Sportas

2021.07.22 10:30

Dovilė Šeduikytė. Privalomas žurnalistų karantinas Tokijuje: nauja realybė ir maistas iš paveiksliukų

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt iš Tokijo2021.07.22 10:30

Tokijo olimpinės žaidynės man yra pirmosios. Kaip ir sportininkai, čia dirbdama jaučiuosi išpildžiusi svajonę, bet pirmosios dienos Japonijos sostinėje yra toli nuo olimpinių žaidynių svaigulio. Dauguma Lietuvos žurnalistų apsistoję tame pačiame viešbutyje, įsikūrusiame Akihabaros rajone Tokijuje, kuris garsėja anime ir manga krautuvėlėmis ir pramogomis. Tačiau jos mums nepasiekiamos. Pirmąsias tris dienas turime praleisti viešbutyje būtinojo karantino.

Tiesa, japonai skaičiuoja, kad atvykimo į šalį diena yra nulinė, o karantinas turi tęstis tris dienas po jos. Taigi, viešbutyje įstrigę esame net keturioms. Su LRT kolega Pauliumi Cubera į viešbutį atvykome pirmieji ir greitai supratome, kad taisykles turime gerai žinoti patys, nes viešbučio administratoriai sunkiai supranta taisykles, nekalba angliškai ir tikina, kad mes galime palikti viešbutį.

Tačiau yra OCHA ir COCOA. Tikriausiai dažniausi žodžiai žurnalistų lūpose šiomis dienomis. Tai specialios programėlės, kuriose kasdieną turime žymėti savo temperatūrą ir buvimo vietą. Telefone turi būti įjungta „Bluetooth“ funkcija, kuri seka, ar neturėjome artimo kontakto su užsikrėtusiu asmeniu. Kiekvieną dieną atliekame seilių testus. Jų pasiimti atvyksta taip pat sunkiai angliškai suprantantis COVID-19 pareigūnas.

Pačiame viešbutyje judėti galime gana laisvai. Pavyzdžiui, pusryčius leidžiama pasiimti apačioje, bet valgyti – tik savo kambariuose. Tiesa, pusryčiai yra vargiai tie dėl kurių verta keltis 8 valandą ryto. Vakar buvo kotletai su ryžiais. Keistokas pasirinkimas pusryčiams. Beje, prie pusryčių visuomet yra palikta lentelė su užrašu, raginančiu maistą suvalgyti iki 10 val. (pusryčiai iki 9), kad išvengtume apsinuodijimo maistu. Tai nesukelia didelio pasitikėjimo patiekiamomis gėrybėmis.

Pietus ir vakarienę galime užsisakyti mobiliomis programėlėmis. Tiesa, joms reikia japoniško telefono numerio. Įsigyti jo galimybių neturime, todėl visi naudojasi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atstovės spaudai numeriu. Ji dirba olimpiniame kaimelyje, bet sulaukia skambučių, kad maistas mūsų viešbutyje jau pristatytas.

Jį dažniausiai renkamės iš paveiksliukų, nes retas restoranas varginasi meniu pateikti angliškai. Viskas – japoniškai hieroglifais, todėl nusivylimų būna nemažai. Bandėme naudotis „Google translate“ pragramėle, bet japonų kalbą ji skaito labai sunkiai.

Kambariuose buvo palikti ir du pakeliai arbatos. Kaip man atrodė, žalios ir juodos. Bet išgėrusi žalios ir kitą dieną pabandžiusi kitos supratau, kad tai miso sriuba. Tikriausiai populiariausias japoniškos virtuvės ženklas.

Viešbučio kambariai europietiškais standartais gana maži, bet japoniškais – prabangiai erdvūs. 12 kvadratinių metrų su lova, stalu ir kėde. Tiesa, nei vienos spintos. Drabužiams skirtos trys pakabos. Kabo – tik išrinktieji.

Iš tiesų, tos keturios dienos slenka gana lėtai, o kiekvienas testas yra kantrybės išbandymas. Kiekvieną dieną skaitome naujienas kaip dėl teigiamų testų olimpinėse žaidynėse nestartuos sportininkai. Jau yra ir negalinčiu dirbti žurnalistų. „Inside the games“ reporteris 14 dienų turės praleisti viešbučio kambaryje, nes skrido lėktuvu, kuriame buvo užsikrėtęs asmuo. Nejučia įtariai žvelgi ir į kiekvieną dieną čia atvykstančius Lietuvos žurnalistus. Nors visi yra pasiskiepyję, atliko du PGR testus prieš atvykstant ir sulaukė neigiamo seilių testo rezultato oro uoste, niekada negali žinoti, kur tyko COVID-19.

Bet jau rytoj galėsime palikti viešbutį, stebėti varžybas ir gyvai kalbinti sportininkus. Malonumas, kurio tiek metų neįvertinome.

Tiesa, ir toliau 14 dienų galėsime kursuoti tik tarp arenų ir viešbučio. Organizatoriai primygtinai reikalauja nesėdėti vietiniuose baruose, kuriuose alkoholis draudžiamas nuo 20 valandos, bet šios taisyklės laikosi ne visi. O Japonijos žurnalistai su malonumu fiksuoja nesilaikančius karantino užsienio žurnalistus ir kritikuoja žaidynių organizatorius, kurių Tokijuje nelabai kas nori.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.