Naujienų srautas

Sportas2016.08.15 17:35

Imtynininkas E. Venckaitis: mes visi čia esame išrinktieji

ELTA 2016.08.15 17:35

Lietuvos imtynininkas Edgaras Venckaitis pirmadienį sužinos savo pirmąjį varžovą Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 66 kg. Pirmadienį vyks sportininkų svėrimas ir burtų traukimas.

Paprastai svėrimui yra skiriamas pusvalandis. Nulipęs nuo svarstyklių atletas renkasi vieną iš langelių ant monitoriaus ekrano. Kai langelis atsiveria, atletai sužino savo numerį, o kompiuterinė sistema „įklijuoja“ atleto pavardę eilės tvarka į varžybų eigos protokolą.

Svorio kategorijoje iki 66 kg kovos 19 atletų, todėl didžioji dalis imtynininkų iš karto pateks į aštuntfinalį, o kiti kovos šešioliktfinalyje.

Priklausomai nuo to, kur burtų keliu atsiduria atletai, žaidynių nugalėtojas, vicečempionas bei bronzos medalių laimėtojai gali turėti arba keturias, arba penkias kovas.

Beje, skirtingai nei tenise, pirmuose ratuose pralaimėjęs atletas nekeliauja į viešbutį krautis lagaminų, o tampa savo skriaudiko gerbėju ir linki jam pasiekti finalą. Sėkmės atveju, finalininkas suteikia šansą kovoti paguodoje dėl bronzos įveiktiems varžovams.

Įvertinus varžovų pajėgumą, treneriai numato auklėtinių kovos taktiką ir strategiją. Čia praverčia atlikti namų dabai: statistikos įvertinimas, stipriųjų ir silpnųjų varžovo pusių analizė, vaizdinės medžiagos peržiūra ir taip toliau. Pro akis neprasprūsta informacija apie patirtas traumas, fizinius ypatumus, funkcinį varžovo pasiruošimą. Būtent kokybiška mūsų trenerio štabo įžvalga lėmė E. Venckaičio pergales paskutiniame olimpinės atrankos turnyre Ulan-Batore.

Paklaustas apie burtus, E. Venckaitis nesivėlė į kalbas.

„Negali būti norėčiau ar nenorėčiau kažkokio varžovo. Kai apie tai pradedi galvoti, smegenyse išsiderina programa, o programa yra viena – išeiti ir kautis. Nedera nevertinti varžovų, puikiai suvokiu, kad autsaideriais įvardinti atletai neturi ko prarasti ir plėšysis iš paskutiniųjų. Kaip bebūtų, visi čia yra išrinktieji, nes praėjo pragarišką atrankos į Rio ciklą“, – telefonu kalbėjo E. Venckaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi