Sportas

2021.07.23 19:39

Šeštadienį olimpinėse žaidynėse – pirmieji medalių komplektai ir gausus startuojančių lietuvių būrys

LRT.lt2021.07.23 19:39

Šeštadienį, liepos 24 dieną, Tokijo olimpinėse žaidynėse bus išdalinti pirmieji medalių komplektai.

Iš viso paaiškės 11 olimpinių čempionų dziudo, taekvondo, šaudymo, dviračių plento, šaudymo iš lanko, sunkiosios atletikos ir fechtavimosi varžybose.

Šeštadienį savo kovas pradės penki Lietuvos sportininkai, o paguodos irklavimo plaukimuose savo pasirodymą pratęs vyrų porinė dvivietė valtis.

Irklavimas

Anksčiausiai iš lietuvių– 3 val. 10 min. Lietuvos laiku – šeštadienį startuos vyrų porinės dvivietės įgula.

Pagrindinė Sauliaus Ritterio ir Aurimo Adomavičiaus užduotis – aplenkti bent vieną valtį.

Beje, dėl kitos savaitės pradžioje Tokijuje pranašaujamų oro permainų, kurias gali lydėti stiprėjantys vėjai ir lietus, buvo pakoreguotas irklavimo varžybų tvarkaraštis. Antradienį lenktynės iš viso nevyks, pakeisti kai kurių rungčių laikai.

Dviračių plento lenktynės

5 val. ryto Lietuvos laiku 130 sportininkų iš 57 šalių stos prie vyrų grupinių lenktynių starto linijos. 106 numeriu pažymėta apranga į 234 km ilgio trasą pajudės ir olimpinių žaidynių debiutantas, Lietuvos čempionas Evaldas Šiškevičius.

Varžybos prasidės Musašinonomori parke Tokijo prefektūros Čiofu mieste, o finišuos Fudži kalno papėdėje, garsiojoje Fudži lenktynių trasoje, kurioje yra vykusios ir „Formulės 1“ automobilių varžybos.

Plaukimas

Šeštadienis Tokijo žaidynių plaukimo varžybose bus vienintelė diena, kai nebus išdalintas nei vienas medalių komplektas.

Nors plaukikai pripratę atrankos varžybose plaukti rytais, o pusfinaliuose ir finaluose – vakarais, Tokijuje viskas bus atvirkščiai – buvo prisitaikyta prie televizijos auditorijos visame pasaulyje.

Mūsų šalies plaukikų rinktinės lyderis Danas Rapšys kartu su dar 35 sportininkais kovos dėl aštuonių kelialapių į sekmadienį ryte vyksiantį 400 m laisvuoju stiliumi rungties finalą. Lietuvis startuos 13 val. 54 min,. vyksiančiame ketvirtajame iš penkių atrankos plaukimų.

Dar du Lietuvos plaukikai lenktyniaus 100 m krūtine rungtyje. Giedrius Titenis dalyvaus ketvirtajame iš septynių plaukimų (14.32 val. Lietuvos laiku), Andrius Šidlauskas – penktajame (14.35 val.). Iš viso dėl 16 kelialapių į pusfinalį rungsis 49 olimpiečiai.

Gimnastika

Daugiakovės atrankos varžybose sportininkai, suskirstyti į tris srautus, o šie į mažesnes grupes, pasikeisdami atliks pratimus ant skirtingų prietaisų. Į kiekvienos iš šešių atskirų rungčių finalą pateks po aštuonis atletus, bet ne daugiau kaip po du iš vienos šalies. O daugiakovės finale rungsis 25 sportininkai, bet taip pat ne daugiau nei po du iš vienos delegacijos.

2019 m. Europos žaidynių ir 2020 m. Europos čempionas pratimuose ant skersinio Robertas Tvorogalas pateko į trečiąjį gimnastų srautą, kuris varžysis 13.30 val. Lietuvos laiku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.