Sportas

2016.08.17 19:51

R. Javtokas baigia karjerą rinktinėje

basketnews.lt 2016.08.17 19:51

Lietuvos rinktinės kapitono Roberto Javtoko karjera nacionalinėje komandoje baigėsi labai apmaudžiai. Lietuviai Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje 64:90 neprilygo Australijai ir pasitraukė iš tolimesnės kovos.

„Jos nebėra“, – į klausimą, kokia krepšininko ateitis rinktinėje, atsakė Javtokas.
 
Trečioje olimpiadoje dalyvavusiam 36-erių aukštaūgiui ji prasidėjo itin sėkmingai. Iš pradžių buvo pasiektos trys pergalės, tačiau vėliau pralaimėtos paskutiniai du grupės mačai ir lemiamas ketvirtfinalio susitikimas su Australijos rinktine.
 
„Prisiekiu – visi buvome kartu, po pralaimėtų rungtynių nebuvo nei panikos, nei nieko. Mes vienas kito nei kaltinome, nei ką. Žinoma, kiekvienoje komandoje visko būna, bet atmosfera buvo gera ir tikrai tikėjau, kad olimpiada mums taip nesibaigs. Deja, yra kaip yra“, – „lrytas.lt“ cituoja Javtoką.
 
Šiaulietis Lietuvos nacionalinėje komandoje debiutavo 2000 metais bei kartu su geriausiais šalies krepšininkais 2007 metais iškovojo Europos čempionato ir 2010 metais pasaulio čempionato bronzos medalius, o 2013 metais ir 2015 metais – Senojo žemyno pirmenybių sidabrą.
 
Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse taškų nepelnęs Javtokas aikštėje pasirodė dvejose iš šešerių rungtynių, per kurias vidutiniškai žaidė po 7 minutes, atkovojo ir perėmė po 0,5 kamuolio bei blokavo po 1 metimą.