Sportas

2021.07.26 18:49

Antradienis Tokijuje – Rapšio kova dėl medalio, du Lietuvos olimpiečiai, moterų gimnastika ir 3x3 krepšinis

LRT.lt2021.07.26 18:49

Tokijo olimpinėse žaidynėse antradienį bus išdalinti 22 medalių komplektai ir pasirodys trys Lietuvos olimpiečiai.

Liepos 27 d. Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis trys Lietuvos sportininkai – plaukikai Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas bei buriuotoja Viktorija Andrulytė, rašo LTOK.lt.

Plaukimas. Aštuoni sportininkai ir trys medaliai. Tokiose dalybose nugvelbti vieną iš trijų viso pasaulio sportininkų geidžiamų laimikių rytoj bandys D.Rapšys, kovosiantis 200 m laisvuoju stiliumi rungties finale 4 val. 43 min. Lietuvos laiku.

Į finalą lietuvis pateko trečiu rezultatu – 1 min. 45,32 sek. Jį aplenkė tik britas 24-erių Duncanas Scottas (1 min. 44,6 sek.) ir 21-erių amerikietis Kieranas Smithas (1 min. 45,07 sek.). Ketvirtas buvo 21 metų Tomas Deanas (1 min. 45,34 sek.), Rusijos olimpinio komiteto komandos atstovas 22 metų Martinas Maliutinas (1 min. 45,53 sek.), vienas Pietų Korėjos vėliavnešių Tokijo žaidynių atidarymo iškilmėse 18-metis Sunwoo Hwangas (1 min. 45,53 sek.), 16-metis rumunas Davidas Popovici (1 min. 45,68 sek.) ir 23 metų brazilas Fernando Schefferis (1 min. 45,71 sek.).

„Finale kiekvienas gali laimėti, iš anksto neįmanoma nuspėti”, – sakė vyriausias lemiamo plaukimo dalyvis 26 metų D.Rapšys. Jis tvirtino, kad pats dar tikrai neatskleidė visko, ką gali. Tai rodo ir asmeninis rekordas – 1 min. 44,38 sek.

„Reikės dar kažką pagerinti. Norisi žinoti išsidėstymus distancijoje, pažiūrėti klaidas, kurios buvo, pasikalbėsime su trenere ir gal viskas bus dar geriau”, – po pusfinalio teigė D.Rapšys.

Jis – vienas iš dviejų finalo dalyvių, turinčių olimpiečio patirties. Taip pat, kaip ir lietuvis, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių skonio pirmą kartą paragavo britas Duncanas Scottas.

Olimpinių žaidynių debiutantas yra ir Andrius Šidlauskas, rytoj 13 val. 58 min. Lietuvos laiku startuosiantis penktajame iš penkių 200 m krūtine rungties atrankos plaukime.

Pirmoje distancijoje – 100 m krūtine – panevėžietis pateko į pusfinalį ir užėmė 13-ąją vietą. „Reikia dabar nusiteikti ir pailsėti prieš 200 metrų. Pamiršti šiandieną. Pasisemti patirties iš to ir judėti į priekį, nenusiminti. 200 metrų esu plaukęs šimtus kartų ir viską žinau, ką daryti. Nereikia to bijoti, nes esi daręs tai tūkstančius kartų,“ – po pirmosios rungties LRT.lt sakė A.Šidlauskas.

Buriavimas. Ryto nuo 6 val. 5 min. Lietuvos laiku numatyti du „Laser Radial“ jachtų klasės, kurioje lenktyniauja V.Andrulytė, plaukimai – penktasis ir šeštasis.

„Bus daug vėjo“, – neabejoja sportininkė, šiuo metu po keturių plaukimų žengianti 24-ta – 63 baudos taškai. Šie taškai skaičiuojami sudedant sportininkų užimtas vietos ir atmetant vieną prasčiausią rezultatą. Kuo geresnis rezultatas, tuo mažiau taškų. Iš viso kiekvienos jachtų ir burlenčių klasės varžybos vyks po 10 plaukimų. Po to po 10 geriausių buriuotojų kovos medalių lenktynėse.

Lietuvė neatmeta galimybės, kad rytojaus varžybos gali būti atšauktos. Viskas priklausys nuo oro sąlygų, nes sinoptikai pranašauja galingą taifūną. Dėl jo grėsmės buvo pakeistas ir irklavimo, šaudymo iš lanko, banglenčių varžybų tvarkaraštis.

Viešbutyje Enošimos saloje, kuris virtęs buriuotojų olimpiniu kaimeliu, iškabinti įspėjimai nieko nepalikti balkonuose, nukabinti vėliavas, uždaryti langus, o vaikštant lauke, saugotis skriejančių objektų.

Tiesa, daug vaikščioti buriuotojas ir taip draudžiama – jie gali išeiti tik į jachtklubą. Jame paliktos ir sportininkų jachtos. Saviškę, kaip ir dauguma kitų olimpiečių, V.Andrulytė šiandien tvirtai pririšo krantinėje: „Kad niekur nenuneštų, jei naktį užeis taifūnas.“

LRT.lt primena ir apie kitus įdomius startus Tokijo žaidynėse antradienį.

3x3 krepšinis. Antradienį Tokijo žaidynėse prasidės ketvirtfinalio susitikimai. 13:25 val. Lietuvos laiku paskutinį grupės susitikimą sužais Latvijos vyrų rinktinė, o nuo 15 val. prasidės vyrų ketvirtfinalio susitikimai.

Į atkrintamąsias varžybas pateks šešios geriausios grupės varžybose pasirodžiusios rinktinės. Dvi iš jų iškart pateks į pusfinalį, o 3-6 pozicijose likusios ekipos kausis ketvirtfinalyje.

Moterų gimnastika. Moterų gimnastikos komandos išsidalins medalių komplektą, o finale pasirodys ir gimanstikos superžvaigždė Simone Biles. Atrankoje įvyko tikra sensacija, tad kova dėl medalių užvirs išties arši.

Po atrankos, bendroje įskaitoje ROK rinktinė su 171,629 taško buvo pirmoje vietoje, JAV su 170,562 tako liko antra, trečioje vietoje rikiavosi Kinijos gimnastės (166,863).

Tai buvo pirmas kartas nuo 2010 m. kai JAV gimnastės kažkur, ar atrankoje, ar finale, liko antros.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.