Sportas

2021.07.25 09:39

Su įtampa susitvarkęs ir malonumą jautęs Girulis patenkintas olimpiniu debiutu: tikrai esu laimingas

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.25 09:39

Sekmadienio popietę Tokijo laiku įvyko dar vienas lietuviškas debiutas olimpinėse žaidynėse. Šaulys Karolis Girulis orinio šaudymo 10 metrų rungties atrankoje nepateko į finalą, bet užėmė 28-ąją vietą iš 47 startavusių dalyvių. Tokiu rezultatu jis yra patenkintas ir džiaugėsi, kad pavyko susitvarkyti „su galva“, jauduliu ir savimi.

„Tas viduriukas yra tikrai tenkinantis rezultatas. Patekau tarp pačių stipriausių ir tarp pačių stipriausių patekau į vidurį (juokiasi). Klaidų buvo nedaug, esu galbūt ant savęs piktas dėl dviejų. 60 šūvių ir keturios devinakės, kurios iš bendro rezultato atėmė galbūt du tris taškus, grubiai paėmus. Nemanau, kad būtų labai aukštai mane tai iškėlę. Tam, kam buvau pasiruošęs – savo padariau. Tai man yra vidutiniškai geras rezultatas ir tokiose varžybose tikrai esu laimingas jį pasiekęs“, – po rungties pasakojo K. Girulis.

Lietuvis puikiai startavo rungtyje ir po trijų šaudymo sesijų rikiavosi penktoje vietoje, o į rungties finalą pateko 8 taikliausi šauliai. Vis dėlto vėliau lietuvio taiklumas kiek nusimušė ir išlaikyti pozicijų jam nepavyko.

Tokijo žaidynėse K. Girulio dar laukia viena rungtis – šaudymo 50 m trimis pozicijomis varžybos. Jų atranka rugpjūčio 2 dieną startuos 5:30 val. Lietuvos laiku.

– Startas buvo tikrai geras ir daug žadantis. Kaip jį vertinate?

– Ypatingas startas, tai yra nauja patirtis, mano karjeroje pirmas. Kaip vertinti pradžią – buvo tikrai didelis jaudulys, su kuriuo reikėjo tvarkytis. Kol buvo šviežumo jausmas, pradžia buvo labai puiki ir gera, o kai atėjo ta „flow“ būsena, daugiau mažiau nusiramino emocija, galbūt širdies ritmas atėjo į normalesnį, tada galbūt truputį atsileido koncentracija. Buvo labai sunku ją kontroliuoti, nes buvo beprotiškai karšta, pastoviai reikėjo atsigaivinti. Bet bendram kontekste esu savimi patenkintas, tikrai gera patirtis.

– Esate sakęs, kad svarbiausia pajusti malonumą, ar jį jautėte?

– Tas malonumas, žinote, atsiranda tada, kai sugebi save kontroliuoti teisingai, nedarai nesąmonių ir tada jautiesi gerai. Dažniausiai būna taip, kad tavo mintys kažkur grybauja, pats stengiesi taikytis, nuspausti laiku gaiduką, bet galva išėjusi iš tavo kūno su visa filosofija. Bet šiandien manau, kad pakankamai gerai su tuo susitvarkiau ir buvo džiugu baigus matyti, kad rezultatas yra toks, kad nepasakysi, jog susimoviau, nesąmonė, stresas... Ne, emocija gera.

– Ar šaudant buvo pasąmonėje jausmas, kad tai svarbiausios varžybos karjeroje?

– Ateidavo, tikrai ateidavo. Jos atsisakyti yra neįmanoma, bet pavyko su ja susitvarkyti. Kai save nukeli į ateitį, bet esi dabartyje ir darai darbą, nuo kurio priklauso tavo ateitis, pradedi galvoti, kas būtų ateityje, kaip būtų. Privalai būtinai save sugrąžinti į čia ir dabar, kad nepridarytum nesąmonių. Tas buvo labai svarbu ir tikrai susitvarkiau.

– Ką sakė treneris iš karto po šaudymo?

Jis irgi patenkintas, jo komentaras buvo, kad mes negalėjome tikėtis daugiau. Stebuklai įvyksta, bet ne kiekvieną dieną. Rezultatas tikrai tenkinantis ir jam, ir man. Viskas dar laukia ateityje, turime varžybas priekyje, yra laiko suprasti, kaip veikia ši šaudykla, kokią ji įtaką daro vėjas, miražas, karštis ir visa kita. Bandysim dabar persiorientuoti į kitą šaudymą ir ruoštis naujam startui.

– Kuri rungtis jums patinka labiau?

– Ir ten, ir ten gerai. Bandau daryti taip, kad kiekvienas startas kitą papildytų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.