Sportas

2021.07.22 15:38

Trylikametės tenisininkės išsipildžiusi svajonė – savaitė Rafaelio Nadalio akademijoje

LRT.lt2021.07.22 15:38

Trylikametė Balžeko teniso akademijos auklėtinė Milė Cibulskytė praėjusį savaitgalį triumfavo pirmajame Vilniuje surengtame Rafaelio Nadalio taurės turnyre bei iškovojo pagrindinį prizą – savaitės trukmės treniruočių stovyklą R.Nadalio akademijoje Menorkos saloje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Bus įdomu susipažinti su naujais vaikais ir treneriais“, – po pergalės sakė jaunoji laureatė.

M.Cibulskytė į teniso olimpą pradėjo kopti būdama ketverių. Mamos nuvesta į treniruotę mergaitė nesutriko. Anaiptol. Dar pirmą vakarą ji klausė mamos, kada vėl galės paimti raketę į rankas. Tai buvo, tarsi, meilė iš pirmo žvilgsnio – be didesnių tikslų, be įsipareigojimų, bet su milžinišku noru tai daryti dar ir dar kartą.

„Tenisas man iškart patiko ir greitai supratau, kad savo gyvenimo be jo negaliu įsivaizduoti. Aišku, padeda tai, kad gerai sekasi. Kita vertus, kiekvienoje treniruotėje iš savęs spaudžiu maksimumą, kad tobulėčiau dar greičiau. Juolab, kad nežinau, ar kitaip Balžeko teniso akademijoje būtų įmanoma“, – sakė U-12 grupės Lietuvos čempionė bei U-14 reitingo lyderė, svajojanti ir apie pirmąją poziciją WTA reitinge.

Į surengtą pirmąjį Rafaelio Nadalio vardo turnyrą Lietuvoje Milė keliavo ne žaisti, o laimėti. Nugalėtojos mentalitetas jaunajai tenisininkei yra skiepijamas nuo mažų dienų.

„Man buvo garbė dalyvauti tokiame turnyre, tačiau dar didesnė garbė – laimėti. Negaliu teigti, kad šįsyk labiau stengiausi nei kituose turnyruose, tačiau šįsyk buvau gerai pasiruošusi ir jaučiausi itin užtikrinta. Be abejo, finalas kainavo nemažai nervų, buvo įdėta nemažai pastangų, tačiau laiku susikaupiau ir laimėjau“, – sakė M.Cibulskytė.

– Mile, ką tau reiškia R.Nadalio vardas?

– Vienas geriausių pasaulio tenisininkų.

– Ar yra koks pasaulyje tenisininkas ar tenisininkė, kuris imponuoja labiau nei kiti?

– Novakas Djokovičius ir Naomi Osaka.

– Ką tau reiškia treniruočių savaitė jo akademijoje?

– Bus įdomu susipažinti su naujais vaikais ir treneriais.

– Kas tau asmeniškai svarbiau: pati pergalė tokiame turnyre ar vis tik nemokama savaitė Ispanijoje?

– Prizas geras, bet kova įdomiau.

– Koks didžiausias darbas laukia tavęs tiek Ispanijoje, tiek grįžus iš jos? Turiu omeny, kur tobulėjimo prasme reikia dirbti daugiausiai?

– Gerinsiu savo bendrą pasiruošimą.

– Ko norėtum iš 2021-ųjų? Kas turėtų įvykti, kad pergalė Nadalio turnyre nebūtų didžiausias šių metų laimėjimas?

– Ruošiuosi laimėti Tennis Europe turnyrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.