Sportas

2021.07.26 05:36

Į finalą patekęs Rapšys džiaugėsi dėl 400 metrų rungties čempiono ir patikino: dar yra rezervo

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.26 05:36

Pirmadienio rytą Lietuvos olimpinė viltis Danas Rapšys pasiekė savo ir pateko į 200 metrų rungties laisvuoju stiliumi finalą. Trečią pagal gerumą rezultatą pusfinalyje parodęs panevėžietis sako, kad dar turi rezervo, tačiau galimos baigties neprognozuoja. Lietuvis taip pat pasidžiaugė ir dėl 400 metrų rungties, kurioje pats nepateko į finalą, čempiono.

„Tiesiog protingiau viską plaukiau. Kaip ir sakiau vakar – dar yra rezervo. Kadangi ryte tikrai nežinojau, kiek galiu padaryti, stengiausi dar pagerinti, pažiūrėti, ką galiu. Dabar reikės dar kartą pažiūrėti, kur galiu pagerinti, nes noriu sužinoti išsidėstymus, dar pamatyti klaidas. Pakalbėsime ir bandysime dar geriau“, – po finišo sakė D. Rapšys.

Tiesa, lietuvio pusfinalis nebuvo lengvas. Varžovai startavo kur kas geriau, o D. Rapšio nebuvo tarp lyderių nei po pirmųjų 100, nei po 150-ies metrų. Vis dėlto jis spurtavo paskutinėje atkarpoje, finišavęs per 1:45.32 min. Paklaustas apie galimai „degusį užpakalį“ plaukikas tik šyptelėjo.

„Mes maždaug visi žinome, kaip kas plaukia, tad tiesiog stengiamės plaukti, kaip mes mokame, o ne bandyti vytis ar atleisti. Tiesiog plaukiame, kaip turi būti. Mane džiugina, kad moku valdyti savo planą ir einu link to“, – teigė D. Rapšys.

Paklaustas apie galimus finalo favoritus, Danas nesiryžo prognozuoti ir citavo kito plaukiko mintį: „Žinokite, man labai patiko vieno olimpiečio amerikiečio mintis, kuris plaukęs ne viename olimpiniame finale. Jis yra pasakęs – jeigu 200 m laisvu stiliumi pakliūni į finalą, laimėti gali bet kuris. Bus, kaip bus, niekas nežino, kaip kam rytoj plauksis. Bet kuris gali laimėti.“

Galiausiai visada kuklus D. Rapšys pasidžiaugė ir dėl 400 m rungtyje laimėjusio Tuniso sportininko. Rungtyje, kurioje lietuvis nepasiekė finalo, aukso medalis atiteko vos 18 metų Ahmedui Hafnaoui.

„Aš iki pat apdovanojimų nežinojau, kaip jis atrodo. Sėdėjau ir laukiau, kol jis užlips ant pakylos, kad žinočiau, kuris čia tas mūsų olimpinis čempionas. Bet aš labai džiaugiausi dėl jo viduje, kad jis laimėjo. Matosi, kad jis labai geras žmogus iš vidaus. Ne kokia didi valstybė, bet tokia labai paprasta. Kai žmogus pakliūva per 0,14 sek. į finalą ir tada laimi – nerealus jausmas. Paskui net pagalvojau, gal ir nebuvo lemta pakliūti man į finalą, kad jis laimėtų“, – kalbėjo D. Rapšys.

200 m. rungties finalinis plaukimas dėl medalių vyks antradienį 4:43 val. Lietuvos laiku.

Jame, be lietuvio, dar plauks britas pusfinalio lyderis Duncanas Scottas (1:44.60), amerikietis Kieranas Smithas (1:45.07), britas Tomas Deanas (1:45.34), rusas Martinas Maljutinas (1:45.45), korėjietis Sunwoo Hwangas (1:45.53), rumunas Davidas Popovici (1:45.68) bei brazilas Fernando Schefferis (1:45.71).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.