Sportas

2016.08.15 13:08

Dešimtoji olimpinių žaidynių diena: trijų Lietuvos moterų ir krepšinio rinktinės pasirodymai

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2016.08.15 13:08

Pirmadienį – dešimtąją Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dieną – sirgalių laukia trijų Lietuvai atstovaujančių olimpiečių moterų pasirodymai ir krepšinio rinktinės varžybos.

Pirmoji iš lietuvių pasirodys 33-ejų dviratininkė Simona Krupeckaitė. Ji dalyvaus dviračių treko moterų sprinto aštuntfinalio varžybose. Ji sėkmingai įveikė atrankos ir šešioliktfinalio etapus ir rungties aštuntfinalyje 16.09 val. Lietuvos laiku susitiks su keirino rungtyje aukso medalį jau laimėjusia 22-ejų metų Nyderlandų atstove Elis Ligtlee. Ji yra praėjusio sezono sprinto rungties lyderė, 2015 m. Europos čempionė, praėjusių metų pasaulio vicečempionė.

Tiesa, jei lietuvei ir nepavyktų įveikti varžovės, jos 16.50 val. Lietuvos laiku dar lauktų paguodos važiavimai, po kurių paaiškės dar dvi ketvirtfinalio dalyvės.

Šešioliktfinalyje lietuvė palaužė 2012 m. sprinto olimpinės čempionės 32 metų australės Annos Meares pasipriešinimą.

Pekino olimpinėse žaidynėse S. Krupeckaitė. šioje rungtyje užėmė 8 vietą.

Panevėžietei Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) iškėlė tikslą užimti ne žemesnę nei 6 vietą.

19.05 val. buriavimo varžybų „Laser Radial“ klasės medalių plaukime varžysis Gintarė Scheidt. Tiesa, Pekino olimpinių žaidynių vicečempionė šiuo metu užima šeštąją vietą ir jau nebeturi galimybių iškovoti medalį.

LTOK kaunietei iškėlė tikslą užimti ne žemesnę nei 8 vietą. Londone ji užėmė 6 vietą.

Medalių plaukimą iš pirmosios pozicijos pradės 2011 ir 2014 metų pasaulio čempionė olandė Marit Bouwmeester (47). Antrą vietą užima praėjusių metų pasaulio čempionė danė Anne-Marie Rindom (55). Lietuvos buriuotoją dar lenkia Londono olimpiados bronzos medalio laimėtoja belgė Evi van Acker (66) ir 2013 metų pasaulio vicečempionė suomė Tuula Tenkanen (68.6 baudos taško).

Taškai buriavime skaičiuojami sudedant užimtas vietas. Kas turi mažiau taškų, t.y. daugiau aukštesnių vietų, tas ir pirmauja. Medalių plaukime taškai bus dvigubinami ir pridedami prie jau turimų. Jei sportininkė užims pirmą vietą, gaus du, jei dešimtą – 20 baudos taškų.

Moterų disko metimo atrankos varžybose dėl vietos finale 2.30 val. Lietuvos laiku naktį iš pirmadienio į antradienį kausis 31-erių Zinaida Sendriūtė. Jos asmeninis geriausias rezultatas – 64.03 metro, pasiektas 2012 metais Baltijos šalių mače Valmieroje (Latvija). Kvalifikacinis normatyvas – 62 metrai.

2008 m. Pekine sportininkė liko už finalo ribos, o 2012 m. Londone užėmė devintą vietą. Tiesa, praėjus kiek daugiau nei pusmečiui po žaidynių, ji sulaukė žinios apie Rusijos atletės Darijos Piščalnikovos diskvalifikaciją. Lietuvė pakilo į aštuntą vietą, garantuojančią valstybinę premiją.

Šios rungties pasaulio rekordas nuo 1988 metų priklauso vokietei Gabriele Reinsch (76.80 m), o olimpinis – nuo 1988 metų kitai vokietei Martinai Hellmann (72.30 m).

Šiemet diską toliausiai numetė olimpinės čempionės titulą ginanti 26-erių kroatė Sandra Perkovič (70.88 m).

LTOK iš Skuodo kilusiai Z. Sendriūtei iškėlė tikslą patekti tarp 16 stipriausių atlečių.

B grupės krepšinio turnyrą antradienio paryčiais baigs Lietuvos krepšininkai. Tris pergales ir vieną pralaimėjimą turintys lietuviai 4.30 val. Lietuvos laiku susitiks su Kroatijos rinktine. Pergalės atveju, lietuviai grupėje užimtų pirmąją vietą.

Lietuviai, kaip ir taip pat tris pergales turintys argentiniečiai, jau yra užsitikrinę vietą ketvirtfinalyje, o štai du mačus laimėję kroatai dar negali būti ramūs. Į atkrintamąsias varžybas teoriškai dar pretenduoja visos B grupės ekipos – ir dusyk nugalėję ispanai, ir po kartą pergalę šventę Brazilijos ir Nigerijos krepšininkai.

Pirmadienį taip pat Argentina žais su Ispanija, Brazilija – su Nigerija.

Galimos B grupės varžybų baigtys tokios:

Jei laimės Lietuva, Ispanija ir Brazilija, į ketvirtfinalį pateks: 1. Lietuva, 2. Ispanija, 3. Argentina, 4. Kroatija.

Jei laimės Lietuva, Ispanija ir Nigerija:    1. Lietuva,   2. Ispanija,  3. Argentina, 4. Nigerija.

Jei laimės Lietuva, Argentina ir Brazilija:  1. Lietuva,   2. Argentina, 3. Kroatija,  4. Brazilija.

Jei laimės Lietuva, Argentina ir Nigerija:   1. Lietuva,   2. Argentina, 3. Ispanija,  4. Nigerija.

Jei laimės Kroatija, Ispanija ir Brazilija:  1. Kroatija,  2. Ispanija,  3. Lietuva,   4. Argentina.

Jei laimės Kroatija, Ispanija ir Nigerija:   1. Kroatija,  2. Ispanija,  3. Lietuva,   4. Argentina.

Jei laimės Kroatija, Argentina ir Brazilija: 1. Argentina, 2. Kroatija,  3. Lietuva,   4. Brazilija.

Jei laimės Kroatija, Argentina ir Nigerija:  1. Argentina, 2. Kroatija,  3. Lietuva,   4. Ispanija.

Lietuva su vienu sidabro ir dviem bronzos medaliais bendroje valstybių įskaitoje užima 51 vietą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt