2021.07.24 07:33

Olimpinių žaidynių pirmos dienos įvykiai – medalių įskaitoje pirmauja kinai, jauniausia atletė, lietuvių rezultatai

atnaujinta 16.39
LRT.lt2021.07.24 07:33

Šeštadienį, liepos 24 dieną, Tokijo olimpinėse žaidynėse buvo dalinami pirmieji medalių komplektai.

Iš viso paaiškėjo 11 olimpinių čempionų dziudo, tekvondo, šaudymo, dviračių plento, šaudymo iš lanko, sunkiosios atletikos ir fechtavimosi varžybose.

Šeštadienį taip pat savo kovas pradėjo penki Lietuvos sportininkai, o paguodos irklavimo plaukimuose savo pasirodymą pratęsė vyrų porinė dvivietė valtis.

LRT.lt kviečia kartu sekti liepos 24 dienos olimpinių žaidynių pulsą.

Įdomiausi ir svarbiausi dienos įvykiai

Tekvondo vyrų iki 58 kg svorio kategorijos aukso medalį iškovojo Italas Vito Dell`quila, sidabras atiteko Tuniso kovotojui Mohamedui Khalilui Jendoubi.

Bronza atiteko Pietų Korėjos sportininkui Jang Junui ir Rusijos olimpinio komiteto sportininkui Michailui Artamonovui.

Tekvondo moterų iki 49 kg aukso medalį iškovojo tailandietė Panipak Wongpattanakit, kuri finale įveikė ispanę Adrianą Cerezo.

Bronzos medalius užsikabino Izraelio kovotoja Abishag Semberg ir serbė Tijana Bogdanovič.

*****

Išdalinti medalių komplektai ir individualaus fechtavimo varžybose. Moterų fechtavimo špaga aukso medalį iškovojo kinė Sun Yiwen, o bronzą iškovojo estė Katrina Lehis.

Vyrų fechtavimo kardu aukso medalį išplėšė vengras Aron Szilagyi. Tai yra jau trečiasis fechtuotojo olimpinis aukso medalis.

Visus šios rungties medalininkus galite rasti šioje publikacijoje.

*****

Netrukus dziudo imtyninkai žaidynių šeimininkei Japonijai padovanojo ir pirmąjį aukso medalį. Svorio kategorijos iki 60 kg vyrų finale triumfavo Naohisa Takato, kuris įveikė Taipėjaus sportininką Yang Yung-Wei. Bronzos medalius pasidalino Kazachstano dziudo atstovas Yeldosas Smetovas ir prancūzas Luka Mkheidze.

*****

Pirmąjį medalį šiose žaidynėse iškovojo šeimininkė Japonija. Moterų iki 48 kg dziudo varžybų auksą iškovojo Kosovo imtyninkė Distria Krasniqi, o antroje vietoje liko japonė Funa Tonaki. Trečiąsias vietas pasidalino ukrainietė Daria Bilodid ir Mongolijos atletė Munkhbat Urantsetseg.

*****

3x3 krepšinis debiutuoja olimpinėse žaidynėse, o JAV ir Prancūzijos moterų trijulių krepšinio rinktinių susitikimą stebėjo ir šalių politikai – Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir pirmoji JAV ponia Jill Biden. Šiose rungtynėse 17:10 triumfavo JAV krepšininkės.

*****

Pietų Korėjos mišri šaudymo iš lanko komanda laimėjo aukso medalius. Tai yra pirmasis šios rungties medalis skirtas mišrioms komandoms. Sidabras atiteko Nyderlandų lankininkams, o bronza - Meksikos atletams.

*****

Šaudymo oriniu pistoletu iš 10 m atstumo aukso medalį Tokijo žaidynėse iškovojo Irano sportininkas Javadas Foroughi, kuris surinko 244,8 taškus ir taip pagerino olimpinį rekordą. Sidabras atiteko serbui Damirui Mikecui (237,9), o bronza – kinui Wei Pangui.

*****

Moterų iki 49 kg sunkiosios atletikos varžybose aukso medalį iškovojo kinė Hou Zhihui, kuri išvis surinko 210 kg ir taip pagerino olimpinį rekordą. Kinei nuo šiol priklauso ir rovimo (94 kg) bei stūmimo (116 kg) olimpiniai rekordai. Antroje vietoje liko indė Chanu Saikhom Mirabai, o bronza atiteko Indonezijos sportininkei Windy Cantikai Aisah.

