2021.07.26 07:02

Trečioji olimpinių žaidynių diena – pagrindiniai įvykiai ir lietuvių rezultatai

atnaujinta 17.00
LRT.lt2021.07.26 07:02

Pirmadienį, liepos 26 d., Tokijo žaidynėse buvo toliau dalinami medalių komplektai, startavo ir lietuviai.

Pirmadienį iš viso paaiškėjo 21 naujas olimpinis čempionas.

Oficialiai trečiąją Tokijo olimpinių žaidynių dieną taip pat pasirodė 4 Lietuvos sportininkai, kurie varžėsi plaukimo ir buriavimo rungtyse.

LRT.lt kviečia kartu sekti liepos 26 dienos olimpinių žaidynių pulsą.

Įdomiausi ir svarbiausi dienos įvykiai:

Tekvondo vyrų svorio kategorijos iki 80 kg olimpiniu čempionu tapo Rusijos olimpinio komiteto sportininkas Maksimas Chramcovas, sidabras atiteko Jordanijos kovotojui Saleh Elsharabaty. Bronzos medalį užsikabino kroatas Toni Kanaetas ir egiptietis Seifas Eissa.

Moterų svorio kategorijos iki 67 kg tekvondo olimpine čempione tapo kroatė Matea Jelič, kuri finale įveikė britę Lauren Williams. Bronzos medalius iškovojo egiptietė Hedaya Malak ir Dramblio Kaulo Kranto sportininkas Ruth Gbagbi.

*****

Mišrių dvejetų stalo teniso olimpiniais čempionais tapo Japonijos sportininkai Mima Ito ir Jun Mizutani, kurie 4:3 įveikė kinus Shiwen Liu ir Xin Xu.

Bronza atiteko Taipėjaus stalo tenisininkams Ching I Cheng ir Ju Yun Lin.

*****

Paaiškėjo moterų iki 55 kg sunkiosios atletikos olimpinė čempionė. Ja tapo filipinietė Hidilyn Diaz, sidabras atiteko kinei Qiuyun Liao, o bronza pasidabino Kazachstano atstovė Zulfija Činšanlo.

*****

Vyrų šaudymo į skriejančius taikinius čempionu tapo amerikietis Vincentas Hancockas, sidabru pasipuošė danas Jesperas Hansenas, o bronza – Kuveito atstovas Abdullah Alrashidi.

Vyrams apdovanojimus įteikė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) narė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Moterų rungties čempione tapo amerikietė Amber English, sidabras atiteko italei Dianai Bacosi, o bronza pasidabino kinė Meng Wei.

*****

Moterų individualaus fechtavimo kardu olimpine čempione tapo Rusijos olimpinio komiteto atstovė Sofija Pozdniakova, antroje vietoje liko jos komandos draugė Sofija Velikaja. Bronzą iškovojo prancūzė Manon Brunet.

Vyrų individualaus fechtavimo rapyra čempionu tapo Honkongo atstovas Cheungas Ka Longas, o sidabras atiteko italui Daniele Garozzo. Bronzos medalį iškovojo čekas Alexanderis Choupenitchas.

*****

Medalių komplektas buvo išdalintas ir sportinės gimnastikos rungtyje. Vyrų komandinėje daugiakovojė triumfavo Rusijos sportininkai, surinkęs 262,5 taško. Sidabrą iškovojo japonai, rusams pralaimėję tik minimaliu skirtumu – 262,3. Kinijos atletai užėmė trečiąją vietą – 261,8.

*****

Dziudo sportininkams šiandien buvo išdalinti dar du medalių komplektai. Moterų svorio iki 57 kg kategorijoje nugalėtoja tapo Nora Gjakova iš Kosovo. Sidabras atiteko prancūzei Sarah Leonie Cysique, o bronza pasidalijo dvi sportininkės – kanadietė Jessica Klimkait ir japonė Tsukasa Yoshida.

Vyrų svorio iki 73 kg kategorijoje triumfavo japonas Shohei Ono. Sidabru tenkinosi Lascha Schawdatuaschwili iš Sakartvelo, o bronza atiteko Tsogtbaatarui Tsendui-Ochirui iš Mongolijos bei Changrimui An iš Pietų Korėjos.

*****

Kalnų dviračių lenktynėse triumfavo britas Thomas Pidcockas. Sidabras atiteko šveicarui Mathias Flueckigeriui, o bronza pasidabino ispanas Davidas Serrano Valero.

*****

Vyrų komandinio šaudymo lanku aukso medalį iškovojo Pietų Korėjos komanda, sidabras atiteko Taipėjaus komandai, o bronzinėje kovoje pergalę išplėšė japonai.

*****

Bendroje šalių medalių įskaitoje kol kas pirmauja JAV. Amerikiečiai iškovojo 7 aukso medalius, 3 sidabro ir 4 bronzo. 15 medalių turi Kinija, bet vienu aukso medaliu mažiau nei amerikiečiai.

*****

Sinchroninio vyrų šuolio į vandenį finale triumfavo Didžiosios Britanijos duetas – Thomasas Daley ir Matthew Lee. Sidabras atiteko kinams – Yuan Cao ir Aisen Chen. Bronzos medaliais pasidabino Rusijos olimpinio komiteto atstovai – Aleksandras Bondaras ir Viktoras Minibajevas.

