs trečiu geriausiu laiku, galiausiai finišavo paskutinis – 1 min. 45,78 sek.

Olimpiniu čempionu pirmą kartą karjeroje tapo 21-erių metų britas Tomas Deanas, finišavęs per 1 min. 44,22 sek. Per plauką nuo aukso buvo kitas britas – Duncanas Scottas, kuris atplaukė tik 0,4 sek. lėčiau.