Kinei tiek daug rekordų pavyko pagerinti, nes šiose žaidynėse varžomasi pagal naujas svorio kategorijas, tad geriausias rezultatas kiekvienoje kategorijoje tampa olimpiniu rekordu.

*****

Orinio šaudymo iš 10 m atstumo aukso medalį iškovojo kinė Yang Qian, kuri surinko 251,8 taško ir pagerino olimpinį rekordą.

Sidabro medalį iškovojo Rusijos olimpinio komiteto komandos atstovė Anastasija Galašina (251,1 taško), o bronza atitieko šveicarei Ninai Christen (230,6 taško).

*****

Jauniausia olimpinių žaidynių dalyvė 12-ametė sirė Hend Zaza iš kovos dėl stalo teniso medalių pasitraukė po pirmojo mačo, kai 0:4 nusileido austrei Jiai Liu.

Sirijos stalo tenisininkė tapo penktąja jauniausia olimpinių žaidynių dalyve istorijoje ir jauniausia sportininke Tokijuje.

Plačiau apie šią sportininkę galite paskaityti šioje publikacijoje.

Lietuvių rezultatai

Nesėkmingai žaidynės susiklostė gimnastui Robertui Tvorogalui. Bendroje daugiakovės įskaitoje R. Tvorogalas užėmė 46-ąją vietą. Ant skersinio jis liko 57-as, ant lygiagrečių – 32-as, ant arklio – 66-as, atraminiuose šuoliuose – 18-as, ant žiedų – 48-as, laisvuosiuose pratimuose – 41-as.

Dėl šių rezultatų lietuviui nepavyko patekti nei į daugiakovės, nei į kurios nors kitos rungties finalą.

*****

Šeštadienį Tokijuje startavo ir pirmieji Lietuvos plaukikai, kuriems pirmieji plaukimai susiklostė skirtingai.

Danas Rapšys siekė patekti į 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalą, bet finišavęs per 3 min. ir 46,32 sek. bendroje įskaitoje liko 13-as ir to neužteko norint varžytis finale.

100 m plaukimo krūtine atrankos į pusfinalius plaukimuose dalyvavo Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas.

Sėkmingai šioje atrankoje pasirodė A. Šidlauskas, kuris finišavo per 59,46 sek. ir bendroje įskaitoje likęs 13-oje vietoje pateko į šios rungties pusfinalį.

Tuo tarpu G. Titenis toje pačioje rungtyje finišavo per 1 min. ir 0,92 sek. ir liko už pusfinalio borto.

*****

Evaldas Šiškevičius dviračių plento vyrų grupinėse lenktynėse Tokijo olimpinėse žaidynėse nefinišavo. Lietuvis įveikė nepilną pusę trasos. Kol kas nėra žinoma, kodėl lietuvis pasitraukė iš varžybų.

Lietuviui olimpinės žaidynės baigėsi nuvažiavus 112 kilometrų – tai yra beveik įpusėjus distanciją. Ties 92-uoju kilometru E. Šiškevičius buvo iškritęs iš dviratininkų paletono, bet vėliau, atrodo, į jį sugrįžo ir toliau važiavo su pagrindine grupe.

Aukso medalį šiose lenktynėse iškovojo Ekvadoro dviratininkas Richardas Carapazas, sidabras atiteko belgui Woutui van Aertui, bronzą iškovojo slovėnas Tadejus Pogačaras.

*****

Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius šeštadienį galiausiai pasiekė varžybų pusfinalį.

S. Ritteris ir A. Adomavičius irklavo paguodos plaukime, kur turėjo aplenkti nors vieną varžovų įgulą, bet užėmė antrąją vietą, nuo nugalėjusių vokiečių atsilikę vos per 0,72 sek.

Tai reiškia, kad lietuviai iškovojo kelialapį į pusfinalį ir sugrįžo į kovą dėl medalių. Sekmadienio vidurdienį (6:50 val. Lietuvos laiku) Lietuvos irkluotojai stos į kovą pusfinalio antrajame plaukime, iš kurio į finalą pateks trys greičiausios įgulos.