Sportas

2021.07.25 14:38

Staigmeną Tokijuje sukūrusi Teterevkova džiaugėsi asmeniniu rekordu

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt iš Tokijo2021.07.25 14:38

Jauniausia Lietuvos olimpinės rinktinės narė, 19-metė Kotryna Teterevkova į Tokijo žaidynes pateko kaip geriausia Lietuvos plaukikė moteris. Olimpinis normatyvas jai pakluso jau debiutinę dieną Japonijoje ir garantavo vietą pusfinalyje. „Labai pavargau, bet labai pradžiugino rezultatas, nes jau seniau planavau iki olimpinių žaidynių įvykdyti normatyvą, bet padariau per olimpiadą. Džiaugiuosi labai“, – šypsojosi plaukikė.

K. Teterevkova laimėjo 100 metrų krūtine atrankos plaukimą, aplenkusi su Rūta Meilutyte nuolat besivaržiusią Alią Atkinson. Jaunoji lietuvė distanciją įveikė per 1:06,82 min. ir pagerino asmeninį rekordą bei 15-u rezultatu pateko į pusfinalį.

Prieš išvykdama į olimpines žaidynes K. Teterevkova būtent ir svajojo apie olimpinį normatyvą. Tokijo plaukimo centre ji įrodė, kad vietos čia – tikrai buvo verta: „Stengiuosi įsivaizduoti, kad kiekvienas startas man yra tobulėjimo galimybė ir padaryti kuo geriau“.

Kai kurie dalykai nepasikeitė nuo R. Meilutytės varžymosi laikų. K.Teterevkova rungties favoritėmis Tokijuje įvardijo amerikietę Lily King ir rusę Juliją Jefimovą.

Tiesa, greičiausia atrankoje buvo ir olimpinį rekordą pagerino Pietų Afrikos plaukikė Tatjana Schoenmaker, kuri finišavo per 1 min. ir 4,82 sek.

K. Teterevkova nežino, ką gali pasiekti pusfinalyje: „Jau iš savęs daug išspaudžiau, nes žinojau, kad šis plaukimas man gali būti ir paskutinis olimpinėse žaidynėse.“

Pusfinalis – jau pirmadienio rytą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.