Sportas

2021.07.26 22:26

LRT trumpai. Ant olimpinio dziudo tatamio – Sandros Jablonskytės debiutas

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.07.26 22:26

Olimpinės žaidynės Tokijuje jau spėjo įsibėgėti, o šią savaitę savo kovas Japonijoje pradės ir vienintelė kovinių sporto šakų atstovė iš Lietuvos – Sandra Jablonskytė.

Šalies olimpinę rinktinę iš viso sudaro 41 sportininkas, o LRT.lt prieš olimpiečių startus pristato lietuvių atstovaujamas sporto šakas.

29-erių S. Jablonskytei tai bus debiutas olimpinėse žaidynėse. Tiesa, jau nuvykus į Tokiją jos laukė atsakinga užduotis – atidarymo ceremonijoje ji kartu su Giedriu Titeniu nešė Lietuvos vėliavą.

„Tikrai nesitikėjau, kad man teks ši garbė. Tai pirmosios mano žaidynės, o apie vėliavos nešimą net nesvajojau, todėl dabar šiek tiek jaudinuosi. Jaučiu didelę atsakomybę, man garbė būti tarp tų sportininkų, kurie yra nešę trispalvę žaidynių metu“, – prieš atidarymo ceremoniją LTOK.lt tinklalapyje buvo cituojama dziudo atstovė.

Į olimpines žaidynes S. Jablonskytė pateko po Europos čempionato, kuriame užėmė 5-ąją vietą. Tuomet Tarptautinės dziudo federacijos (IJF) paskelbtame galutiniame moterų svorio kategorijos per 78 kg reitinge lietuvė atsidūrė 31-oje vietoje ir tai jai atvėrė duris į olimpines žaidynes.

Sportininkės pirmoji kova Tokijuje prasidės liepos 30 dieną, o jos pirmoji varžovė – Ivana Maranič iš Kroatijos. Tame pačiame reitinge lietuvė rikiuojasi keturiomis pozicijomis aukščiau už kroatę.

Pergalės atveju aštuntfinalyje tektų susikauti su Prancūzijos atstove Romane Dicko. Jis reitinge užima 6-ąją poziciją ir yra tapusi Europos čempione 2018 ir 2020 metais.

S. Jablonskytė sulaukė ir išskirtinio dėmesio Japonijoje. Dziudo sporto šaka gimė šioje šalyje, o lietuvę atvykus į Japoniją pasitiko gerbėjai su jos atvaizdu ir sveikinimo šūkiais.

S. Jablonskytė tapo antrąją dziudo kovotoja iš Lietuvos, kuri varžysis olimpinėse žaidynėse. 2016 metais Rio de Žaneire tą darė Santa Pakenytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.