Sportas

2021.07.24 20:32

Sekmadienis Tokijuje – Šidlausko ir irkluotojų kova dėl finalų, buriuotojų ir didžiojo krepšinio startas

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.24 20:32

Sekmadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse Lietuva užgniaužusi kvapą lauks pirmojo medalio. Debiutuos čia keturi mūsų šalies sportininkai, o iš viso bus išdalyta 18 medalių komplektų. Varžybos prasidės ir didžiojo krepšinio turnyre, kuriame Lietuvos šį kartą nėra.

Lietuvai – debiutų diena

Nors tikėjomės, kad liepos 25-ąją jau kovosime dėl pirmojo medalio, deja, Danui Rapšiui nepavyko pasiekti 400 m rungties finalo. Tokijo olimpiniame baseine sekmadienį rytinėje programoje išvysime Andrių Šidlauską, kovosiantį dėl 100 m rungties finalo ir jau minėtą D. Rapšį, kuris kovos dėl patekimo į pusfinalį 200 m laisvojo stiliaus plaukimo atrankos varžybose.

Plaukimo varžybose pirma kartą į olimpinį startą stos jauniausia komandos narė 19-metė Kotryna Tetrevkova, šoksianti į baseiną vakarinėje programoje 100 m krūtine rungties atrankoje.

Jaunoji olimpietė varžysis rungtyje, kurioje į baseiną šoks tokios plaukimo žvaigždės kaip Rio čempionė Lilly King, rusė Julija Jefimova ar 16-metė Italijos plaukimo sensacija Benedetta Pilato.

K. Teterevkova varžysis trečiajame atrankos plaukime nuo 13:40 val. Lietuvos laiku.

Buriavimas

Olimpinėse žaidynėse debiutuoja buriuotojai Viktorija Andrulytė ir Juozas Bernotas, kurių startas numatytas 12 val. Tokijo (6 val. Lietuvos) laiku.

V. Andrulytė startuoja „Laser Redial“ klasės varžybose, o J. Bernotas – „RS:X“ klasės varžybose. Tai yra buriavimas burlente.

Šaudymas

Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse startuos ir šaulys Karolis Girulis, kurio atranka 10 m šautuvo rungtyje prasideda 7:00 val. Lietuvos laiku. Šioje rungtyje Karolis turės 53 konkurentus, o į finalą pateks tik 8 taikliausiai šauliai. Finalas vyks tą pačią dieną – 9:30 val. Lietuvos laiku.

Dviračių sportas

Kaip šeštadienį vyrai, taip sekmadienį moterys stos prie starto dviračių plento komandinėse lenktynėse, kuriose Lietuva turi vienintelę sportininkę, olimpinių žaidynių debiutantę Rasą Leleivytę.

Šeštadienį vyrai startavo 11 val. Tokijo laiku, o moterys startuos net dviem valandomis vėliau (7 val. Lietuvos laiku), kai dėl didžiulio karščio rekomenduojama žmonėms net nebūti per ilgai lauke. 67 startuosiančių dviratininkių laukia alinančios varžybos kalnuotojo trasoje aplink Fudzijamos kalną.

Irkluotojų kovą dėl tolimesnių etapų

Visos keturios Lietuvos valtys sekmadienį kovos dėl tolimesnių etapų, tačiau jų padėtis kiek skirtinga. Mindaugas Griškonis bei abi mūsų dvivietės kovos dėl tolimesnio etapo, o keturvietė valtis bandys paguodos plaukime patekti į finalą.

Irklavimo varžybų tvarkaraštis (Lietuvos laiku):

4:40 val. – vyrų keturviečių varžybų paguodos plaukimas (A. Kelmelis, M. Džiaugys, D. Jančionis ir D. Nemeravičius) dėl patekimo į finalą

5:40 val. – vyrų vienviečių (M. Griškonis). M. Griškonio startas 4 plaukime – 6:10 val.

6:20 val. – moterų dviviečių (M. Valčiukaitė ir D. Karalienė) pusfinaliai.

6:40 val. – vyrų dviviečių (S. Ritter ir A. Adomavičius) pusfinaliai.

Startuoja didysis krepšinis

Sekmadienį ant „Saitama Super Arena“ parketo žengs krepšinio rinktinės, o jau pirmąją varžybų dieną laukia labai intriguojančios kovos.

4 val. Lietuvos laiku krepšinio varžybas atidarys Čekijos ir Irano rinktinių dvikova, 7:40 val. į kovą stos europiečiai – Vokietija ir Italija.

11:20 val. laukia itin intriguojanti kova tarp Australijos ir Nigerijos rinktinių, o pastaroji įvardijama kaip komanda, olimpinėse žaidynėse galinti sukurti ne vieną sensaciją.

Na ir dienos desertu taps Prancūzijos ir JAV nacionalinių komandų rungtynės, kurios prasidės 15 val. Lietuvos laiku.

Žvaigždės ir įdomūs startai

Pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje sekmadienį išvysime dvi sporto šakas – burlenčių ir riedlenčių sportą.

Banglenčių varžybų organizatoriai yra numatę net keturias atsargines dienas, jeigu varžybos dėl prasto oro ir mažų bangų negalėtų vykti. Tiesa, geriausi pasaulio šios rungties atstovai juokiasi, kad olimpinės žaidynės tikrai nebus itin didelis iššūkis banglentėms, nes Japonija tiesiog negarsėja kaip vieta, kur būtų banglenčių rojus ar labai įspūdingos bangos.

Tuo tarpų riedlenčių varžybas pirmieji pradės vyrai, kurie varžysis „street“ rungtyje – tai rungtis, kurioje važiavimai primena miesto gatves primenančioje trasoje. Joje bus ne rampos, o įvairios pakylos, laiptai, turėklai ir pan.

Didžiausia vyrų varžybų žvaigždė ir pasaulinio reitingo lyderis Nyjah Hustonas, kuris yra ir geriausiai apmokamas pasaulio riedlentininkas. Su jo gyvenimo istorija plačiau galite susipažinti šiame straipsnyje.

Į pirmąjį startą stos ir viena didžiausių šių žaidynių superžvaigždžių amerikietė Simone Biles, kuri su komandos draugėmis startuos atrankos varžybose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.