Sportas

2021.07.21 17:25

(Ne)saugus olimpinis kaimelis Tokijuje: vieni Lietuvos plaukikai džiaugiasi, kiti – žiūri atsargiai

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt iš Tokijo2021.07.21 17:25

Tarptautinis olimpinis komitetas ir toliau tikina, kad Tokijuje sukurtas olimpinis kaimelis yra itin saugus atletams ir čia užsikrėsti COVID-19 „beveik neįmanoma“. Tačiau su olimpinėmis žaidynėmis siejamų atvejų skaičius išaugo iki 82-iejų ir priverčia susimąstyti svarbiausių karjeros startų laukiančius sportininkus. Taip Lietuvos plaukikų rinktinės keliai trumpam išsiskyrė – Giedrius Titenis, Deividas Margevičius ir Simonas Bilis trečiadienį persikėlė į olimpinį kaimelį, o Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas dar parai liko Hiracukoje.

Dėl teigiamų testų žaidynes jau tikrai praleis Čilės tekvondo atstovė Fernanda Aguirre, Nyderlandų riedlentininkas Candy Jacobs ir Čekijos stalo tenisininkas Pavelas Širučekas.

G. Titenio, A. Šidlausko ir D. Rapšio pirmieji startai laukia jau šeštadienį, o estafetės komanda startuos tik liepos 30 dieną.

Vienas estafetės komandos narių S. Bilis sako, kad persikelti į Tokiją paskatino emocinis nuovargis: „Pagaliau pakeitėmė aplinką. Atsibodo tas pats per tą patį. Hiracukoje nebebuvo iš kur gauti emocinės energijos. Todėl nusprendėm važiuoti ir kaip bus – taip bus. Čia iškart geriau. Galime išeiti pasivaikščioti, pamatyti daugiau žmonių, kitų plaukikų. Taip pat gyvename jau ne po vieną kambaryje. Čia toks kaip didesnis butas su skirtingais kambariais, bet jausmas jau lyg kartu gyventume. Sąlygos neblogas. Yra viskas, ko reikia.“

S.Bilis liko patenkintas ir pirmąja treniruote Tokijuje: „Tikrai ten takeliuose nesigrūdame. Sąlygos geros. Po treniruotės iškart parveža atgal į kaimelį. Viskas puikiai organizuota.“

Plaukikas įsitikinęs, kad negali nuolat galvoti apie galimą riziką užsikrėsti: „Tai nuo mūsų nepriklauso. Mes saugomės, kiek galime, bet, jeigu jau taip atsitiks, tai nieko nepadarysi. Negalime sėdėti baimėje.“

S. Bilis sako, kad japonai nuolat primena saugumo reikalavimus: „Maistą gali dėtis tik su pirštinėmis, visur vaikštome su kaukėmis. Niekur jų nusiimti negali. Visur liepia dezinfekuoti rankas – kitaip neįleidžia į patalpas. Prie kiekvieno pastato stovi bent po du savanorius, kurie stebi, kad laikytumeisi visų taisyklių. Žinoma, labai daug kas priklauso nuo mūsų pačių. Turime dėvėti kaukes ir plautis rankas.“

Inos Paipelienės treniruojami A. Šidlauskas ir D. Rapšys nusprendė dar pasilikti už valandos kelio nuo Tokijo esančioje Hiracukoje ir į olimpinį kaimelį atvyks, likus tik dviem dienoms iki starto. Šiame Japonijos mieste aklimatizaciją atlieka dauguma Lietuvos olimpiečių, bet likus penkioms dienoms iki starto jie gali persikelti į olimpinį kaimelį Tokijuje. Tačiau to pageidauja ne visi.

A.Šidlauskas pripažino, kad sportininkus pasiekia žinios apie COVID-19 atvejus olimpiniame kaimelyje ir jie norėjo kiek įmanoma išvengti galimos rizikos. Be to, plaukikai itin patenkinti sąlygomis Hiracukoje, kur gali treniruotis puikiame baseine jiems patogiu metu.

Į olimpinį kaimelį atsargiai žvelgia ir sporto žvaigždės. Dėl rizikos užsikrėsti COVID-19 jame neapsistojo pirmoji pasaulio moterų raketė Ashleigh Barty ir visa JAV moterų gimnastikos rinktinė su Simone Biles priešakyje.

Tarptautinis olimpinis komitetas skelbia, kad 85 proc. olimpinio kaimelio gyventojų yra paskiepyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.