Sportas

2021.07.23 14:04

Pasižvalgykite: Tokijo žaidynių atidarymo ceremonijoje žygiavo Lietuvos delegacija

atnaujinta 16.35
LRT.lt, BNS2021.07.23 14:04

Nukeltos žaidynės pagaliau prasideda – griežtų apribojimų fone ir kitokio formato pavidalu Tokijo olimpines žaidynes pradeda jų atidarymo ceremonija.

Gražiausias Tokijo žaidynių atidarymo ceremonijos akimirkas galėsite sekti LRT.lt portale.

Be abejo, ceremonijos pradžioje stadioną nušvietė ryškios fejerverkų salvės.

Vėliau programoje buvo demonstruojama kaip pandemijos fone atletai turėjo ruoštis šioms žaidynėms – rodomas pasiruošimo vienišumas.

Meninės programos metu buvo gyvai sukonstruoti olimpiniai žiedai, kurie yra pagaminti iš medžio. Teigiama, kad jie pagaminti iš medžių, kurie buvo pasėti 1964 m. Tokijo žaidynių metu.

Atidarymo ceremonijos paradą pradėjo Graikijos atletai, po jų sekė pabėgėlių rinktinė.

Antroje atidarymo ceremonijos pusėje pasirodė ir Lietuvos delegacija. Vėliavą nešė plaukikas Giedrius Titenis ir dziudo meistrė Sandra Jablonskytė.

„Labai džiaugiuosi, tikrai apsidžiaugiau, kai man pasiūlė nešti vėliavą. Iki šiol nesu buvęs nė viename žaidynių atidaryme, labai džiugus dalykas. Iki šiol man visada kitą dieną būdavo startas, bet dabar tokios progos negalėjau atsisakyti. Startas bus tik vakare, o ne iš ryto kaip anksčiau. Tikrai turėsiu laiko pailsėti“, – LRT.lt portalo žurnalistui Pauliui Cuberai teigė plaukikas.

Prieš pat lietuvius žygiavo Latvijos atstovai.

Vėliau teniso garsenybė Naomi Osaka įžiebė metams dėl koronaviruso pandemijos atidėtų žaidynių ugnį.

N. Osakai olimpinį deglą perdavė šeši vaikai iš Fukušimos prefektūros ir aplinkinių regionų, 2011 metais nuniokotų katastrofinio cunamio ir jo sukeltos atominės elektrinės avarijos.

Olimpinė liepsna, sukorusi tolimą kelią iš Graikijos, per žaidynių atidarymo ceremoniją dėl pandemijos pustuščiame 68 tūkst. vietų stadione buvo panaudota įžiebti olimpiniam fakelui, kurio kūgio pavidalo pagrindas yra įkvėptas šalia Japonijos sostinės stūksančio Fudžio ugnikalnio. Rutulio pavidalo fakelas įmantriai išsiskleidė tarsi žiedo pumpuras, „įkūnydamas gyvybingumą ir viltį“, sakė organizatoriai.

Po atidarymo ceremonijos taip pat bus įžiebtas antrasis, neoficialus olimpinis fakelas Tokijo pakrantės rajone.

Iki pat paskutinės akimirkos nebuvo skelbiama, kam teks garbė įžiebti fakelą.

Kiek mažiau nei 1000 garbingų svečių ir pareigūnų 68 tūkst. vietų Olimpiniame stadione stebėjo šį renginį, prasidėjusį 20 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku.

Svarbiausias svečias buvo Japonijos imperatorius Naruhito, bet taip pat dalyvavo keli kiti pasaulio lyderiai ir svarbūs asmenys, tarp jų JAV pirmoji ponia Jill Biden ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Pastarojo šalyje vasaros olimpiada turi įvykti 2024-aisiais.

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) prieš šias žaidynes nusprendė, kad dėl lyčių lygybės principo per žaidynių atidarymo ceremonijas nuo šiol vėliavas neš abiejų lyčių atletai. Tiesa, dėl koronaviruso pandemijos visų šalių komandos tradiciniame valstybių parade per ceremoniją bus kur kas mažesnės, nei mes esame įpratę matyti.

Visų pirma, daug sportininkų dar nėra atvykę į Tokiją. Siekdami kuo labiau sumažinti užsikrėtimo galimybę organizatoriai prašė vengti labai ankstyvo atvykimo ir apsigyvenimo olimpiniame kaimelyje, tad yra daug atletų, kurie į žaidynes atvyks tik likus kelioms dienoms iki savo startų. Antra priežastis – atidarymo ceremonijos parade galės žygiuoti tik sportininkai, čia nebus trenerių, oficialių valstybės asmenų ir t. t. Šis apribojimas taikomas taip pat dėl pandemijos.

Pirmą kartą per atidarymą šalys į olimpinį stadioną žengs pagal japonišką alfabetą (katakaną), tik tradiciškai Graikija bus pirma, Japonija – paskutinė. Lietuva bus viena paskutinių, į stadioną sportininkai žengs 194-i, iškart po Latvijos (iš viso olimpinėse žaidynėse dalyvauja 206 šalys). Įdomu, kad į stadioną vieni po kitų žengs rusai (203) ir amerikiečiai (204), o paskutiniai, neskaitant šeimininkų, bus prancūzai.

Tokijuje Lietuvai atstovaus 41 sportininkas – tai rekordiškai maža olimpinė rinktinė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.