2021.07.25 17:03

Galingas Prancūzijos rinktinės startas Tokijuje – antausis JAV rinktinei

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.25 17:03

Sekmadienio vakarą vietos laiku Tokijuje sužaistos olimpinio krepšinio turnyro antrosios A grupės rungtynės, kuriose JAV krepšininkai po atkaklios kovos iššvaistė 10 taškų persvarą ir krito prieš Prancūziją – 76:83 (22:15, 23:22, 11:25, 20:21).

Prancūzai pelnė pirmuosius taškus ir šiek tiek geriau pradėjo mačą, priversdami varžovus surinkti keturias komandines pražangas per 2 minutes. E. Fournier nuo pradžių ėmėsi darbo puolime, pelnydamas 6 iš pirmų 9 taškų savo komandai ir prancūzai trumpai turėjo iniciatyvą.

B. Adebayo žaidimas baudos aikštelėje ir K. Duranto metimai netrukus stabilizavo padėtį, puikiai į mačą įsijungė J. Tatumas, o amerikiečių gynyba neleido prancūzams rinkti lengvų taškų, neprileido prie krepšio gynėjų, o centrams įmesti kamuolį sekėsi sunkiai. Po prancūzų klaidos vienas į priekį nuskuodęs J. Tatumas galingu dėjimu amerikiečius atitolino iki 22:13.

Pirmajame ketvirtyje prancūzai suklydo 6 kartus ir pataikė tik vieną tritaškį iš septynių.

Prancūzija geriau pradėjo antrąjį ketvirtį ir priartėjo iki trijų taškų (19:22), tačiau du iš eilės D. Lillardo tritaškiai vėl suteikė pranašumą JAV – 34:25. Tiesa, prancūzai daugiau nutolti varžovams neleido ir žaidimas klostėsi gana lygiai nuolat pirmaujant amerikiečiams.

Kėlinio antroje pusėje N. De Colo užsidribo nesportinę pražangą, stabdydamas greitą JAV rinktinės ataką. Tiesa, situacija amerikiečiai nepasinaudojo ir po dviejų iš eilės R. Goberto dėjimų komandas vėl skyrė tik 4 taškai – 37:33. Amerikiečiai paprašė pertraukėlės, o po jo Z. LaVine`as tritaškiu ir galingu dėjimu greitoje atakoje pelnė 5 taškus be atsako.

Prasidėjųs paskutinei kėlinio minutei amerikiečiaipo J. Holiday`aus tritaškio įgijo dviženklę persvarą (45:35).

Trečią ketvirtį tritaškiais pradėjo E. Fournier ir V. Poirier, kuris netrukus pelnė ir dvitaškį, o sužaidus 3 su puse minutės K. Durantas gavo ketvirtąją asmeninę pražangą.

Prancūzai šiek tiek pataisė taiklumą, suaktyvino gynybą, neleisdami amerikiečiams bėgti į greitas atakas ir sulig 6-a ketvirčio minute atstatė lygybę – 52:52. Kėliniui baigiantis N. De Colo ir T. Heurtelis smeigė po tritaškį ir prancūzai įgijo rekordinę persvarą – 62:56.

Likus 6 min. ketvirtajame kėlinyje ir esant lygiam rezultatui (63:63) prancūzų atsarginių suolas gavo techninę pražangą už netinkamą reakciją į teisėjų veiksmus. Po taiklios K. Duranto baudos D. Bookeris įmetė tritaškį, amerikiečiai apsigynė ir taškus iš po krepšio pelnė J. Holiday`us – 69:63.

Prancūzai į tai atsakė 4 iš eilės taškais, bet Z. LaVine`as smeigė tritaškį, prancūzai nesugebėjo pelnyti taškų ir N. Batumas pražangą sustabdė tritaškį metusį D. Bookerį. Po 2 taiklių gynėjo baudų likus žaisti 3:41 min. JAV pirmavo 74:67. Prancūzai dar kartą smogė atgal, kai Batumas su E. Fournier smeigė du iš eilės tritaškius.

B. Adebayo prametė abi baudas, o kitoje aikštės pusėje kovoje po krepšiu prasižengė prieš R. Gobertą, kuris likus 1:33 min. įmetė tik vieną baudą – 73:74. N. De Colo perėmė kamuolį, o padrikoje prancūzų atakoje kamuolio sulaukęs E. Fornier smeigė tritaškį – 76:74.

Amerikiečiai rengė ilgą ataką su keliais pramestais tritaškiais ir puolime atkovotais kamuoliais, nekreipdami dėmesio į šalia baudos aikštelės nukritusį G. Yabusele, bet galiausiai kamuolys atsidūrė prancūzų rankose ir jie turėjo 23 sek. atakai bei dviejų taškų persvarą (76:74).

N. De Colo sumetė baudas, o amerikiečiams atakuojant D. Lillardas suklupo, pametė kamuolį, o jį sugriebus E. Fournier buvo nubaustas nesportine pražanga. Prancūzų lyderis įmetė tik vieną baudos metimą, o po dar vienos pražangos likus 15,5 sek. R. Gobertas sumetė baudas – 81:74.

Prancūzija: E. Fournier (7/10 dvit., 4/12 trit., 4 atk. kam., 5 kld.) 28, N. De Colo (2/6 dvit., 2/5 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) 13, R. Gobertas (5/6 dvit., 9 atk. kam.) 12, M. Fallas 7.

JAV: J. Holiday`us (2/7 dvit., 3/5 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.) 18, B. Adebayo (5/8 dvit., 9 atk. kam.) 12, D. Lillardas (3/8 trit.) 11, K. Durantas (1/6 trit.) 10.