2021.07.23 03:26

Olimpinės žaidynės Lietuvai prasidėjo Griškonio yriais į ketvirtfinalį, keturvietė staigmenos nepateikė

atnaujinta 05.00
Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.23 03:26

Mindaugas Griškonis penktadienio rytą Tokijo laiku (3 val. Lietuvos laiku) tapo pirmuoju Lietuvos olimpiečiu, pasirodžiusiu Tokijo olimpinėse žaidynėse. Vienviečių valčių irklavimo varžybose Rio olimpinis vicečempionas įveikė pirmąjį etapą ir pateko į ketvirtfinalį.

M. Griškonis vienviečių varžybose startavo ketvirtajame atrankos plaukime iš šešių, kur turėjo patekti į pirmąjį trejetuką, kad iškart keliautų į ketvirtfinalį.

Su kanadiečiu, turku, Saudo Arabijos ir Bermudų salų irkluotoju besivaržęs lietuvis užėmė 2-ąją vietą, į priekį praleidęs Kanados atstovą Trevorą Jonesą. Nuo varžovo Mindaugas atsiliko beveik vienu valties korpusu – 1,76 sek.

Tiek lietuvis, tiek kanadietis pradėjo plaukimą kur kas greičiau nei varžovai, greitai išsiveržė į priekį ir per daug tarpusavyje nesivaržydami užbaigė distanciją. M. Griškonis pirmavo po pirmųjų 500 metrų, o vėliau į priekį išsiveržė ir iki finišo pirmavo kanadietis.

Po M. Griškonio starto treneris Kęstutis Keblys teigė, kad pirmąją varžybų dieną svarbiausia buvo patekti į ketvirtfinalį, o ne spausti maksimumą.

Pirmąją varžybų dieną į ketvirtfinalį tiesiogiai pateko 18 sportininkų, likę varžysis paguodos plaukimuose šeštadienį dėl dar šešių vietų ketvirtfinalyje. M. Griškonis ketvirtfinalyje kovą dėl medalių pratęs liepos 26-ąją.

Apie dviviečių valčių startus skaitykite čia.

Tuo tarpu keturvietės įgula, į olimpines žaidynes patekusi kone paskutinę dieną, irklavimo kanale nenustebino. Armando Kelmelio, Dominyko Jančionio, Martyno Džiaugio ir Dovydo Nemeravičiaus ketveriukė savo atrankos plaukime neaplenkė nė vienų varžovų ir liko penktoje vietoje.

Iš dviejų atrankos plaukimų tiesiai į finalą pateko po 2 valtis, o likusios šešios įgulos liepos 25-ąją startuos paguodos plaukime, kur kovos dėl dar dviejų kelialapių į finalą.