Sportas

2021.07.23 06:53

Paskutinę minutę į olimpines žaidynes įšokusi keturvietė pyksta dėl nesąžiningų rusų: čia ne vieta startuoti „ant durniaus“

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt iš Tokijo2021.07.23 06:53

Lietuvos porinė keturvietė Jūros miško olimpiniame kanale Tokijuje atrankoje nuo atrankos nugalėtojų atsiliko net 23 sekundėmis ir liko paskutiniai. Armandas Kelmelis, Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius ir Dominykas Jančionis dar turės šansą paguodos plaukime, bet tai Lietuvos ketverto neguodžia. Lietuviai į Tokiją išvyko tik po to, kai į olimpines žaidynes atsisakė vykti Rusijos ketvertas, kuriame du irkluotojai nubausti dėl dopingo  vartojimo. Lietuviai po nesėkmingo starto neslėpė nusivylimo.

Porinę dvivietę irklavę Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius skaičiavo, kad jiems Tokijuje pritrūko kelių treniruočių. D. Nemeravičius skaičiuoja, kad iš jų buvo pavogti šeši mėnesiai: „Mums maždaug pritrūko pusės metų. Nuo gegužės mėnesio, kai likome treti ir, mano spėjimu, rusai nesąžiningai iškovojo tą vietą. Mes nutraukėme tada darbą, nors nuo pavasario smarkiai tobulėjome. Manau, kad čia būtume parodę tikrai neblogą rezultatą, bet reikėjo spręsti klausimą dėl dvivietės. Komanda iširo ir po atrankos stipriausi atsirinko į dvivietę, o kas liko tas liko ir dabar mes esame čia.“

Irkluotojai džiaugėsi, kad gavo šansą dalyvauti olimpinėse žaidynėse, bet D. Nemeravičius išlipęs iš vandens jautė nuoskaudą: „Viduje dviprasmiški jausmai – ir pikta, ir liūdna. Čia atvykę atletai ruošėsi ir yra geriausios formos. Dauguma būna kartu visą ketverių metų ciklą. Ir taip startuoti – liaudiškai kalbant, ant durniaus – čia ne vieta. Čia nebūna kažkokios sėkmės. Čia turi būti įdėta daug tikslingo darbo ir mums to trūksta. Mes pabandysime dar per šias kelias dienas identifikuoti klaidas ir pamėginti padaryti, ką galime geriausio. Tai, ką parodėme šiandien, toli gražu nėra geriausia, ką galime.“

Lietuvius po finišo kalbino ir užsienio žiniasklaida. Porinės keturvietės paskutinės minutės sėkmė ir patekimas į žaidynes nudžiugino kolegas iš viso pasaulio. Lietuviai džiaugiasi, kad visi nori sąžiningų varžovų.

„Kažkas laimi ir išstumia kitus žmones. O olimpinės žaidynės yra bendra visų svajonė. Visi supranta, kokia ji yra brangi. Kai tu lieki nuskriaustas, labai jaučiasi palaikymas. Kai atskridome ir nešėmės savo irklus į autobusą, visi plojo. Rašė socialiniuose tinkluose ir tikrai jaučiasi nežmoniškas palaikymas. Nors mes ir nesame jokie lyderiai“, – apie atmosferą olimpiniame kaimelyje pasakojo D. Nemeravičius.

Jis negaili kritikos ir Tarptautinei irklavimo federacijai. Ši leido Rusijos įgulai keisti dėl dopingo suspenduotus irkluotojus, nes jie atitiko technines vingrybes, bet švarų sportą nustūmė į šoną.

„Mane nustebino mūsų Tarptautinės irklavimo federacijos neįgalumas. Jie tiesiog nusigręžė ir yra visokių versijų, kodėl jie taip elgėsi. Mane tai labai nuliūdino, nes tada buvo sužibusi viltis ir maniau, kad federacija užkirs kelią nešvariam sportui. Gal jie techniškai ir atitiko visas datas ir reikalavimus, bet iš moralinės pusės tai buvo visiškai nesąžininga ir aš tikėjausi, kad sprendimas bus teisingas. Praradę viltį tada nutraukėme treniruotes su keturviete ir aš išskridau į Tokiją kaip atsarginis dvivietei“, – apie amerikietiškus kalnelius likus kelioms dienoms iki vieno svarbiausių gyvenimo startų kalbėjo irkluotojas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.