Sportas

2021.07.25 07:00

Olimpinės žaidynės įsibėgėja – 18-mečio plaukiko auksas, olimpinis krepšinis, lietuvių rezultatai

atnaujinta 17:16
LRT.lt2021.07.25 07:00

Sekmadienį, liepos 25 dieną, Tokijo olimpinėse žaidynėse toliau buvo dalinami medalių komplektai.

Sekmadienį iš viso paaiškėjo 18 naujų olimpinių čempionų.

Oficialiai antrąją Tokijo olimpinių žaidynių dieną taip pat pasirodė net 16 Lietuvos sportininkų, kurie varžėsi irklavimo, plaukimo, dviračių sporto, buriavimo ir šaudymo rungtyse.

LRT.lt kviečia kartu sekti liepos 25 dienos olimpinių žaidynių pulsą.

Įdomiausi ir svarbiausi dienos įvykiai

Olimpinis krepšinis. Prancūzų vyrų krepšinio rinktinė pateikė rimtą pareiškimą jau pirmąją olimpinio krepšinio turnyro dieną – 83:76 įveikė JAV krepšininkus.

Visą rungtynių aprašymą rasite šioje publikacijoje.

*****

Olimpinėse žaidynėse savo debiuto sulaukė ir banglenčių sporto entuziastai.

*****

Tekvondo moterų iki 57 kg aukso medalį iškovojo amerikietė Anastasija Zolotic, kuri finale įveikė Rusijos olimpinio komiteto sportininkę Tatjaną Mininą. Bronzos medaliai atiteko Taipėjaus sportininkei Chia-Ling Lo ir turkei Hatice Kubra Ilgun.

Vyrų iki 68 kg svorio kategorijos finale triumfavo Uzbekistano kovotojas Ulugbekas Rašitovas, antroje vietoje liko britas Bradley Sindenas.

Bronzos medalius pasidalino kinas Shuai Zhao ir turkas Hakanas Recberas.

*****

Moterų rapyros fechtavimo inidividualioje rungtyje aukso medalį laimėjo JAV sportininkė Lee Kiefer, kuri įveikė Rusijos olimpinio komiteto atstovę Inną Deriglazovą. L. Kiefer tapo pirmąja amerikiete laimėjusia aukso medalį šioje rungtyje.

Bronza atiteko Rusijos olimpinio komiteto fechtuotojai Larisai Korebeinikovai.

Vyrų individualaus fechatvimo su špaga aukso medalį iškovojo prancūzas Romainas Cannone, sidabras atiteko vengrui Gergely Sikloskiui. Bronza pasidabino ukrainietis Igoris Reizlinas.

*****

Dziudo varžybose - brolio ir sesės japonų dominavimas. Vyrų svorio kategorijos iki 66 kg finale triumfavo japonas Hifumi Abe, kuris įveikė Sakartvelo imtyninką Vazhą Margvelashvili, o moterų svorio kategorijos iki 52 kg svorio finale triumfavo Uta Abe, kuri įveikė prancūzę Amandine Buchard.

Tai yra pirmasis kartas olimpinėje istorijoje, kai brolis ir sesė laimi auksą tą pačią dieną individualiame sporte.

Bronzos medaliai vyrų svorio kategorijoje iki 66 kg atiteko Pietų Korėjos imtyninkui Baul An ir brazilui Danieliui Cargninui.

Moterų svorio kategorijos iki 52 kg bronzos medaliais pasipuošė italė Odette Giuffrida ir britė Chelsie Giles.

*****

Tęsiasi olimpinis krepšinis. Australijos krepšinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę. Australai 84:67 sutriuškino Nigerijos rinktinę. Rezultatyviausiai Australijos rinktinės gretose pasirodė Patty Millsas, kuris pelnė 25 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Nigerijos rinktinės gretose išsiskyrė 12 taškų pelnęs Obi Emegano.

*****

Vyrų svorio kategorijos iki 61 kg sunkiosios atletikos aukso medalį iškovojo kinas Li Fabin. Sidabras atiteko Indonezijos sunkiaatlečiui Eko Yuli Irawanui, o bronzą iškovojo kazachstanietis Igoris Son.

Vyrų svorio kategorijos iki 67 kg aukso medalį iškovojo kinas Lijunas Chen, sidabras atiteko Kolumbijos sunkiaatlečiui Luisui Javierui Mosquerai, o bronza pasidabino italas Mirko Zanni.

*****

Netikėtą pergalę moterų plento varžybose iškovojo austrė Anna Kiesenhofer, kuri visą 137 km distanciją įveikė per 3 val., 52 min. ir 45 sek.

