2021.07.24 14:12

Skirtingi plaukikų startai – Šidlauskas prasibrovė į pusfinalį, Rapšys į finalą nepateko

atnaujinta 15.00
LRT.lt2021.07.24 14:12

Į Tokijo olimpinį baseiną šeštadienį žengia Lietuvos plaukikai vyrai, kurie kovoja dėl patekimų į finalą ir pusfinalius. Plaukimo vakarą, Tokijo laiku, nesėkmingai pradėjo Danas Rapšys, kuris nepateko į 400 m laisvuoju stiliumi rungties finalą, į 100 m krūtine pusfinalį nepateko Giedrius Titenis, bet vietą tos pačios rungties pusfinalyje užsitikrino Andrius Šidlauskas.

100 m krūtine atrankos plaukimuose dėl patekimo į pusfinalį startavo G. Titenis ir A. Šidlauskas.

Bendroje įskaitoje A. Šidlauskas liko 13-oje vietoje ir pateko į 100 m plaukimo krūtine pusfinalį.

A. Šidlauskas 5-ajame atrankos plaukime finišavo per 59,46 sek. ir savo plaukime liko 4-as.

Tuo tarpu G. Titenis bendroje įskaitoje liko 36-oje vietoje.

G. Titenis 4-ajame atrankos plaukime distanciją įveikė per 1 min. ir 0,92 sek. ir savo plaukime liko 7-as.

Greičiausias tarp 100 m krūtine atrankos plaukikų buvo britas Adamas Peaty, kuris finišavo per 57,56 sek.

D. Rapšys startavo 4-ame iš 5-ių 400 m laisvuoju stiliumi rungties atrankos plaukimų.

Atrankos plaukime D. Rapšys finišavo per 3 min. ir 46,32 sek.

Savo plaukime lietuvis buvo 7-as, o jo laiko neužteko norint patekti į finalą.

Bendroje įskaitoje D. Rapšys liko 13-oje vietoje. Į finalą pateko 8 greičiausi plaukikai.

Greičiausias tarp atrankos plaukikų buvo vokietis Henningas Muhlleitneris, kuris finišavo per 3 min. ir 43,67 sek.

D. Rapšys labai stipriai pradėjo plaukimą ir plaukė pasaulio rekordą siekiančiu greičiu.

Įpusėjus plaukimui lėtėti pradėjo D. Rapšys ir jį pradėjo lenkti kiti plaukikai, o galiausiai pritrūko jėgų ir stipriai atsiliko nuo lyderių.

Lietuvis dar startuos 200 m laisvuoju stiliumi ir 200 m kompleksiniu būdu atrankoje, bei 4x100 m kombinuotoje estafetėje.

Nors plaukikai pripratę atrankos varžybose plaukti rytais, o pusfinaliuose ir finaluose – vakarais, Tokijuje viskas bus atvirkščiai – buvo prisitaikyta prie televizijos auditorijos visame pasaulyje, buvo rašoma LTOK.lt.