Sportas

2021.07.25 07:35

Lietuvos buriuotojai pasirodė Tokijo žaidynėse: Andrulytė ir Bernotas sugebėjo atsitiesti

atnaujinta komentarais 12.44
LRT.lt2021.07.25 07:35

Lietuvos buriuotojai Viktorija Andrulytė ir Juozas Bernotas startavo Tokijo olimpinėse žaidynėse.

29-erių V. Andrulytė, kuri varžosi „Laser Radial“ burlaivių klasėje, po pirmojo plaukimo savo sąskaitoje turi 38 taškus ir finišavo 38-oje vietoje.

Finiše lietuvė nuo lyderės atsiliko 3:39 min.

Antrasis lietuvės startas, kaip skelbiama Tokijo žaidynių puslapyje, buvo atidėtas, tačiau kiek vėliau sportininkė vėl startavo.

V. Andrulytė žymiai geriau pasirodė antrojo plaukimo metu ir finišavo 10-oje pozicijoje. Po dviejų plaukimų lietuvė bendroje įskaitoje yra 25-ta. Prasčiausio plaukimo rezultatas bus anuliuotas.

„Sudėtingas pirmas plaukimas, taciau stabilus antras. Sąlygos pirmame plaukime buvo nenuspėjamos.

Gavom stiprų pasisukimą iš kairės, net 40 laipsnių. Aš buvau dešinėje. Toliau vėjas rimo ir ne pagal prognozes po ilgo laukimo atsisuko brizinis vejas.

Tai tik pirmieji plaukimai. Viskas spręsis per ateinančius 8 plaukimus. Dauguma šiandien suplaukė vieną gerai, kitą prastai. Tad viskas įmanoma“, – kalbėjo buriuotoja.

Iš viso bus 10 etapų, o po jų olimpiniai prizininkai paaiškės rugpjūčio 1 dieną.

J. Bernotas varžosi RS:X klasės burlente ir pirmasis jo startas nenusisekė. Po pirmojo plaukimo lietuvis savo sąskaitoje turėjo 23 taškus ir užėmė 23 vietą.

Tiesa, lietuvis sugebėjo atsitiesti ir antrajame plaukime J. Bernotui sekėsi geriau – jis užėmė 11 vietą ir gavo 11 taškų.

Bendroje įskaitoje po dviejų plaukimų lietuvis su 34 taškais užėmė 17-ą vietą.

Trečiasis J. Bernoto startas buvo kuriam laikui atidėtas, vėliau sportininkas vėl išplaukė.

Trečiajame dienos plaukime lietuvis finišavo 12-as. Po trijų plaukimų bendroje įskaitoje J. Bernotas rikiuojasi 15-as. Prasčiausio plaukimo rezultatas bus anuliuotas.

„Pradžia buvo velniškai sunki. Oro sąlygos pirmąjį plaukimą buvo pačios nepalankiausios, kokios tik man gali būti, teko paaukoti labai daug jėgų. Antrą plaukimą vėjas susilpnėjo, tai man suteikė šiokį tokį pranašumą.

Tuomet teko laukti, kol vėjas sustiprės, kad galėtumėme suplaukti trečią plaukimą. Sustiprėjo tiek, kad man beveik užteko, trūko visai nedaug, kad galėčiau suplaukti dar geriau. Iš rytojaus tikiuosi geriau nei iš šiandienos“, – po plaukimų kalbėjo J. Bernotas.

RS:X klasėje bus 12 etapų, o medalių likimas paaiškės liepos 31-ąją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.