Sportas

2021.07.25 12:34

Su skilusiu šonkauliu sudėtingą dviračių plento trasą įveikusi Leleivytė: galėjau kovoti dėl 15-uko

LRT.lt2021.07.25 12:34

Dviračių plento lenktynėse dalyvavusi Rasa Leleivytė pirmoje trasos dalyje dar grūmėsi netoli pirmojo dvidešimtuko, tačiau lenktynių pabaigoje krito į žemesnę vietą. Pati dviratininkė teigė, kad jai trukdė ir anksčiau patirta trauma.

Šeštadienį vyrai dviračių plento varžybose startavo 11 val. Tokijo laiku, o moterys startavo net dviem valandomis vėliau (7 val. Lietuvos laiku), kai dėl didžiulio karščio rekomenduojama žmonėms net nebūti per ilgai lauke. 67 startuosiančių dviratininkių laukė alinančios varžybos kalnuotoje trasoje aplink Fudzijamos kalną. Trasos ilgis – 137 km.

Po 96,6 km R. Leleivytė buvo 23-ioje vietoje ir nuo lyderės atsiliko 5:56 min.

Galiausiai lietuvė finišavo 35-oje pozicijoje ir nuo lyderės atsiliko per 7:02 min.

Po pirmosios atkarpos lydere buvo Austrijos dviratininkė Anna Kiesenhofer, kuri 96,6 km įveikė per 2 val., 53 min. ir 8 sek.

– Kas labiausiai padėjo įveikti karštį ir save? – po finišo buvo paklausta lietuvės.

– Trasa buvo sudėtinga, pagal mano charakteristiką gal net šiek tiek per sunki. Dėl karščio nebuvo problemų, man patinka toks oras, dėl to karščio nesikankinau. Pasiėmiau vandens, užkąsti ir „Coca Colos“. Visko užteko.

Trasa buvo sunki, bet visai nieko. Aš esu nukritus per „Giro d'Italia“, turiu skilusį šonkaulį. Kai leidomės nuo pakalnės, prieš statų kalną, visi pradėjo varyti. Po griūties, kai dar duria šonkaulis, yra baisoka. Nusileidau į galą ir iš jo atakavau tą kalniuką. Ten praradom 20 sekundžių. Likau dviese su norvege, „dakalinėjom“ iki tos grupės, artėjom ir artėjom. Po to kai važiavom į ratukus, bandžiau nušokti, pasivyjau grupę, bet kai grupė paspaudžia, vienai yra sunku. Galėjau kovoti dėl 15-uko, bet jau taip išėjo.

– Ar tiko ta trasa?

– Sunki trasa, bet savijauta buvo visai gera. Važiuojant į ilgą kalną kiek atsilikom, bet po to grupę pasivijom.

– Ar šypsojosi sėkmė?

– Pasisekė, kad nebuvo griūčių, kad su dviračiu viskas gerai.

– Ar ilgas kalnas buvo netinkamas?

– Man yra šiek tiek per ilgi tokie kalnai. Čia ratukuose jau buvo gerai. Dar ta baimė yra. Visi labai greitai leidosi, staigūs posūkia, o kai reikia guldyti dviratį į dešinį šoną buvo sunku.

– Kaip olimpinis krikštas?

– Ir gerai, ir gaila. Bet nieko, bus geresnis stimulas prieš kitą olimpiadą.

– Ar labai kažkas naujo pasijautė šitose varžybose?

– Dėl tų COVID-19 ribojimų nesijautė tos olimpinės dvasios. Ir šiandien buvo keistos varžybos. Niekada taip nebuvo, kad atitrūko grupelė 10 min. ir ją paleidžia. Olandė net finišavusi rankas pakėlė, galvojo, kad laimėjo.

– Kas laukia toliau?

– Turėjome važiuoti į varžybas Prancūzijoje, bet jas nukėlė dėl COVID-19. Važiuosiu į aukštikalnes ir ruošiuosi Europos čempionatui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.