Sportas

2021.07.24 08:30

Slovėno bronza pažymėtose alinančiose dviračių lenktynėse Šiškevičius įveikė tik pusę trasos

atnaujinta 11:30
Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.24 08:30

Evaldas Šiškevičius dviračių plento vyrų grupinėse lenktynėse Tokijo olimpinėse žaidynėse nefinišavo. Lietuvis įveikė nepilną pusę trasos. Olimpiniu čempionu tapo Ekvadoro dviratininkas Richardas Carapazas, sidabrą laimėjo Woutas van Aertas, o bronza atiteko slovėnui Tadejui Pogačarui.

Įspūdingame kraštovaizdyje nusidriekusioje trasoje dviratininkai turėjo įveikti 235 kilometrus. Prieš varžybas buvo teigiama, kad trasa labai kalnuota ir tikrai sudėtinga, o driekiasi ji aplink Japonijos įžymybę – Fudzijamos kalną. Finišas vyko buvusioje „Formulės-1“ trasoje.

Lietuvos dviratininkui olimpinės žaidynės baigėsi nuvažiavus 112 kilometrų – tai yra beveik įpusėjus distanciją. Ties 92-uoju kilometru E. Šiškevičius buvo iškritęs iš dviratininkų pelotono, bet vėliau, atrodo, į jį sugrįžo ir toliau važiavo su pagrindine grupe.

Kol kas nežinome priežasties, kodėl E. Šiškevičius nebaigė trasos, bet galime įtarti, kad dviratininkas neatlaikė Tokijo karščio. Prieš olimpines žaidynes jų debiutantas sakė, kad karštas oras nėra jam palankus ir jis jo nemėgsta.

Šeštadienio ryte, 11 valandą, kai dviratininkai startavo, jau buvo apie 30 laipsnių karščio, E. Šiškevičiui baigus lenktynes termometras rodė apie 34 laipsnius, o jutiminė temperatūra siekė 38 laipsnius.

Iš viso grupinėse lenktynėse startavo 128 dviratininkai, net 32 iš jų nebaigė lenktynių.

Galiausiai finišo liniją pirmasis kirto Ekvadoro dviratininkas Richardas Carapazas, finiše atsiplėšęs nuo kitų sportininkų per beveik kilometrą ir liniją kirtęs vienas.

Dėl kitų dviejų medalių kova virė iki paskutinių metrų, o finišo tiesiojoje kelių dviratininkų grupelė ilgai tikrino vieni kitų nervus, kols galiausiai spurtavo iki finišo linijos likus tik apie 100 metrų. Sidabrą išplėšė belgas Woutas van Aertas, o bronza atiteko slovėnui Tadejui Pogačarui, kuris šiemet triumfavo prestižinėse „Tour de France" varžybose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.