*****

Naujuoju olimpiniu čempionu kanojų slalomo rungtyje tapo slovėnas Benjaminas Savšekas, distanciją įveikęs per 98,25 sek.

Nuo čempiono 3,71 sek. atsiliko čekas Lukašas Rohanas. Bronzą iškovojo vokietis Sideris Tasiadis (+ 5,45 sek.).

*****

Triatlono čempionu olimpinėje distancijoje tapo norvegas Kristianas Blummenfeltas, 1,5 km plaukimo, 40 km važiavimo dviračiu ir 10 km bėgimo distanciją įveikęs per 1 val. 45,04 sek.

Sidabro medalį iškovojo britas Alexas Yee, nuo laimėtojo atsilikęs 0,9 sek. Trečias finišavo Naujosios Zelandijos atstovas Haydenas Wilde`as (1 val. 45,24 sek.).

*****

Pirmąja riedlenčių sporto čempione olimpinėse žaidynėse tapo Japonijos garbę ginanti Nishiya Momiji, kuriai yra vos 13 metų.

13-metė brazilė Rayssa Leal tapo vicečempione, o bronza pasidabino kita Japonijos sportininkė – 16-metė Nakayama Funa.

*****

Pergalingai pasirodymą moterų vienetų teniso turnyre tęsia Japonijos sporto žvaigždė Naomi Osaka. Ji antrajame etape 6:3, 6:2 nugalėjo šveicarę Viktoriją Golubič. Aštuntfinalyje ji susitiks su Marketa Vondrousova arba Mihaela Buzarnescu.

*****

Ankstyvą rytą plaukimo baseine įvyko moterų 100 m peteliške finalas, kuriame triumfavo geriausią laiką – 55,59 sek. – parodžiusi kanadietė Margaret MacNeil. Sidabras atiteko kinei Yufei Zhang (55,64 sek.), bronza pasidabino australė Emma McKeon (55,72 sek.).

Vyrų 100 m krūtine plaukimo finale vėl auksą iškovojo Didžiosios Britanijos žvaigždė Adamas Peaty, distanciją įveikęs per 57,37 sek. Antras atplaukė olandas Arno Kamminga (58 sek.), trečias – italas Nicolo Martinenghi (58,33 sek.).

Moterų 400 m laisvuoju stiliumi finale auksą iškovojo australė Ariarne Titmus, finišavusi per 3:56,69 min. Sidabrą iškovojo amerikietė ir šios rungties favoritė Kathleen Ledecky (3:57,36 min.), bronzą – kinė Bingjie Li (4:01,08 min.)

Vyrų 400 m laisvuoju stiliumi estafetės finale nepralenkiami buvo amerikiečių plaukikai, distanciją įveikę per 3:08,97 min. Antri atplaukė italai (3:10,11 min.), trečioje vietoje finišavo ir bronza pasidabino australai (3:10,22 min.)

Lietuvių rezultatai

J. Bernotas pirmadienį įveikė tris plaukimo etapus ir geriausiu bandymu finišavo 12-as. Bendroje įskaitoje lietuvis užima 15-ąją vietą.

V. Andrulytė bendroje įskaitoje tarp 44-ių buriuotojų užima 26-ąją vietą.

*****

J. Bernotas penktajame RS:X klasės plaukime finišavo 21-as, atsilikęs net 13 min. 7 sek. nuo prancūzo Thomo Goyardo.

Savo ruožtu V. Andrulytė pasiekė ketvirtojo „Laser Radial“ klasės plaukimo finišą. Ji atplaukė 24-a, nuo lyderės graikės Vasileia Karachaliou atsilikusi 1 min. 43 sek.

*****

Buriuotoja V. Andrulytė trečiajame „Laser Radial“ klasės plaukime surinko 29 taškus ir finišavo 29-a.

J. Bernotas, pasirodantis RS:X klasėje, ketvirtajame plaukime užėmė 15-ąją vietą, nuo lyderio atsilikęs 2 min. 55 sek.

*****

Pirmieji iš lietuvių pirmadienį vykstančioje olimpinių žaidynių programoje pasirodė plaukikai Danas Rapšys ir Kotryna Teterevkova.

200 m laisvuoju stiliumi rungties pusfinalyje pasirodęs D. Rapšys savo plaukime užėmė trečiąją vietą (1:45,32 min.) ir antradienį, 4:43 val. Lietuvos laiku, varžysis finale.

100 m krūtine atrankos plaukime asmeninį rezultatą pasiekusi K. Teterevkova pusfinalyje nenustebino. Jauna plaukikė distanciją įveikė per 1:07.39 min. ir bendroje įskaitoje užėmė 14-ąją vietą.

Šiandien iš lietuvių dar startuos buriuotojai. „Laser Radial“ klasėje trečiąjį ir ketvirtąjį etapą nuo 8:35 val. bandys įveikti Viktorija Andrulytė, o RS:X burlente startuojantis Juozas Bernotas nuo 9.05 val. Lietuvos laiku pradės ketvirtąjį plaukimą. Iš viso pirmadienį vyks trys šios klasės plaukimai.