Sportas

2021.07.22 15:15

Top-10: sportininkai paaugliai, siekiantys užkariauti olimpines Tokijo arenas

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.22 15:15

Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis visas būrys sportininkų, kurie negali nei vairuoti automobilio, nei legaliai gerti alkoholio, tačiau ne vienas iš jų taikysis į olimpinius medalius. Daugiausiai jaunų sportininkų bus moterų riedlenčių varžybose, tačiau ir kitose sporto šakose paauglių ar dar jaunesnių atletų netrūks. Pristatome jums 10 geriausių ir ryškiausių.

Hend Zaza – stalo tenisas, Sirija

Sirijos stalo tenisininkė taps penktąja jauniausia olimpinių žaidynių dalyve istorijoje ir jauniausia sportininke Tokijuje. Net sunku suvokti, kaip karų nualintoje Sirijoje atsirado sportininkė, kuri į olimpines žaidynes pateko tokio jauno amžiaus.

Stalo tenise nėra amžiaus ribojimo, kuris egzistuoja kai kuriose kitose olimpinėse sporto šakose, o H. Zaza praėjusių metų kovą laimėjo Vakarų Azijos atrankos zonos turnyrą, finale įveikdama beveik keturis kartus už save vyresnę varžovę.

Į žaidynes ji atsirinko būdama tik 11 metų, tačiau jas nukėlus į 2021 metus sirė dabar yra 12-os. Jos gimimo data olimpinėje sportininkų suvestinėje nurodoma 2009 m. sausio pirma – gali būti, kad tikslūs įrašai karo draskomoje šalyje nėra išlikę.

Žaisti ji pradėjo būdama vos penkerių, šiuo metu yra keturių amžiaus grupių, įskaitant ir suaugusiųjų, Sirijos čempionė. Tiesa, jos treneris sako, kad dėl karo Sirijoje jaunoji sportininkė per metus sužaidžia tik keletą tarptautinių mačų.

Tomokazu Harimoto – stalo tenisas, Japonija

Kinijoje gimusiam, tačiau prieš 7 metus Japonijos pilietybę gavusiam sportininkui 18 metų sukako visai neseniai, birželio 27-ąją. Šiuo metu jaunasis japonas vyrų asmeniniame pasaulio reitinge yra ketvirtoje vietoje, tad namų žaidynėse taikysis į medalį.

Jis yra jauniausias ITTF Pasaulio turo varžybų nugalėtojas (14 metų, 61 diena), jauniausias ITTF Pasaulio turo finalinio etapo nugalėtojas (15 metų, 172 dienų), 2018 m. jaunimo olimpinių žaidynių sidabro medalininkas (individualioje ir mišrių dvejetų rungtyje) ir 2019 m. pasaulio taurės sidabro medalininkas (individualioje ir dvejetų rungtyje).

Abu jo tėvai, kurie yra iš Kinijos, buvo profesionalūs stalo teniso žaidėjai, o pats Tomokazu raketę paėmė ir žaisti pradėjo būdamas vos dvejų metų amžiaus.

Sky Brown – riedlentės, Didžioji Britanija

Japonijoje gimusi, tačiau Didžiajai Britanijai atstovaujanti 13-metė yra viena garsiausių paauglių pasaulyje, turinti „Instagram“ tinkle per 800 tūkst. sekėjų. Ji yra jauniausia pasaulio sportininkė, kurią remia kompaniją „Nike“. Profesionale ji tapo būdama vos 10 metų amžiaus – tai irgi yra bet kurios sporto šakos rekordas.

Šiuo metu moterų „Park“ rungties pasauliniame reitinge S. Brown užima trečiąją vietą, tad Tokijuje tikrai taikysis į medalį. Tiesa, prieš keletą mėnesių sportininkė buvo patyrusi skaudžią traumą, kai po šuolio nuo tramplino krito iš didelio aukščio ant galvos. Tuomet mergina sakė, kad šalmas išgelbėjo jos gyvybę.

S. Brown taps jauniausia visų laikų Didžiosios Britanijos olimpiete. 2019 m. ji „Park“ rungtyje laimėjo bronzą pasaulio čempionate, o 2021 m. bronza toje pačioje rungtyje pasidabino ir „X Games“ varžybose.

Misugu Okamoto – riedlentės, Japonija

Dar viena jauna mergina, 15 metų amžiaus japonė, bus pagrindinė pretendentė į „Park“ rungties auksą, mat šiuo metu yra pasaulinio reitingo lyderė. 2019 m. pasaulio čempionate ji iškovojo aukso medalį.