Tai tapo netikėta staigmena. Austrė ne tik varžėsi viena, bet ir iškovojo pirmą auksą savo karjeroje. Taip pat ji šiuo metu neatstovauja jokiai profesionaliai komandai.

*****

Pergale kovas moterų teniso vienetų varžybose pradėjo Japonijos žvaigždė Naomi Osaka, kuri 6:1, 6:4 susitvarkė su kine Saisai Zheng (WTA-52).

Iš vyrų vienetų teniso varžybų pasitraukė dukart olimpinis čempionas britas Andy Murray`us.

*****

Pietų Korėjos moterų lankininkių komanda triumfavo finale ir iškovojo aukso medalį. Pietų Korėjos lankininkės 6:0 įveikė Rusijos olimpinio komiteto komandą. Bronzos medalis atiteko Vokietijos šaulėms.

*****

Moterų sinchroninio šuolio nuo 3 m tramplyno aukso medalį iškovojo kinės, kurios iš viso surinko 326,4 taško. Sidabras atiteko kanadietėms (300,78), o bronzą užsikabino vokietės (284,97).

*****

Startavo vyrų krepšinio olimpinis turnyras. Jį pergale 84:78 pradėjo Čekijos rinktinė, kuri įveikė Irano krepšininkus, pergalę prieš vokiečius pasiekė italai. Plačiau apie šias rungtynes galite pasiskaityti šioje publikacijoje.

*****

Moterų šaudymo iš 10 m atstumo oriniu pistoletu aukso medalį iškovojo Rusijos olimpinio komiteto rinktinės narė Vitalina Bacaraškina, kuri surinko 240,3 taško ir pagerino olimpinį rekordą. Tai jau antrasis jos olimpinis medalis - 2016 m. Rio žaidynėse ji šioje rungtyje iškovojo sidabrą. Sidabras Tokijuje atiteko bulgarei Antaonetai Kostadinovai (239,4), o bronza pasidabino kinė Ranxin Jiang (218,0).

*****

Olimpinėse žaidynėse debiutavusi riedlenčių sporto šaka jau turi ir pirmąjį olimpinį čempioną. „Street“ rungtyje juo tapo 22-ejų metų japonas Yuto Horigome. Sidabras atiteko brazilui Kelvinui Hoeflerisui, o bronza – JAV atstovui Jaggeriui Eatonui.

*****

Moterų 400 m kompleksiniu būdu plaukimo finale triumfavo japonė Yui Ohashi, kuri finišavo per 4 min. ir 32,08 sek. Sidabras ir bronza atiteko amerikietėms – antra liko Emma Weyant (4 min. ir 32,76 sek.), o trečioje vietoje – Hali Flickinger (4 min. ir 34,9 sek.).

*****

Vyrų 400 m laisvuoju stiliumi finale triumfavo Tuniso plaukikas 18-metis Ahmedas Hafnaoui (3 min. ir 43,36 sek.).

Tai yra penktasis Tuniso iškovotas olimpinis auksas per visą istoriją.

„Negaliu patikėti. Tai svajonė ir ji tapo realybe. Tai buvo nuostabu, geriausias mano plaukimas“, – po pergalės kalbėjo BBC cituojamas A. Hafnaoui.

Sidabras atiteko australui Jackui McLoughlinui (3 min. ir 43,52 sek.), o bronza pasidabino amerikietis Kieranas Smithas (3 min. ir 43,94 sek.).

*****

Vyrų 400 m kompleksinio plaukimo finale aukso medalį iškovojo amerikietis Chase`as Kaliszas, kuris finišavo per 4 min. ir 9,42 sek. Sidabras atiteko taip pat amerikiečiui Jay`ui Litherlandui (4 min. ir 10,28 sek.), o bronzą iškovojo australas Brendonas Smithas (4 min. ir 10,38 sek.).

*****

Moterų 4x100 m laisvuoju stiliumi estafetės finale triumfavo Australijos komanda. Australės trasą įveikė per 3 min. ir 29,69 sek. ir tokiu būdu pagerino pasaulio rekordą ir olimpinį rekordą. Sidabrą iškovojo kanadietės (3 min. ir 32,78 sek.), o bronza atiteko JAV plaukikėms (3 min. ir 32,81 sek.).

Lietuvių rezultatai

Sėkmė pagaliau atsigręžė ir į Lietuvos plaukikus. Danas Rapšys 200 m laisvojo plaukimo atrankoje savo plaukime buvo antras ir finišavęs per 1 min. ir 45,84 sek. galutinėje įskaitoje liko 9-as. To užteko norint patekti į pusfinalį.

