Sportas

2021.07.24 14:42

Pasaulio rekordo tempu plaukęs Danas Rapšys finišui jėgų nepasiliko: pradėjau per greitai

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt iš Tokijo2021.07.24 14:42

Danas Rapšys galingai pradėjo 400 metrų laisvuoju stiliumi atrankos plaukimą, bet finišas įspūdingame Tokijo plaukimo centre buvo sunkus. Panevėžietis distanciją įveikė per per 3 min. ir 46,32 sek., užėmė 13 vietą ir į finalą nepateko.

„Net nežinau, kokiu greičiu pradėjau. Manau, kad pradėjau per greitai. Tikriausiai matėsi, kad gale buvo sunkiau“, – po starto Tokijo olimpinėse žaidynėse kalbėjo Lietuvos plaukimo rinktinės lyderis.

Iš tiesų, Danas startavo įspūdingai ir Tokijo baseine dirbę režisieriai po pirmųjų 200 metrų tribūnose karštligiškai ieškojo Lietuvos vėliavos. Čia plaukikus gali susirinkti palaikyti komandos draugai. Tačiau D. Rapšys neapskaičiavo jėgų ir finišo tik septintas.

„Net sunku dabar pasakyti kažką. Reikia išsiaiškinti, kaip pradėjau, baigiau ir kokios klaidos buvo, kad būtų kažkas aišku. Pradžia buvo pakankamai lengva, o po to jaučiau, kad grybšnis darosi sunkesnis. Jautėsi, jautėsi ant galo“, – kalbėjo D. Rapšys.

Tokijuje plaukikai pirmą kartą atrankos plaukimuose dalyvauja vakare, o finaluose – ryte. D. Rapšys sakė, kad to pasekmės bus aiškesnės startavus ryte: „Dabar vis tiek yra vakaras ir man vakarais pakankamai gerai plaukiasi, tai dar sunku pasakyti, ar tai turės įtakos.“

Lietuvos plaukikas tik likus dviems dienoms iki starto persikėlė iš Hiracukos į Tokijo olimpinį kaimelį. Plaukiko trenerė Ina Paipelienė tikino, kad šis sprendimas priimtas dėl puikių treniruočių sąlygų Hiracukoje ir atsargumo.

Olimpiniame kaimelyje kiekvieną dieną nustatomi COVID-19 atvejai, bet Danas jaučiasi saugus: „Baimės nėra, turėjome pakankamai geras sąlygas visą laiką. Nebuvo kažkokių didelių problemų, kurios darytų įtaką“.

Sekmadienį D. Rapšys startuos savo pagrindinės, 200 metrų laisvuoju stiliumi, rungties atrankoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.