Sportas

2021.07.24 22:23

LRT trumpai. Sekmadienį – ilgai lauktas šaulio Karolio Girulio debiutas olimpinėse žaidynėse

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.07.24 22:23

Šią savaitę prasidėjo Tokijo olimpinės žaidynės, o sekmadienį prie starto linijos stos ir vienintelis šaudymo atstovas iš Lietuvos.

Šalies olimpinę rinktinę Tokijuje sudaro 41 sportininkas, o tarp jų yra ir šaulys Karolis Girulis.

LRT.lt prieš šalies sportininkų startus Tokijuje pristato sporto šakas, kuriose varžosi lietuviai.

33-ejų K. Giruliui tai bus ilgai lauktas debiutas olimpinėse žaidynėse. Kelialapį į Tokiją alytiškis nugriebė gegužės mėnesį Kroatijoje vykusiame Europos čempionate. Tuomet jis šaudymo rungtyje 3x40 (šaudoma po 40 šūvių iš padėčių gulint, klūpint ir stovint) iš 50 metrų atstumo pateko į finalą ir ten pelnė Europai skirtą paskutinį bilietą į Tokiją.

K. Girulis Tokijo olimpinėse žaidynėse save išbandys šaudant iš 10 metrų oriniu šautuvu ir šaudant mažo kalibro šautuvu iš 50 metrų atstumu rungtyse.

Būtent šaudymas su mažo kalibro šautuvu yra arčiau širdies sportininkui.

K. Girulis olimpinio debiuto sulauks sekmadienį, kuomet Lietuvos laiku paryčiais pradės kvalifikaciją šaudant oriniu šautuvu. Iš viso kvalifikacijoje varžysis 49 dalyviai, o į finalą pateks aštuoni šauliai. Finalas vyks tą pačią dieną.

Po savaitės, rugpjūčio 2 dieną, K. Girulis jėgas išbandys šaudant iš 50 metrų atstumo. Šioje rungtyje kvalifikacijoje varžysis 40 dalyvių, o į finalą pateks aštuoni daugiausiai taškų surinkę šauliai. Finalas vyks tą pačią dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.