Sportas

2021.07.25 04:27

Sekmadienis Tokijuje sėkmingas irkluotojams: įspėjimą gavęs Griškonis pasiekė pusfinalį, moterų dvivietė – finale

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.25 04:27

Sekmadienį Tokijo irklavimo kanale „Sea Forest Waterway“ savo kovas dėl olimpinių medalių pratęsė visos keturios Lietuvos įgulos. Mindaugas Griškonis bei Mildos Valčiukaitės ir Donatos Karalienės įgula žengė toliau kovoje dėl medalių, o vyrų dvivietė bei keturvietė jau kovos tik dėl žemesnių vietų B finale.

Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė puikiai pratęsė kovą dėl medalių. Pirmajame dviviečių moterų varžybų pusfinalyje startavusi Rio medalininkių įgula užėmė trečiąją vietą, o visą distanciją irklavo ramiai ir užtikrintai.

Pirmuose 500 metrų visos šešios įgulos buvo gana arti viena kitos, tik į priekį greitai pabėgo Rumunijos sportininkės. Ties 500 m riba lietuvės buvo ketvirtos, ties 1000 metrų – trečios ir jau turėjo daugiau nei pusantros sekundės persvarą nuo artimiausių persekiotojų.

Ties 1500 metrų riba Donata ir Milda ketvirtoje vietoje buvusią Italijos įgulą jau lenkė daugiau nei 6 sek. ir jų patekimas į finalą jau nekėlė abejonių.

Lietuvės neforsavo jėgų ir nebandė vytis dviejų pirmaujančių įgulų, finišo liniją kirto trečios, nuo nugalėjojų rumunių atsilikusios 6,98 sek., nuo antroje vietoje buvusių Naujosios Zelandijos sportininkių – 2,24 sek.

Moterų dvivieičų valčių finalas vyks liepos 28 d. 2:18 val. Lietuvos laiku. Dėl medalių be mūsiškių ir rumunių dar kovos Naujosios Zelandijos, JAV, Kanados ir Nyderlandų įgulos.

Irkluotojų komentarus po starto skaitykite čia.

Mindaugas Griškonis pasiekė vienviečių valčių varžybų pusfinalį, tačiau ne be įtampos. Ketvirtajame ketvirtfinalio plaukime startavęs lietuvis kartu su vokiečiu Oliveriu Zeidleriu ir brazilu Luca Vertheinu Ferreira per pirmuosius 500 metrų gerokai atitrūko nuo likusių sportininkų ir vienas šalia kito yrėsi iki pat 1500 metrų ribos.

Tiesa 1500 m Mindaugas jau lenkė brazilą ir sparčiai artėjo prie vokiečio, tačiau valtis atsidūrė per arti tako krašto ir lietuvis irklu kabino vieną plūdurą. Tai akivaizdžiai jį išmušė iš vėžių, tempas krito ir pirmeiji du sportininkai nutolo, o Mindaugą ėmė vytis naujazelandietis Jordanas Parry.

Laimei, pavyti lietuvio nepavyko ir trečią vietą užėmęs M. Griškonis pateko tiesiai į pusfinalį, kuriame varžysis 12 stipriausių irkluotojų. Jis prasidės liepos 28 d. 5:18 val. Lietuvos laiku.

Tiesa, M. Griškonis trasoje gavo įspėjimą. Apšilimo zonoje irkluodamas į trasos startą Mindaugas stabtelėjo ir garsiai išreiškė palaikymą tuo metu kaip tik pusfinalyje besivaržiusioms M. Valčiukaitei ir D. Karalienei.

Šį irkluotojo veiksmą pastebėję teisėjai Mindaugui skyrė žodinį įspėjimą už taisyklių pažeidimą. Dėl koronaviruso grėsmės Tokijo žaidynėse yra taisyklė, draudžianti atletus palaikyti šūksniais. Organizatoriai visų prašo palaikymą išreikšti plojimais.

Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius dviviečių valčių varžybų antrajame pusfinalyje užėmė paskutinę, 6-ąją vietą, tad į A finalą nepateko ir dėl medalių nepakovos.

Trasą irkluotojų duetas įveikė per 6 min. ir 34,04 sek.

Keturvietė liko be finalo

A. Kelmelis, M. Džiaugys, D. Jančionis ir D. Nemeravičius buvo pirmieji, startavę sekmadienio varžybose, tačiau keturviečių valčių paguodos plaukime mūsiškiams į finalą patekti nepavyko.

Lietuvos įgula paguodos plaukime neaplenkė nė vienų varžovų, o nuo nugalėtojų atsiliko 18,82 sek.

Įspūdingą finišą čia pademonstravo Estijos keturvietė, per paskutinius 500 metrų sugebėjusi aplenkti ilgą laiką antroje vietoje buvusius kinus. Pirmos trys valtys finišą pasiekė 1 sek. intervale. Estijos įgula nuo nugalėtojų britų atsiliko 0,61 sek., o kinus aplenkė vos 0.34 sek.

Antradienį (liepos 27 d.) A. Kelmelis, M. Džiaugys, D. Jančionis ir D. Nemeravičius dar varžysis B finale dėl 7–12 vietų, o po to tą pačią dieną vyks ir pagrindinis finalas dėl rungties medalių. Jame varžysis Didžiosios Britanijos, Estijos, Nyderlandų, Australijos, Lenkijos ir Italijos įgulos.

Keturvietės narių D. Jančionio ir D. Nemeravičius mintis po finišo skaitykite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.