2021.07.26 09:33

Dončičiaus magija olimpinėse žaidynėse – 48 taškai ir pergalė triuškinančiu skirtumu

LRT.lt2021.07.26 09:33

Lietuvos rinktinę už borto palikusi Slovėnija debiutavo olimpinėse žaidynėse. Įspūdingai rungtyniavusio Luka Dončičiaus vedami slovėnai nepaliko šansų pasaulio vicečempionams.

Slovėnai savo pirmose grupės rungtynėse 118:100 (32:24, 30:18, 26:24, 30:34) nugalėjo Argentiną.

L. Dončičius jau per pirmąjį ketvirtį sumetė 17 taškų, o į ilgąją pertrauką nužygiavo savo sąskaitoje turėdamas 31 tašką.

Iš viso per 31 minutę Slovėnijos krepšinio žvaigždė pelnė 48 taškus (12/15 dvit., 6/14 trit., 6/7 baudų), atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 49 naudingumo balus.

22-ejų metų krepšininkas buvo netoli olimpinių žaidynių rekordo, kuris vis dar priklauso brazilui Oscarui Schmidtui, per vienerias rungtynes įmetusiam 55 taškus.

Slovėnai spurtavo vos tik prasidėjus rungtynėms, tiesa, puolime blogai nežaidė ir argentiniečiai, įmetę 24 taškus. Lemiamas lūžis įvyko antrajame kėlinyje, kurį Europos čempionai laimėjo 30:18.

Argentinos rinktinėje rezultatyviausiai sužaidė vyriausias olimpinio krepšinio turnyro žaidėjas Luisas Scola. 41-erių puolėjas įmetė 23 taškus.

Slovėnija kitose C grupės rungtynėse susigrums su turnyro šeimininke Japonija, o Argentina priims Ispanijos iššūkį.

Argentina: Luisas Scola 23 Facundo Campazzo 21, Gabrielis Deckas 17 (8 atk. kam.), Luca Vildoza 11 (5 rez. perd.).

Slovėnija: Luka Dončičius 48 (11 atk. kam., 5 rez. perd., 49 naud. bal.), Klemenas Prepeličius 22, Vlatko Čančaras 12, Mike'as Tobey 11 (14 atk. kam.).