Sportas

2021.07.24 20:00

Tokijo žaidynių karštis: jis trukdo ir Lietuvos olimpiečiams, ir teniso žvaigždėms

LRT.lt2021.07.24 20:00

Tokijas yra karšta vieta – ne tik dėl to, kad jame šiuo metu vyksta didžiausias pasaulyje sporto renginys, tačiau ir dėl kepinančios saulės spindulių.

Dar pirmąją, oficialiąją, varžybų dieną startavę Lietuvos irkluotojai susidūrė su alinančiu karščiu.

Kaip penktadienį rašė Tokijuje esantis LRT.lt žurnalistas Paulius Cubera, jau 9 ryto Tokijuje kepina sunkiai pakeliamas 30 laipsnių karštis, šalia kurio vargina ir aukšta drėgmė. Dienai tęsiantis karštis pasiekia ir 35 laipsnius, o irkluotojams be jokio šešėlio valtyse tenka tikrai didelis iššūkis.

Šeštadienį niekas nesikeitė. Ryte,11 valandą, jau buvo apie 30 laipsnių karščio. Vėliau termometrai rodė 34 laipsnius, o jutiminė temperatūra siekė 38 laipsnius.

Tokios oro sąlygos tikrai nepadeda atletams, kurių varžybos vyksta atvirose erdvėse.

Penktadienį irklavimo treneris Kęstutis Keblys teigė, kad sportininkams toks karštis tikrai trukdo.

„Sunkus oras, nes sunku kvėpuoti. Realiai, mes to ir tikėjomės dėl didelės drėgmės ir didelio karščio. Sunku lyginti su Rio, nes ten buvo apie 25 laipsnius, artimiau mums, čia jau yra 34–35 laipsniai, tikrai sunkiau.

Prie aukštos temperatūros kaukės greit sudrėksta, darosi sunku kvėpuoti, bet niekur mes nedingsime, situacija visur vienoda, nėra čia kuo skųstis“, – kalbėjo K. Keblys.

Prieš artėjantį sekmadienio startą apie karštį prabilo ir plaukikė Kotryna Teterevkova.

„Pasirengimas praėjo sklandžiai, jaučiuosi neblogai, tik alina karštis“, – olimpinio debiuto išvakarėse sakė LTOK.lt cituojama plaukikė.

Šeštadienį dviračių plento lenktynių neužbaigė ir Evaldas Šiškevičius, kuris dar prieš startą kalbėjo, kad karštis jam gali pakišti koją, o dar ir lenktynėse sušlubavo sveikata.

Apie kankinantį karštį prabilo ir teniso žvaigždės.

Pirmoji pasaulio raketė serbas N. Džokovičius pasisakė už tai, kad teniso susitikimai būtų žaidžiami vėliau, mat karštis kortuose – nepakeliamas.

„Jautiesi, tarsi turėtum svorį ant pečių, nes aplinkui tvyro didžiulis karštis ir drėgmė, oras tarytum sustojęs.

Nesijauti savimi. Tai nėra pirmas kartas, kai mes jaučiame, kad sąlgyos yra sudėtingos. Kalbėjau su keleta vyruku persirengimo kambaryje ir visi jie pasakė, kad tai yra sunkiausia, ką jie turi patirti kasdien“, – teigė BBC cituojamas serbas.

Daniilas Medvedevas sąlygas pavadino „vienomis iš blogiausių“.

Kaip teigia BBC, dėl karščio bangos maratono ir sportinio ėjimo varžybos buvo perkeltos į Saporą, kuriame yra vėsiau, o kovoti su karščiu yra įrengtos vandens purškimo stotelės, teisėjams išduodamos šaldančios liemenės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.