Sportas

2021.07.25 21:00

Pirmadienis Tokijuje – mažai lietuvių, Dončičiaus debiutas ir jaunosios riedlenčių žvaigždės startas

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.25 21:00

Tokijo olimpinėse žaidynėse pirmadienį bus išdalintas 21 medalių komplektas, o debiutuos dvi pasaulinės sporto garsenybės – Slovėnijos vunderkindas Luka Dončičius bei Didžiosios Britanijos riedlenčių žvaigždutė Sky Brown. Lietuvos olimpiniame tvarkaraštyje tik keturios pavardės.

Lietuva

Plaukimo baseine dar sykį išvysime dėl medalio kovojantį Daną Rapšį ir sekmadienį staigmeną pateikusią Kotryną Teterevkovą. 19-metė įspūdingai debiutavo olimpinėse žaidynėse, kai 100 m krūtine rungties atrankoje pasiekė asmeninį rekordą (1 min. 6,82 sek.), užėmė 15-ąją vietą ir pirmadienį 4:56 val. Lietuvos laiku startuos pusfinalyje. Viname baseine su jaunąja lietuve plauks ir Rio olimpinė čempionė Lilly King.

D. Rapšys varžysis 200 m laisvu stiliumi pusfinalyje nuo 4:43 val. Lietuvos laiku. Sekmadienį atrankoje lietuvis į pusfinalį pateko tik su devintu rezultatu (1 min. 45,84 sek.).

Buriavimas. Savo plaukimus buriavimo varžybose tęsia abu lietuviai – tiek Juozas Bernotas, tiek Viktorija Andrulytė. V. Andrulytės plaukimas prasidės 8:35 val. Lietuvos laiku, o J. Bernoto – pusvalandžiu vėliau.

V. Andrulytė po pirmųjų dviejų plaukimų bendroje įskaitoje kol kas užima 25-ąją vietą, o J. Bernotas po trijų plaukimų užima nemažai žadančią 15-ąją vietą.

Plaukimo baseine – ryškios žvaigždės

Pirmąjį medalį pirmadienį gali iškovoti Švedija, kurios žvaigždė Sarah Sjostrom gins čempionės titulą 100 m peteliške rungtyje, į kurios finalą ji pateko su trečiu rezultatu. Švedė yra pasaulio bei olimpinė šios rungties rekordininkė, tačiau likus apie pusei metų iki žaidynių ji susilaužė ranką ir buvo rizika, kad plaukikės Tokijuje visai nebus. Tačiau Sarah spėjo atsigauti po traumos ir bandys ginti titulą.

100 m krūtine rungtyje tarp vyrų, kur 13-as bendroje įskaitoje liko Andrius Šidlauskas, olimpinio čempiono titulą gins britas Adamas Peaty. Pasaulio ir olimpinio rekordo savininkas į finalą pateko su absoliučiai geriausiu rezultatu (57,63 sek.), artimiausią varžovą lenkdamas net 0.56 sek. Britui auksas ant kaklo kabinamas jau iš anksto.

Moterų 400 m laisvu stiliumi rungtyje į pirmą savo auksą Tokijuje taikysis JAV žvaigždė Katie Ledecky, kuri su pirmu numeriu pateko į rungties finalą. Jai iššūkį bandys mesti jaunoji Australijos žvaigždutė Ariarne Titmus.

Rytinę plaukimo programą vainikuos vyrų 4 po 100 m laisvu stiliumi estafetės finalas, į kurį su pirmu rezultatu pateko Italijos rinktinė, lenkianti Australijos ir JAV plaukikus.

Riedlentės

Riedlenčių sporto debiutas olimpinėse žaidynėse įvyko sekmadienį ir jis buvo nuostabus šeimininkams japonams – čempionu tapo vietinis sportininkas Horigome Yuto.

Na o pirmadienį į riedlenčių parką išvažiuos moterys, o tarp jų bus ir visas būrys labai jaunų olimpiečių. Visame pasaulyje garsi 12-metė britė Sky Brown yra viena rungties favoričių – tai jauniausia visų laikų sportininkė, turinti profesionalią sutartį su „Nike“.

Tačiau ji turės rimtos konkurencijos. Japonė Misugo Okamoto yra „park“ rungties pasaulinio reitingo lyderė – jai tik 15 metų. Šeštoji pagal reitingą yra kita japonė, vos 12 metų Kokona Hiraki – ji šiose žaidynėse tapo visų laikų jauniausia Japonijos olimpiete.

Plačiau apie jas galite paskaityti čia.

Stalo tenisas

Pirmadienį stalo teniso varžybose paaiškės naujos olimpinės rungties čempionai – mišrių dvejetų varžybų.

Tarptautinis olimpinis komitetas, siekiantis lyčių lygybes sporte, nuolat didina moteriškų rungčių skaičių, be to vis daugiau sporto šakų įvedamos rungtys, kur abiejų lyčių atletai varžosi kartu.

Nuo 1988 m., kai stalo tenisas atsirado olimpinėse žaidynėse, kinai ir kinės iškovojo 28 iš 32 galimų aukso medalių ir 53 visų spalvų medalius iš 100 galimų. Atvejis, kad ant kurios nors pakylos nestovėtų nė vieno kinų tautybės sportininko, iki šiol buvo tik 1988 m. Seulo žaidynių vyrų vienetuose, kur auksą ir sidabrą iškovojo korėjiečiai, bronzą – švedas.

Mišrių dvejetų rungtyje viena šalis gali žaidynėms registruoti tik vieną komandą, bet Kinijos sportininkai ir vėl taikysis į auksą. Finale raketes surems kinų Xin Xu ir Shiwen Liu pora prieš Japonijos porą – Mima Ito ir Juną Mizutani.

Luka Dončius kartu su Slovėnijos krepšinio rinktine pirmadienį debiutuos olimpinėse žaidynėse – tai bus pirmas kartas ne tik jaunajam komandos lyderiui, bet ir visam Slovėnijos krepšiniui.

7:40 val. Lietuvos laiku Slovėnija ir Argentina, kurios gretose vis dar rungtyniauja Luisas Scola, pradės C grupės varžybas. Ne mažiau intriguojanti bus ir antroji dienos dvikova tarp Japonijos ir Ispanijos rinktinių, kurios pradžia – 15 val.

Regbis-7. Antrą kartą olimpinių žaidynių istorijoje Tokijuje vyksta ir regbio-7 varžybos, kurios startuoja pirmadienį.

Vyrų varžybose čempionų titulą gins Fidžio rinktinė, kuri Rio de Žaneire iškovojo pirmąjį istorijoje šios mažos šalies aukso (ir pirmąjį apskritai) medalį olimpinėse žaidynėse. Fidžio regbininkai laikomi ir turnyro Tokijuje favoritais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.