Sportas

2016.08.17 14:28

Ignaliną pagerbs tūkstančio dviratininkų paradas

LRT.lt 2016.08.17 14:28

Masiškiausios mūsų šalyje „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ lenktynės ketvirtajam etapui pasirinko Ignaliną, kuri šventė 150 metų jubiliejų. Ta proga daugiau nei tūkstantis dviratininkų prieš startą, sveikindami miestą, nuvažiavo į miesto centrą.

Įveikus garbės ratą mieste, buvo duotas techninis startas, kuris paskelbė 75 kilometrų lenktynių pradžią, rašoma pranešime spaudai.

„Tai dvigubas jubiliejus. Miestui – 150 metų, mūsų lenktynėms – 15. Iš atsiliepimų supratau, kad miesto žmonės tokiu pasveikinimu liko labai patenkinti“, - sakė pagrindinis lenktynių organizatorius Arūnas Daugirdas.

Prabėgus daugiau nei dviem su puse valandoms finiše pasirodė pirmasis dalyvis Šarūnas Pacevičius. Antrąkart šiemet triumfavęs dviratininkas artimiausius priešininkus aplenkė daugiau nei penkiomis minutėmis bei bendroje įskaitoje iš šeštos pozicijos pakilo į ketvirtą.

„Nepasakyčiau, kad buvo lengva. Varžovai stiprūs, tad konkurenciją jaučiau viso važiavimo metu. O pergalę lėmė pati trasa – jos kalnuotumas ir techniškumas. Ignalinos trasa yra labiau atitinkanti Tarptautinės dviračių sąjungos (UCI) reglamento nuostatas kalnų dviračių maratono trasai.

Ignalinos trasa yra pati tinkamiausia kalnų dviračių maratonams. Tokioje trasoje geriausiai gali pasitikrinti savo kaip kalnų dviratininko pajėgumą“, - po finišo kalbėjo Ignalinos etapo nugalėtojas.

Šarūnai, ši užtikrinta pergalė yra rimtas pareiškimas į čempiono titulą. Ką pats apie tai manote?

– Šiemet man nepasisekė dviejuose etapuose, tad apie titulą galvoti kol kas dar per anksti. Vis tik manau, kad pagrindinė kova Anykščiuose dėl čempiono titulo vyks tarp Domo Maniko ir Eimanto Gudiškio.

Šįsyk dėl sveikinimų Ignalinai, buvote priversti startuoti po techninio starto. Ką dviratininkams davė šis pasikeitimas?

– Užsienyje techninis startas yra plačiai praktikuojamas. Šiuo atveju labai gražiai buvo pagerbtas Ignalinos 150 metų jubiliejus, o kartu ir Ignalinos maratonų 15 metinės. Nemanau, kad techninis startas kažkam apsunkino važiavimą ar juo labiau išmušė iš vėžių. Tikrai ne.

Šiemet dar nė karto nebuvo taip, jog nugalėtojas antros vietos laimėtoją aplenktų penkiomis minutėmis. Kai dviratininkas turi tokią didelę persvarą, ar jis jaučia, kur yra jo persekiotojai?

– Žinojau, kad po antro rato turėjau apie pusantros minutės persvarą, bet atitrūkęs nuo varžovų važiavau išnaudodamas visas savo galimybes. Kada ta persvara tapo didesnė – nežinau. Vienam važiavimas atsiplėšus yra ženkliai sunkesnis, nes negali pasinaudoti kitų dviratininkų užuovėja. Kita vertus, siaurose ir vingiuotose trasos atkarpose vienam važiuoti nieks netrukdo. Yra ir pliusų, ir minusų.

Tai jau antra jūsų pergalė šiemet. Kas tai lėmė: puikus pasiruošimas? Sėkmė?

– Ir pasiruošimas, ir sėkmė nuo kurios labai daug priklauso rezultatas. Juk ne tik dviratininkas turi būti geros sportinės formos, bet ir dviratis neturi pavesti.

Šiemet liko vienas etapas Anykščiuose. Kuo ši trasa pačiam išskirtinė? Kuo ji įdomi? Kuo neparanki?

– Praėjusiais metais Anykščiuose finišavau pirmas kartu su komandos draugu Domu Maniku. Ši trasa nėra mano stiliaus, tačiau ji įdomesnė ir techniškesnė už Druskininkų ir ypač Panevėžio etapų trasas. Be to, graži gamta, jauki starto ir finišo erdvė.