Važinėti pradėjusi vos 8 metų ji labai greitai suprato, kad šis sportas skirtas jai ir siekė tapti profesionalia riedlentininke. Būdama 12 metų amžiaus ir su vos ketverių metų patirtimi 2018 m. Azijos žaidynėse Misugu jau užėmė trečiąją vietą.

Kokona Hiraki – riedlentės, Japonija

Taip, ir vėl riedlentininkė, vos 12 metų Kokona bus jauniausia Japonijos atstovė olimpinėse žaidynėse ir jauniausia istorijoje. Ji šiuo metu yra trečia geriausia Japonijos riedlenčių atstovė „Park“ rungtyje, o pasauliniame reitinge užima šeštąją vietą.

Ji pagerins 1968 m. Meksiko žaidynėse pasiektą tautietės Yukari Takemoto rekordą. Plaukikė šiose žaidynėse startavo būdama 13 metų amžiaus.

Rayssa Leal – riedlentės, Brazilija

Įdomu, kad vyrai riedlentininkai, dalyvaujantys olimpinėse žaidynėse, yra kur kas vyresni, kai tarp moterų matysime visą būrį dar labai jaunų sportininkių. Jų yra ir daugiau, o paminėjimo verta ir ši 13 metų brazilė, kuri dalyvaus kitoje, „street“ rungtyje. Šiuo metu šios rungties pasauliniame reitinge mergina yra antra.

Jau būdama 8 metų amžiaus Rayssa išgarsėjo visame riedlenčių pasaulyje, kai internete pasirodė jos labai sudėtingi triukai ir šuoliai, kuriuos riedlentininkė atliko pasipuošusi fėjos suknele. Šie vaizdo įrašai atkreipė net legendinio Tony Hawko dėmesį.

Būdama vos 11 metų ji laimėjo „Street League Skateboarding“ pasaulinio turo etapą Los Andžele, nugalėdama pripažintas šio sporto žvaigždes. Ji iki šiol yra jauniausia tokio lygio varžybų laimėtoja.

Quan Hongchan ir Chen Yuxi – nardymas, Kinija

14 ir 15 metų Kinijos nardytojos varžysis 10 m moterų varžybose. 14-metė Quan yra jauniausia Kinijos olimpietė šiose žaidynėse ir vienintelė nardymo komandos narė, iki šiol netapusi pasaulio čempione. Tiesa, ji jau dabar vadinama būsimąja savo sporto šakos karaline.

15-metė Chen pasaulio čempionate triumfavo 2019 metais, būdama vos 13 metų amžiaus, tad Tokijuje taikysis mažiausiai į medalį.

Jessica Guo – fechtavimas, Kanada

Kanadietei sukaks 16 metų pirmąją olimpinių žaidynių dieną ir ji bus jauniausia savo šalies sportininkė šiose žaidynėse. Dar 2019 m. būdama vos 14-os ji Panamerikos žaidynėse iškovojo sidabrą varžydamasi tarp suaugusiųjų.

Užsiimti fechtavimu mergina pradėjo būdama vos šešerių ir jau netrukus pradėjo dalyvauti įvairiose varžybose. Asmeninėse varžybose J. Guo greičiausiai nesitaikys į medalį (pasauliniame reitinge ji – 15), bet gali tai pasiekti komandinėse varžybose.

Mergina tikisi varžytis fechtavime ir toliau bei dalyvauti tikrai ne vieneriose olimpinėse žaidynėse, o asmeniniame gyvenime tikisi pasukti medicinos keliu ir tapti chirurge.

Katie Grimes – plaukimas, JAV

Vos 15 metų plaukikės patekimas į Tokijo žaidynes įspūdingas tuo, kad mergina tai pasiekė JAV – šalyje, kurioje konkurencija tarp plaukikų yra milžiniška. Ji sugebėjo finišuoti antra 800 metrų laisvu stiliumi rungtyje JAV atrankinėse varžybose, nusileisdama tik Katie Ledecky. 1500 m varžybose ji buvo trečia, taip iki antros olimpinės rungties jai trūko tik vienos vietos.

Būtent K. Ledecky tokio paties amžiaus iškilo į viršūnę tose pačiose rungtyse. Po K. Grimes pasirodymo 1500 metrų varžybose K. Ledecky jaunajai varžovei pasakė, kad ji „yra ateitis“, tačiau po 800 m rungties finišo pasitaisė – „tu esi dabartis“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.