Sportas

2021.07.26 21:19

Rapšio pasirodymus įvertinęs buvęs olimpietis – jaudulys dėl 400 m distancijos ir džiaugsmas dėl finalo

Aivaras Dočkus, LRT RADIJAS, LRT.lt2021.07.26 21:19

Danas Rapšys Tokijo žaidynėse aistruolius nuliūdino nepatekdamas į 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalą, bet savo pagrindinėje rungtyje, 200 m plaukime laisvu stiliumi, kol kas pasirodė užtikrintai ir kausis dėl medalių finale.

Danas Rapšys 400 m distanciją įveikė per 3 min. ir 46,32 sek., pusfinalyje užėmė 13 vietą ir į finalą nepateko.

Plaukikas olimpietis Vytautas Janušaitis teigia, kad stebint D. Rapšio pasirodymą 400 m distancijos pusfinalyje jautė daug jaudulio ir mano, kad tai nebuvo tas D. Rapšys, kurį yra pratę matyti plaukimo aistruoliai.

„Įspūdis toks jaudulio, žiūrint į jo plaukimus. 400 m plaukime buvo pats Danas nusivylęs, buvo ne toks Danas, kokį buvome pratę matyti, kad jo 400 m distancijos antra pusė yra dar galingesnė ir jis išlaiko pirmaujančią poziciją. Dabar kiti varžovai pro šoną plaukia ir man pačiam buvo sunku žiūrėti į Daną.

Gal tai buvo pirmas startas, gal per stipriai pradėjo. Pasižiūrėjau į jo asmeninio geriausio rezultato išsidėstymą, tai jis buvo ir greičiau pradėjęs“, – kalbėjo V. Janušaitis.

Tiesa, D. Rapšys visas negandas nubraukė 200 m laisvu stiliumi plaukimuose – savo atrankos plaukime liko antras ir to užteko patekti į šios rungties pusfinalį, o į finalą žengė trečiu numeriu.

„200 m distancijoje jis buvo kiek geresnis. Matosi, kad pagerino rezultatą, pasiektą kvalifikacijoje, kas yra labai gerai.

Kitiems europiečiams, ką pastebėjau ir kas man buvo, vakare plaukiama kvalifikacija, o ryte plaukiamas finalas – peilis. Visada plauki vakare geriau, nei ryte. Aišku, jaudulys ėmė po pirmų 100 m, kai jis labai atsilikinėjo. Bet gal čia buvo su trenere sudėliota taktika, džiaugiuosi, kad užteko to galingo finišo kvalifikuotis į finalą trečiu numeriu“, – teigė V. Janušaitis.

Kalbėdamas apie finalą V. Janušaitis buvo atviras – gali nutikti bet kas.

„Tų faktorių yra be galo daug – pradedant nuo to, kaip išsimiegosi, kokios bus tavo nuotaikos, kaip kiti tavo varžovai pasirodys. Gal kam nepavyks, gal kas iššaus. Olimpiada tuo ir yra žavi, kad tų netikėtumų ir neprognozuojamų dalykų nutinka labai nemažai ir yra malonu stebėti tuos žmones, kurie finišuoja ir be galo nustemba“, – apie netikėtumus kalbėjo V. Janušaitis.

Buvęs plaukikas nepamiršo ir Kotrynos Teterevkovos, kuri atrankoje į 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje pagerino asmeninį rekordą.

„Ta pati Teterevkova, kuri kvalifikacijoje pagerino asmeninį rezultatą ir pateko į pusfinalį – man kol kas gražiausią ir maloniausią įspūdį palieka būtent ji“, – kalbėjo buvęs olimpietis.

Tiesa, K.Teterevkovai nepavyko pratęsti sėkmingo pasirodymo – jauna plaukikė distanciją pusfinalyje įveikė per 1:07.39 min. ir bendroje įskaitoje užėmė 14-ąją vietą, o to norint patekti į finalą neužteko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.