Sportas

2021.07.25 22:10

LRT trumpai. Lietuvos olimpiečių startai Tokijuje: lengvaatlečių kova su karščiu ir savimi

LRT.lt2021.07.25 22:10

Liepos 23-iąją dieną Tokijuje prasidėjo laukiamiausia metų sporto šventė – olimpinės žaidynės. Į jas atvyko 41 Lietuvos sportininkas. Portalas LRT.lt kviečia susipažinti su rungtimis, kuriose pasirodys lietuviai.

Gausiausias sportininkų būrys pasirodys lengvosios atletikos varžybose – vienuolika Lietuvos garbę ginančių atletų. Lengvaatlečiams olimpinės žaidynės prasideda liepos 30-ąją dieną.

Jas atidarys šuolininkas į aukštį Andrijus Glebauskas, disko metikas Andrius Gudžius ir trišuolininkė Diana Zagainova.

Olimpinėse žaidynėse taip pat varžysis ėjikai Arturas Mastianica, Marius Žiūkas ir Brigita Virbalytė, bėgikai Agnė Šerkšnienė ir Gediminas Truskauskas, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir ieties metikai Edis Matusevičius bei Liveta Jasiūnaitė.

Pirmasis iš lengvaatlečių pasirodys A. Glebauskas, šuolio į aukštį atranką pradėsiantis liepos 30-osios naktį, 3:20 val. Nuo 5:20 val. į disko metimo sektorių žengs Andrius Gudžius, dalyvausiantis antrose olimpinėse žaidynėse. Lengvaatlečių dieną užbaigs D. Zagainova, trišuolio rungties atranką pradėsianti 13:05 val.

Kiti lengvosios atletikos atstovai į stadioną žengs rugpjūčio 3-ąją dieną. Naktį, 3:20 val., ieties metimo atranką pradės L. Jasiūnaitė, 3:45 val. 400 m bėgimo atrankoje pasirodys A. Šerkšnienė, o 5:05 val. 200 m bėgs G. Truskauskas.

Rugpjūčio 4-ąją, maždaug 3:00 val. nakties Lietuvos laiku, ietį mes E. Matusevičius.

Rugpjūčio 5-ąją šuolio į aukštį atranką pradės A. Palšytė, į stadioną žengsianti 3:10 val. 10:30 val. 20 km ėjimo distanciją pradės M. Žiūkas. Rugpjūčio 6-ąją prie jo prisijungs kiti du ėjikai – B. Virbalytė ir A. Mastianica. Pastarasis 23:30 val. startuos 50 km distancijoje, o B. Virbalytė 20 km trasoje pasirodys 10:30 val.

Ėjikai ir A. Palšytė yra labiausiai patyrę sportininkai lengvaatlečių gretose. M. Žiūkui tai bus jau ketvirtosios olimpinės žaidynės – jis dalyvavo Pekine, Londone bei Rio de Žaneire. B. Virbalytė ir A. Palšytė, lyginant su M. Žiūku, nepasirodė tik 2008-ųjų Pekino olimpinėse žaidynėse.

Olimpinių žaidynių tvarkaraštis:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.