2021.07.26 20:20

Dano Rapšio varžovai olimpiniame finale – favoritas, geriausi laikai ir varžovų pasiekimai

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.26 20:20

Bene didžiausia Lietuvos olimpinės rinktinės viltis Danas Rapšys ankstų antradienio rytą Lietuvos laiku kovos dėl pirmojo savo karjeroje olimpinio medalio 200 m laisvu stiliumi rungties finale. LRT.lt pristato Dano varžovus.

Pirmadienio rytą vietos laiku vykusiame antrajame rungties pusfinalyje plaukė visi greičiausi šios rungties dalyviai, kurie tiek plaukime, tiek bendroje įskaitoje kol kas rikiuojasi vienas paskui kitą: britas Duncanas Scottas (1:44.60 min.), amerikietis Kieranas Smithas (1:45.07) ir mūsiškis D. Rapšys (1:45.32).

Būtent abu Daną pusfinalyje aplenkę plaukikai ir yra tituluočiausi finalo aštuoniukėje.

24 metų amžiaus D. Scottas yra du kartus tapęs olimpiniu vicečempionu Rio žaidynėse 2016 m., tiesa, abukart komandinėje rungtyje – 4 po 100 m kompleksiniu būdu ir 4 po 200 m laisvu stiliumi.

Estafetėse D. Scottas yra tris kartus tapęs ir pasaulio čempionu – 2015 ir 2017 m. su komanda laimėjo 4 po 200 m rungtį, o 2019 m. užėmė pirmąją vietą 4 po 100 m kompleksiniu.

D. Scottui iki šiol priklauso ir sezono rekordas – balandį Londone jis distanciją įveikė per 1:44.47 sek.

Be to, D. Scottas jau yra buvęs D. Rapšį aplenkęs ir asmeninėse rungtyse būtent 200 m laisvu stiliumi varžybose. 2018 m. Europos čempionate D. Scottas iškovojo auksą, o Danas liko antras, 2019 m. pasaulio pirmenybėse, kuriose D. Rapšys buvo diskvalifikuotas, britas su rusu M. Maljutino pasidalijo bronzą ir ant apdovanojimų pakylos pažemino Sun Yangą, o 2020 m. Europos čempionate D. Scottas laimėjo sidabrą, į priekį praleisdamas M. Maljutiną, Danas liko ketvirtas.

2020 m. Europos čempionate rusas M. Maljutinas, kurio laikas Tokijo pusfinalyje buvo penktas (1:45.45), laimėjo tiek 400, tiek 200 m. rungtis, šį sezoną yra plaukęs labai greitai – 1:44.79 min.

Dar greičiau šiemet yra plaukęs britas Thomas Deanas, kol kas Tokijuje pademonstravęs ketvirtą geriausią rezultatą (1:45.34).Jo šio sezono rekordas yra kur kas geresnis (1:44.58 min.), tad galime spėti, jog ir jis dar turi rezervo, kurį sakė turintis ir D. Rapšys.

Danas savo šio sezono rekordą (1:45.72) jau pagerino pusfinalio pasirodyme, tačiau iki karjeros rekordo (1:44.38 min.) dar liko visa sekundė. Reikia tikėtis, kad bent pusę jos lietuvis finale dar gali „nuimti“.

Vis dėlto ne mažiau pavojingas finale bus ir amerikietis Kieranas Smithas, Tokijuje jau laimėjęs bronzą 400 m laisvu stiliumi varžybose. JAV olimpinėse atrankoje jis plaukė per 1:45.29 min., o čia pusfinalyje jau parodė 1:45.07 min. rezultatą.

Likę trys finalo dalyviai žinomi kiek mažiau. Rumunas Davidas Popovici yra vos 16 metų amžiaus, bet šį sezoną jau plaukė net per 1:45.26 min., o tai yra geriau nei Dano rezultatas pusfinalyje. Tiesa, pats rumunas kol kas Tokijuje buvo lėtesnis beveik puse sekundės, tačiau pakanka atsiminti 400 m rungtį ir tunisiečio
Ahmedo Hafnaoui triumfą. 18-metis nelabai kam žinomas sportininkas į finalą pateko per 0,14 sek., bet tapo čempionu.

Mažiausiai patyręs yra 18 metų Pietų Korėjos sportininkas Hwangas Sun-woo, tačiau ir jis šį sezoną jau buvo parodęs didmeistrišką laiką – 1:44.96 min.

Prasčiausią karjeros rezultatą iš aštuonių finalininkų iki šiol turėjo 23-ejų brazilas Fernando Schefferis (1:45.83 min.), kurį pusfinalį pavyko pagerinti per 0,12 sek. Galime sakyti, kad brazilas bus mažiausiai pavojingas pusfinalio plaukikas.