Sportas

2021.07.24 16:26

Su nervais olimpiniame Tokijuje nesusitvarkęs Tvorogalas: neišpildžiau savo norų, sudegiau

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.24 16:26

Antrosios karjeroje olimpinės žaidynės gimnastui Robertui Tvorogalui susiklostė labai nesėkmingai. Vyrų atrankos varžybose lietuvis savo stipriausioje rungtyje ant skersinio atlikdamas pratimą nuslydo, trenkėsi į žemę ir viltis patekti į finalą žlugo. Vėliau nesužibėjęs ir prie kitų prietaisų lietuvis savo pasirodymą Tokijuje baigė.

Į kiekvienos rungties atskirą finalą gimnastikoje patenka vos po 8 sportininkus, o daugiakovės varžybose finale varžosi 24 geriausi sportininkai. 2020 m. Europos čempionu ant skersinio tapęs R. Tvorogalas turėjo didelių vilčių ties šiuo prietaisu, tačiau viską sugadino nelemta klaida, o tai užkirto kelią ir svajonei apie daugiakovės finalą.

Po savo starto gimnastas pripažino, kad nesusitvarkė su psichologija ir tiesiog perdegė.

„Varžybos blogos, jokių tikslų savo nepasiekiau, neišpildžiau savo norų. Nežinau, toks jausmas, kad perdegiau. Būdavo daug minčių apie tą skersinį. Pasiruošimas buvo geras, viskas buvo gerai, bet galiu pasakyti, kad aš sudegiau. Gavosi, kaip gavosi“, – pasibaigus varžyboms kalbėjo R. Tvorogalas.

Pradėjęs atranką vidutinišku pasirodymų atraminiuose šuoliuose ir ant lygiagrečių R. Tvorogalas ant skersinio padarė skaudžią klaidą, krito, tačiau vėliau užbaigė rungtį. Vis dėlto lietuvis buvo akivaizdžiai nusivylęs savimi ir tolimesnis jo pasirodymas nepriminė geriausių. Kaip vieną nesėkmės priežasčių atletas įvardijo ir žaidynių atidėjimą

„Tas olimpinių žaidynių atidėjimas irgi savo davė. Pastaruosius pora mėnesių buvo labai sunku į salę eiti, nes mums, gimnastams, reikia ne pora mėnesių pasiruošti, reikia visus metus laikyti tą formą. Dėl to turbūt ir perdegiau.

Gali būti, kad taip ir įvyko (po klaidos nebesusikaupė – LRT). Atrodo, stengiausi, stengiausi, bet kūnas pats jau... rankos neatlaikė, kojos neatlaikė. Gavosi, kaip gavosi“, – teigė sportininkas.

Anot R. Tvorogalo, klaidą ant skersinio lėmė ne fizinės trauma – tai buvo paprasčiausia nesėkmė.

Paklaustas apie bendrą olimpinių žaidynių dvasią lietuvis pozityvo irgi nerado: „Viskas negatyviai, testai, uždaryti čia, kaukės visur. Tikrai daug daugiau streso. Bet galima čia viską dabar kaltinti, būčiau gerai sudalyvavęs, nesakyčiau, kad čia kaukės trukdo dabar.

Noriu pamiršti šitas varžybas, tiesiog pailsėti truputį nuo gimnastikos ir eiti toliau.“

Bendroje daugiakovės įskaitoje R. Tvorogalas užėmė 46-ąją vietą. Ant skersinio jis liko 57-as, ant lygiagrečių – 32-as, ant arklio – 66-as, atraminiuose šuoliuose – 18-as, ant žiedų – 48-as, laisvuosiuose pratimuose – 41-as.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.