Sportas

2021.07.26 15:00

Andrulytė apie sunkią dieną olimpinėse žaidynėse: taifūnas viską sumaišė

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt iš Tokijo2021.07.26 15:00

Tokijo link artėjantis taifūnas pirmadienį apsunkino buriavimo varžybas. Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė dorojosi su iššūkiais, bet vilčių nelaidoja – startai tik įpusėjo.

Vyrų varžybose šiandien vyko trys etapai. Juozas Bernotas ketvirtajame plaukime finišavo 15-as, penktajame – neklasifikuotas dėl didelio atsilikimo nuo lyderio, o šeštajame buvo 12-as. Bendroje įskaitoje J. Bernotas rikiuojasi 15-as. Jis turi 73 baudos balus.

„Nuo ryto netikėtai sulaukėme vėjo, nors prognozės jo nerodė. Gal pagal horoskopą, nes mes plaukėme po pietų, tai pūtė iš ryto. Pirmą plaukimą dar spėjome suplaukti pučiant stipresniam vėjui ir tada jis pradėjo rimti. Tada mums teko laukti televizijos, nes turėjo filmuoti. Todėl startą šiek tiek atidėjo, o per tą laiką vėjas visiškai nurimo. Tapo labai labai gūsiuotas. Tai tapo loterija – pasisekė tiems, kurie dar pateko į tą blėstantį vėją ir suplaukė labai greitai, o kitiems nebeliko. Kitame plaukime vėjas jau išsilygino ir pasidarė aišku po pirmo plaukimo, kur geriau plaukti ir buvo geriau“, – apie permainingas varžybas kalbėjo J. Bernotas.

Buriavimo varžybose sportininkai gali anuliuoti vieno savo etapo rezultatą. Nebaigęs penktojo etapo J. Bernotas nebegali klysti likusiose varžybose.

„Jau vakar turėjau nelabai gerą plaukimą, tai dabar nebegalėsiu klysti. Tikrai gaila ir apmaudu. Toks jau tas buriavimas. Antras plaukimas buvo toks beviltiškas ir reikalavo labai daug jėgų, o naudos neatnešė. Rytoj laukia laisva diena. Galėsime atsigauti ir pailsėti. Tai matyt, bus geras oras“, – juokėsi buriuotojas.

Viktorija Andrulytė „Laser Radial“ klasės trečiajame plaukime užėmė 29-ąją vietą, o ketvirtajame – 24-ąją. Bendroje įskaitoje V.Andrulytė su 63 baudos balais užima 26-ąją vietą.

„Šone eina taifūnas ir jis atnešė visai kitokį vėją. Dėl debesų negalėjo įsipūsti brizas. Buvo labai sudėtingos sąlygos ir vėjas labai sukinėjosi. Po to srovė labai pakilo, nes eina potvynis. Pavieniuose kursuose daug atsilošiau, bet laviruotėse strigau.

Tiesiog neįvertinau, kad ateina ciklonas iš kairės pusės būtent dėl taifūno. Rytoj tikriausiai turėsime labai daug vėjo, nes visi nusiiminėja pavėsines. Gali būti, kad ir atšauks. Žodžiu, taifūnas viską sumaišė“, – kalbėjo žaidynių debiutantė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.