Į savo rungties pusfinalį taip pat pateko ir jauniausia Lietuvos olimpinės rinktinės narė Kotryna Teterevkova. Lietuvė finišavo per 1 min. ir 6,82 sek., laimėjo savo atrankos plaukimą, o galutinėje įskaitoje liko 15-a.

*****

Dviračių plento lenktynėse startavo vienintelė Lietuvos plento dviratininkė moteris Rasa Leleivytė.

Po 96,6 km R. Leleivytė buvo 23-ioje vietoje ir nuo lyderės atsiliko 5:56 min.

Galiausiai lietuvė finišavo 35-oje pozicijoje ir nuo lyderės atsiliko per 7:02 min.

Pirmą vietą iškovojo austrė Anna Kiesenhofer, antroje vietoje liko Nyderlandų dviratininkė Annemiek van Vleuten, o bronza atiteko italei Elisai Longo Borghini.

*****

Vienintelis Lietuvos šaulys Tokijo žaidynėse Karolis Girulis pradėjo savo pasirodymą nesėkmingai. Šaudant iš 10 metrų atstumo oriniu šautuvu lietuvis neįveikė kvalifikacijos ir į finalą nepateko. K. Girulis iš viso surinko 624,3 taško ir galutinėje įskaitoje liko 28-as.

Iš viso kvalifikacijoje varžėsi 47 dalyviai, o į finalą pateko aštuoni šauliai.

Šios rungties auksą kiek vėliau sekmadienį iškovojo amerikietis Williamas Sharneris, kuris surinko 251,6 taško ir pagerino olimpinį rekordą. Antroje vietoje finale liko kinas Lihao Shengas su 250,9 taško, o bronza atiteko kinui H. Yangui (229,4).

*****

Tokijo žaidynėse startavo buriuotojai. 29-erių V. Andrulytė, kuri varžosi „Laser Radial“ burlaivių klasėje, po pirmojo plaukimo savo sąskaitoje turi 38 taškus ir finišavo 38-oje vietoje.

Antrajame starte V. Andrulytė pasirodė žymiai geriau ir finišavo 10-oje vietoje. Bendroje įskaitoje V. Andrulytė yra 25-a.

J. Bernotas varžosi RS:X klasės burlente. Po pirmojo plaukimo lietuvis savo sąskaitoje turėjo 23 taškus ir užėmė 23 vietą.

Antrajame plaukime J. Bernotui sekėsi geriau, jis užėmė 11 vietą ir gavo 11 taškų.

Bendroje įskaitoje po dviejų plaukimų lietuvis su 34 taškais užima 17-ą vietą.

Trečiajame plaukime J. Bernotas išlaikė stabilų rezultatą ir liko 12-as. Bendroje įskaitoje lietuvis rikiuojasi 15-as.

*****

Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius dviviečių valčių varžybų antrajame pusfinalyje užėmė paskutinę, 6-ąją vietą, tad į A finalą nepateko ir dėl medalių nepakovos.

Trasą irkluotojų duetas įveikė per 6 min. ir 34,04 sek.

*****

100 metrų krūtine antrajame pusfinalyje A. Šidlauskas finišavo per 59,82 sek. ir aplenkė tik Rusijos olimpinio komiteto atstovą Antoną Čupkovą. Bendroje įskaitoje lietuvis užėmė 13 vietą ir į finalą nepateko.

*****

Mindaugas Griškonis pasiekė vienviečių valčių varžybų pusfinalį, tačiau nebe įtampos. M. Griškonis užėmė trečią vietą (7 min. ir 16,71 sek.) ir pateko tiesiai į pusfinalį.

*****

Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė puikiai pratęsė kovą dėl medalių. Pirmajame dviviečių moterų varžybų pusfinalyje startavusi Rio medalininkių įgula užėmė trečiąją vietą (7 min. ir 11,29 sek.), o visą distanciją irklavo ramiai ir užtikrintai.

Moterų dvivieičų valčių finalas vyks liepos 28 d. 2:18 val. Lietuvos laiku.

*****

A. Kelmelis, M. Džiaugys, D. Jančionis ir D. Nemeravičius buvo pirmieji, startavę sekmadienio varžybose, tačiau keturviečių valčių paguodos plaukime mūsiškiams į finalą patekti nepavyko.

Lietuvos įgula paguodos plaukime neaplenkė nė vienų varžovų, o nuo nugalėtojų atsiliko 18,82 sek. Trasoje lietuviai užtruko 6 min. ir 14,73 sek.

Antradienį (liepos 27 d.) A. Kelmelis, M. Džiaugys, D. Jančionis ir D. Nemeravičius dar varžysis B finale dėl 7–12 vietų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.