Sportas

2021.07.25 14:16

Į pusfinalį patekęs Danas Rapšys pasimokė iš skaudžios pamokos: per daug savimi pasitikėjau

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt iš Tokijo2021.07.25 14:16

Danas Rapšys pasimokė iš vakarykščių klaidų. Savo pagrindinės, 200 metrų laisvuoju stiliumi, rungties atrankoje startavo atsargiai ir po 100 metrų buvo tik septintas bei privertė sunerimti. Tačiau sukauptas jėgas išnaudojo finišui ir užėmė antrą vietą – 1 min. ir 45,84 sek. „Vakar galbūt buvo per didelis pasitikėjimas savo jėgomis. Bet trenerė patarė, ką daryti ir tai padėjo“, – kalbėjo po nesėkmės 400 metrų laisvuoju stiliumi atrankos pasimokęs D. Rapšys.

Bendroje 200 metrų laisvuoju stiliumi įskaitoje D. Rapšys buvo 9-as ir pateko į pusfinalį. Greičiausias atrankoje buvo Pietų Korėjos plaukikas Sunwoo Hwang, kuris distanciją įveikė per 1 min. ir 44,62 sek.

„Po vakar dienos plaukimo buvo labai ilga, apgalvojimų naktis, kaip turi būti ir nepasiduoti toms emocijoms ir tiesiog tvarkingai išdėlioti tą nuotolį. Matau, kad pavyko ir dar yra, kur tobulėti“, – optimistiškai po finišo buvo nusiteikęs D. Rapšys.

Plaukikas pripažino, kad buvo skaudu likti už 400 metrų laisvuoju stiliumi finalo borto: „Man tiesiog tai buvo pirmas startas vakare, tai dėl to sunku įvertinti. Atrankos plaukimai dažniausiai vyksta rytais. Buvo keistas jausmas. Vakar buvo skaudi klaida, iš kurios pasimokiau. Stengsimės dabar viską pagerinti.“

Danui reiks žaibiškai atgauti jėgas, nes jau rytojaus rytą laukia 200 metrų rungties pusfinalis: „Stengsimės kuo geriau pailsėti ir ryte vėl bandyti iš naujo. Masažai, valgis ir kuo geresnis miegas. Manau, kad dar yra rezervo.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.